В Україні почали виробляти апарати ШВЛ на випадок епідемії

У лікарнях не вистачає апаратів ШВЛ на випадок епідемії коронавируса

В українських лікарнях відчувається брак апаратів штучної вентиляції легенів на випадок епідемії коронавируса. Для того, щоб терміново поставити ШВЛ в клініки, запустили виробництво на вітчизняних заводах.

Про це ОлФін з'ясував з повідомлення Ліга.нет.

Експерт з питань медицини Сергій Дубров заявив, що на одне ліжко інтенсивної терапії має припадати один апарат ШВЛ. Однак на даний момент таких ліжок - 5581, але апаратів штучної вентиляції легенів - близько 3600. За словами Дуброва, держава повинна придбати ще 2337 апаратів. Крім того, не всі прилади ШВЛ з існуючих працюють коректно. Вони можуть значитися лише на папері, але в реальності бути застарілими або зламаними.

Також, за словами Сергія Дуброва, МОЗ заборонило планові операції, тому відсутні апарати ШВЛ можуть залучити з операційних. Але цього все одно може не вистачити: регіони вже запросили понад 1500 таких приладів.

Читайте також: Де жити краще і вигідніше: Київ vs передмістя

Разом з тим, апарати ШВЛ не так легко дістати, враховуючи, що за ними «ганяється» весь світ. За словами екс-заступника глави МОЗ Олександра Лінчевського, німці купують б / у-апарати у Китаю. Також Лінчевський заявив, що половина з існуючих апаратів ШВЛ в Україні - жахливої якості, і існує лише за документами.

Інформацію про наявність апаратів ШВЛ раніше надав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. За його словами, в Україні є 3,5 тисячі таких приладів, але вони можуть бути застарілими і їх не вистачить на всіх. Крім того, Ляшко нарахував 12 тисяч ліжок в інфекціонку - але в період жорсткої епідемії їх може не вистачити.

До слова, в Україні вже почали робити апарати ШВЛ на місцевих заводах. Так, столичний завод «Буревісник», який з 2008 року не робив такого обладнання, знову запустить конвеєр. До цього «Буревісник» випускав такі апарати ШВЛ, як «Малютка», «Бриз», «Бриз-Т».

Також в уряді подбали і про випуск респіраторів, антисептиків і масок. Їх буде виробляти завод «Новатор».

Читайте також: Кабмін створить фонд для боротьби з коронавірусів

Раніше ми писали, що український бізнес підключиться до закупівлі апаратів ШВЛ. Так, «Епіцентр» передасть сотню одиниць такого обладнання, монобанк - 9, меценати Віктор і Олена Пінчук - 10, ТИС - 2.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх