В Украні запустили портал з фінстатістікой по всьому держпідприємствам

prozvit

В Україні представили портал онлайн-аналітики державних підприємств ProZvit. Він розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі разом Командою підтримки реформ і системою «ProZorro.Продажі» за підтримки Transparency International Ukraine та Німецького товариства міжнародного співробітництва.

Про це ОлФін стало відомо з повідомлення Мінекономрозвитку.

На порталі prozvit.com.ua зібрані фінансові показники більше 3,5 тис. Держпідприємств, які перебувають в управлінні центральних органів виконавчої влади.

Відзначається, що раніше вся звітність держпідприємств була паперової і лежала в архівах міністерств, тепер же вони звітують в електронній формі та їх фінансові показники агрегуються на ProZvit. Відтепер кожен бажаючий може зайти на портал і перевірити, який фінансовий результат підприємство отримало за рік.

У Мінекономіки розраховують, що запуск сервісу зробить процес управління державним сектором економіки більш зручним і ефективним.

Відомство зазначає, що в 2018 році з 3633 держпідприємств працюють було лише 2327. При цьому за 2018 рік прозвітували лише +1474 з них, що демонструє гостроту питання дисципліни на держпідприємствах і необхідність перегляду підходів до управління державним сектором економіки через приватизацію і посилення корпоративного управління.

З початку поточного року заповнення бази порталу стало обов'язковим для всіх держпідприємств. ДП подають для цієї бази даних всі форми фінзвітності, а також фінансові плани.

На головній сторінці порталу міститься базова статистика держсектора економіки: загальна кількість держпідприємств, кількість працюючих, кількість тих, що подали звітність за обраний період, кількість прибуткових, а також загальний фінрезультат по цих підприємствах.

На порталі також можна знайти посилання на аналітичні звіти по 100 найбільшим держпідприємствам починаючи з 2014 року.

Нагадаємо також, що напередодні в Україні запустили онлайн-реєстрацію компаній у формі товариства з обмеженою відповідальністю.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх