Vodafone купує у Ахметова оператора фіксованого зв'язку Vega

vega

Керуюча компанія СКМ Рината Ахметова продає оператора фіксованого зв'язку Vega. Покупцем виступить мобільний оператор Vodafone Ukraine.

Як повідомляє Ліга.net з посиланням на трьох своїх джерел на ринку, угода вже відбулася, але поки не фіналізована. Сума джерел видання невідома, проте, на думку гравців ринку, може становити близько 1 млрд грн.

У прес-службі СКМ відмовляються коментувати «гіпотетичні і не відбулися угоди». У Vodafone також утримуються від коментарів.

В Антимонопольному комітеті неофіційно говорять, що відомство поки не розглядало заявок від СКМ і Vodafone на предмет концентрації ринку.

Загальнонаціональний телеком-оператор Vega надає послуги телефонії (близько 450 тис. Абонентів) і доступу в інтернет (близько 150 тис.).

Дохід компанії в 2018 році склав 641,3 млн грн, що на 4% більше, ніж в 2017, а показник EBITDA (прибутку до оподаткування) - 165 млн грн.

У телекомунікаційний напрям СКМ зараз входить «Укртелеком» - найбільший оператор фіксованого інтернету і телефонії в країні.

Vodafone Ukraine обслуговує 20,8 млн абонентів. Дохід компанії в 2018 році склав 11,9 млрд грн. Вона входить в групу МТС (через два проміжних юрособи - люксембурзьку компанію Allegretto Holding і нідерландську Preludium), де мажоритарним акціонером є бізнесмен Володимир Євтушенков.

У 2015 році Vodafone, яка була тоді ще «МТС Україна», продала свій бізнес фіксованого зв'язку «Комстар Україна» самої компанії Vega. У наступні роки МТС-Vodafone не раз прицінювався до проводовим операторам в Україні.

Крім того, наголошується, що за останні півроку СКМ переоформив на Vega кілька цінних активів. Зокрема, їй дісталися залишки частот в діапазоні 2,5-2,7 ГГц, які не пішли на 4G-тендер. В цілому мова про 554 МГц в різних областях України. У власність Vega перейшли смуги в 2,3-2,4 ГГц в декількох регіонах (в цілому 90 МГц).

Vodafone отримав в 2018 році на тендері 4G ліцензію на частоти в діапазоні 2,5-2,7 ГГц. Так що гіпотетично в майбутньому мобільний оператор зможе розширити смугу для поліпшення якості надання послуг.

Vega також отримала у власність компанію «Діджитал Скрінз», яка розвиває онлайн-кінотеатр oll.tv.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх