Верховний суд скасував ліквідацію Златобанк

Златобанк

Велика палата Верховного Суду 5 лютого визнала неправомірним віднесення Златобанк до категорії неплатоспроможних, введення в нього тимчасової адміністрації, відкликання ліцензії та ліквідацію.

Про це ОлФін стало відомо з повідомлення Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Відомство зазначає, що наслідком такого рішення може стати втрата його контролю над активами банку, оскільки його акціонери тепер зможуть вивести діяльність фінустанова за межі правового поля.

З моменту визнання Златобанк неплатоспроможним в 2015 році фонд виплатив близько 825 млн грн майже 14 тис. Його вкладників.

Отримати кредит

При цьому підкреслюється, що оскільки ліквідаційна маса банку становить 1,6 млрд грн, а загальна сума вимог кредиторів - 6,9 млрд грн, це явно говорить про його неплатоспроможності і неможливості повернення на ринок.

ФГВФО побоюється, що тепер не зможе задовольнити 6,5 млрд грн вимог вкладників і кредиторів Златобанк, зокрема вкладників-фізосіб на 1,8 млрд грн. Під питанням також виявляється і законність вже проведених фондом гарантованих виплат.

На даний момент фонд очікує повного тексту рішення Верховного суду, а також його роз'яснення, оскільки не розуміє, що йому слід робити в ситуації, що тупикової ситуації.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх