За травень продукти подорожчали на 0,6%

За травень продукти подорожчали на 0,6%

Ціни на продукти харчування другий тиждень залишаються стабільними. В цілому за травень вони подорожчали на 0,6%.

Про це ОлФін дізнався з аналітики фінрегулятора.

За останній місяць весни подорожчали хліб (+ 0,2%), м'ясо (+ 0,5%), риба (+ 0,4%), молоко (+ 0,4%), кондитерські вироби з цукру (+ 0,7%) і безалкогольні напої (+ 2,5%).

Читайте також: Страхування вагітності в Україні: огляд пропозицій

Алкоголь, тютюнові вироби, побутова техніка, товари для підтримки чистоти і товари особистої гігієни зросли в ціні на 0,4%, 0,2%, 0,1%, 2,5% і 1,1%, відповідно.

У той же час знизилися ціни на фрукти (-1,1%), овочі (-3,2%), макаронні вироби (-0,1%), яйця (-0,2%), а також на борошно і крупи (-0, 2%).

Знижувалася також вартість ліків.

Нагадаємо, коронакрізіс накрила Україну в середині березня, коли в країні ввели карантинні обмеження для недопущення поширення хвороби. Виробництво практично зупинилося, була заблокована робота ресторанів, ТРЦ, транспорту, магазинів і ринків. Багато українців потерли роботу або були змушені піти в неоплачувану відпустку.

Читайте також: Що робити, якщо нема чим платити кредит

На тлі ситуації, що склалася вартість частини продуктів харчування в нашій країні різко пішла вгору. Це було викликано проблемами доставки з-за кордону таких продуктів, як часник і лимони і підвищеним попитом, наприклад, на гречку. Тоді уряд ввів держрегулювання вартості окремих продуктів харчування.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх