ВВП-варранти подешевшали

ВВП-варранти подешевшали

Вітчизняні держоблігації, що залежать від зростання внутрішнього валового продукту, знизилися в ціні на 8,5%, до 99,1%. Це сталося в результаті виникнення паніки на світових фінансових ринках через поширення коронавируса і можливої світової епідемії.

Про це ОлФін дізнався з аналітики Інтерфакс-Україна.

Відзначимо, що це не перше зниження. Два тижні тому ВВП-варранти нашої країни впали в ціні на 1% після публікації про доходи України.

Насправді зниження вартості цього типу цінних паперів не так вже й погано для України, оскільки, чим повільніше росте вітчизняна економіка, тим менше ми повинні будемо заплатити вкладникам. Якщо ж ВВП країни буде менше 3%, то платити і зовсім не потрібно буде. А ось у разі зростання більш, ніж на 4% - це може сильно вдарити по всіх боргових зобов'язаннях України.

Нагадаємо, Україна випустила ВВП-варранти в рамках реструктуризації 19,3 млрд дол. держборгу на суму списаних кредиторами єврооблігацій на 3,2 млрд дол. і вони не є частиною держборгу країни.

Читайте також: ОВДП - цінні папери українського уряду

Підкреслимо, що коронавірус вдарила не тільки по ВВП-варранти, але і по ОВДП. Портфель власників скоротився на 2,6 млрд грн. Нерезедентов перестали активно купувати цей тип цінних паперів через свого небажання вкладатися в ризикові активи на тлі світової нестабільності викликаної поширенням нової хвороби з КНР на весь світ. Експерти вже назвали ситуацію, що склалася кінцем «епохи золотих ОВДП».

Така ситуація торкнулася не тільки нашої країни, фондові ринки колотить по всьому світу, країни і великі компанії зазнають значних збитків. А ось золото, срібло і інші стабільні активи дорожчають.

ОВДП називають одним з основних факторів рекордного зміцнення національної валюти в минулому році. І аналітики прогнозують, Що ситуація, що склалася вдарить по стабільності гривні, проте в НБУ просять не хвилюватися і обіцяють, що Україну не зачепить світова економічна рецесія, яка загрожує Китаю, Японії і багатьом країнам ЄС.

А ось євробонди на минулому тижні стали дорожче на 2-3%. Відзначимо, що випущені в січні цінні папери, купили інвестфонди з 31 країни. Найбільше - з Великобританії (42%), Сполучених Штатів Америки (34%), країн ЄС (19%).

Читайте також: Як іноземні інвестори зміцнюють гривню

Крім того, за рік українці оформили 12 048 е-лімітів для інвестицій за кордон. Найбільше в США, Польщу та Іспанію. Більшість коштів за кордон перевели в доларах (53,2%) і євро (38%). Частка переказів в польських злотих становить трохи більше 8%.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх