
Скільки ви готові переплатити за бренд? Свого часу мені довелося витратити близько 30 тисяч, щоб зібрати косметичку професійного візажиста. Продукція якісна, годі й казати. Але чи варто вона своїх грошей і чим замінити дорогу косметику, я дізналася пізніше. Сьогодні я хочу поділитися своїм досвідом.
зміст:
- Трохи пізнавальної інформації
- Праймер
- Бальзам для губ
- рідкий хайлайтер
- рідкий консилер
- Тональна основа
- кремова корекція
- пудра
- суха корекція
- сухий хайлайтер
- рум'яна
- Продукти для брів
- Кремові тіні для повік
- База під тіні
- Компактні тіні для повік
- Олівці і підводки
- туш
- Олівці для губ
- помада
- фіксатори
Трохи пізнавальної інформації
Різноманітність продукції на полицях магазинів не дає спокою: як вибрати косметику візажиста і просто дівчині, яка не обходиться без мейк? Чи можемо полегшити вам завдання, адже половина з представлених брендів - дочірні великих компаній.
компанія | Бренди, що належать компанії |
L'Oreal |
|
Procter & Gamble |
|
Johnson & Johnson |
|
Coty |
|
Як бачимо, одна корпорація випускає і люксову, і бюджетну косметику. Не можна сказати, що вся продукція від одного виробника «ллється з однієї бочки». Склади у коштів різні, але по суті дійсно схожі. Тому і переплачуємо ми найчастіше за гучне ім'я, красиву рекламу і привабливу упаковку. У цьому відео можна подивитися порівняння люкса з бюджетної косметикою.
Праймер
По правді кажучи, багато візажисти заперечують потребу в базі під макіяж. Вважається, що в ній є необхідність тільки при наявності яскраво виражених недоліків. При розширених порах і глибоких зморшках впорається Benefit POREfessional (~ 800 гривень за 22 мл).
В інших же випадках зволожуючого крему достатньо. Фаворит в цій справі - L'OCEAN Hydro Moisture Emulsion (900 гривень за 120 мл). Отже, аналоги люксової косметики по порядку.
Maybelline Baby Skin Instant Pore Eraser
Ставлення мейкаперов до Мейбеллін часто скептичне, але праймер закохує в себе з першого нанесення. Він спокійно дасть фору бенефітів. Підходить для заповнення нерівностей, розширених пор і інших недоліків. Приємним бонусом стане бархатистість шкіри після нанесення, яка допоможе тонального крему протриматися довше.
Ціна: ~ 150 грн за 22 мл.
Читайте також: Як перестати витрачати гроші на всяку маячню
ELF Mineral Infused Face Primer
Не відстає і Ельф. Ніжна текстура підготує і зволожить шкіру перед нанесенням макіяжу, а оксамитовий ефект дозволить утримати його довше. Є велика кольорова палітра: зелений, рожевий, синій і білий. Однак смислового навантаження вона не несе, адже при нанесенні продукт стане прозорим.
Вартість: ~ 150 грн за 14 мл.
Зволожуючий крем
Якщо проблем з жирністю або порами немає, за базу зійде і зволожуючий крем. Щоб не витрачати на нього 900 гривень, можна спробувати звичайний дитячий крем. Він зволожує шкіру і захищає її від шкідливого впливу мейк. Приходимо до висновку, що аналоги косметики купити можна навіть в аптеці.
Ціна: ~ 15 грн за 50-75 мл мл.
Бальзам для губ
Якщо ви збираєтеся наносити помаду, бажано перед цим зволожити губи. Добре справляється Lucas Papaw Ointment, але коштує він близько 220 гривень за 25 мл. Дорогувато для гігіенічкі.
Carmex Lip Balm
Кармекс - американська фірма, яка підкорила весь світ. І не дарма, їх бальзами дійсно справляються зі своїм завданням на «ура». А різноманітність текстур може догодити кожному.
Вартість: ~ 75 грн за 4.25 м
Vaseline Jelly Pure Skin Original Skin Protectant
Косметичний вазелін по правді можна назвати кращою бюджетної косметикою, адже це універсальний засіб і для губ, і для шкіри. Користується величезною популярністю в світі завдяки своїй компактності і економічності. А ще він дуже смачно пахне.
Ціна: ~ 45 грн за 50 мл.
рідкий хайлайтер
Для додання природного сяйва під тональну основу можна нанести рідкий хайлайтер. Наприклад, BECCA Shimmering Skin Perfector Liquid за 1 220 гривень (50 мл). Але ми пропонуємо зупинитися на Maybelline Face Studio Master Strobing Liquid за 103 гривні (25 мл). Повірте, ви не помітите різниці.
рідкий консилер
З рідких консилеров класу люкс варто спробувати Tarte Shape Tape (~ 800 гривень за 10 мл). Він щільний за структурою, як і належить консілера.
Berrisom Oops Dual contouring
Корейська косметика давно славиться своєю якістю і надійністю. Що до Беррісома ─ він затьмарив всіх. Для мейкапера важливою перевагою стане відразу два тони в одному продукті. Змішуючи їх, можна отримати ще з десяток квітів. Він добре справляється і з почервоніння, і з втомою під очима. Сміливо заявляємо, що це must-have візажистів.
Вартість: ~ 270 грн за 3,5 м
Читайте також: Black Friday 2019 Україна: чого очікувати
NYX Concealer Wand
Увірвалася на український косметичний ринок фірма моментально полюбилася дівчатам. Б'юті-блогери називають Нікс бюджетної косметикою класу люкс, з чим важко не погодитися. Коректор славиться різноманітністю палітри: аж до зеленого ─ для маскування почервонінь і фіолетового ─ для приховування пігментних плям. Щільність текстури дозволяє приховати всі недосконалості не гірше, ніж консилер від Тарт.
Ціна: ~ 240 грн за 3 м
Wet N Wild Photo Focus Concealer
Дивно, що цей бренд вважається мас-магазинів. Користуючись ним, ви будете впевнені в тому, що це дуже дорогий люкс, адже за якістю він здатний обігнати всіх конкурентів.
Вартість: ~ 125 грн за 8 мл.
Тональна основа
Тут стає складніше, адже все залежить від типу шкіри і роду заходи. Якщо ви збираєтеся, скажімо, на весілля, доречно використовувати Estee Lauder Double Wear за 1 000 гривень (30 мл). Він щільно перекриває почервоніння та інші недосконалості, а також славиться своєю водостійкість. Бюджетним аналогом люксових тональних, який непогано використовувати в повсякденному Мейке є Нікс. Але про нього пізніше.
Maybelline Fit Me Matte Poreless Foundation
І знову Мейбеллін не відстає. Засіб дивує своєю щільністю і легкістю. Підходить для жирної та комбінованої шкіри.
Ціна: ~ 180 грн за 30 мл.
NYX High Definition Foundation
Тональний крем від Нікс також славиться щільним покриттям, при цьому на шкірі практично не відчутний. Ми вже згадували, що фірма вважається бюджетної косметикою для візажистів, і неспроста. Бренд пропонує безліч відтінків на вибір, тому зможе догодити всім.
Вартість: ~ 400 грн за 33 мл.
Wet N Wild Photo Focus Foundation
Цей тональник теж може похвалитися перевагами, описаними вище. Багато візажисти відзначають незвичайний дозатор цієї тональної основи, з яким зручно працювати.
Ціна: ~ 350 грн за 30 мл.
Читайте також: Як заробити перед Новим роком: 10 ідей
Любителям легкої текстури можуть сподобатися кушон. З люксових варіантів оптимальний - Lancome Teint Idole Ultra Cushion за 1 200 гривень (14 г). З бюджетних аналогів нічим не гірше L'Oreal Paris Nude Magique Cushion Foundation за 330 гривень (14,6 г).
кремова корекція
В епоху Кім Кардашьян важко обійтися без скульптування. Підкреслені вилиці і висветленія Т-зона стали невід'ємною частиною макіяжу багатьох дівчат.
NYX Highlight & Contour Cream Pro Palette
Палітра вигідна для візажистів, адже на ній помістилося вісім відтінків, включаючи кремовий хайлайтер і кілька консилеров. Кремові консілери більш щільні, ніж рідкі, тому для заходів підійдуть в самий раз.
Вартість: ~ 700 грн за 16 м
NYX Palette Conceal Correct Contour
Що до варіантів «для себе», Нікс пропонує палетку з шести кольорів. Два варіанти на вибір: кольорові - для приховування недосконалостей, в тон шкіри - для скульптування.
Читайте також: Скільки грошей дарувати на весілля: думка
пудра
Для візажистів в самий раз біла розсипчаста пудра, тому що вона підійде всім. З таких непогано справляється NARS Light Reflecting Loose Setting Powder за 1 200 гривень (10 г). З кольорових компактних пудр - палітра з шести тонів L`OCEAN Finishing Powder за 2 200 гривень.
NYX Studio Finishing Powder
Ми знову підходимо до Нікс, який тепер дав фору і Нарс. Пудра здатна адаптуватися до будь-якого тону.
Бюджетних варіантів палетки я поки що не зустрічала.
Читайте також: Бюджетні подарунки на Новий рік з AliExpress
суха корекція
Тут можна відразу вибирати з аналогів професійної косметики.
NYX Highlight & Contour Pro Palette
Складається з восьми відтінків, включаючи хайлайтер. Для візажистів в самий раз.
Вартість: ~ 660 грн за 21,6 м
NYX 3 Steps To Sculpting Palette
Для себе можна вибрати палетку з трьох відтінків, яких буде достатньо для контурінга.
Ціна: ~ 370 грн за 5 м
сухий хайлайтер
Хорошим варіантом «люкс» стане набір хайлайтеров Anastasia Beverly Hills Glow Kit за 1 500 гривень (7,4 г) і одинарний Becca Shimmering Skin Perfector Pressed за 1 180 гривень (7 г). Але є непогані бюджетні альтернативи.
Ruby Rose Cheek Glow Studio
Як заміна для Анастейші підійде ідеально. Навіть дизайн схожий.
Вартість: ~ 90 грн за 10,5 м
NYX Machinist Highlighter Duo
Ми знову в Нікс. Що поробиш, якщо фірма дійсно пропонує хороші аналоги люксової косметики.
Читайте також: Скільки коштує ведення вагітності в Києві
рум'яна
Надати свіжості особі допомагає Too Faced PAPA DO NOT PEACH за 1 090 гривень (9 г) або Too Faced Sweethearts Blush за 1 200 гривень (5,5 г). Рум'яна пігментовані, плюс мають неймовірний аромат. Єдиний мінус - немає можливості вибрати колір, адже він тільки один. У такій ситуації рятує палітра з шести кольорів корейської фірми L'Ocean за 2 200 гривень.
Makeup Revolution Blushing Hearts Blusher
Рум'яна такого ж дизайну і такий же пігментації, як Ту Фейсд. Правда, обійдуться вам раз в шість дешевше.
Вартість: ~ 160 грн за 10 м
Bourjois Pastel Joues
У палітрі таке розмаїття відтінків, що кожен бажаючий знайде свій, а то й не один. Запечені рум'яна складаються із світлоповертаючих частинок, а значить, додадуть шкірі делікатне сяйво.
Ціна: ~ 180 грн за 2,5 м
Makeup Revolution Blush Palette
Якщо ви шукаєте бюджетну косметику для візажистів, ця палетка підійде в самий раз. Вона складається з восьми кольорів, а коштує в рази дешевше, ніж Л'Оушен.
Вартість: ~ 380 грн за 13 м
Продукти для брів
Тут виробники радують різноманітністю засобів: олівці, Тінто, помадки, тіні та інше. Складно перепробувати всі, фаворитом залишається Anastasia Beverly Hills. Її палетка Brow Pro Palette з 24 відтінків + праймер для кращої фіксації обійдеться приблизно в 2 500 гривень (~ 9,6 г). Одиничний випадок тіней з двома кольорами Brow Powder Duo коштує близько 800 (1,6 г). Помадка для брів потрібна для більш графічного результату. Помічником у цьому стане Dipbrow Pomade тієї ж фірми за 800 гривень (4 г).
Vivienne Sabo Petits Jeux
Одинарні тіні для повік, однак ідеально підходять для брів. Супер-пігментовані і зовсім не обсипаються.
Читайте також: Як підготувати дитину до школи
Ціна: ~ 100 грн за 3,5 м
Topface Instyle Gel
Помадка для брів для заповнення прогалин між волосками і створення ідеальної форми. Нічим не гірше Анастейші.
Вартість: ~ 120 грн за 3,5 м
NYX Control Freak Eyebrow Gel
Прозорий гель для брів з ідеальною фіксацією.
Альтернативи Brow Pro Palette для візажистів мені, на жаль, знайти поки не довелось.
Кремові тіні для повік
Варто виділити Maybelline Color Tattoo 24 Hour з мас-маркету. Відмінно підійдуть як самостійний засіб, так і в якості основи під тіні.
Вартість: ~ 140 гривень за 4,5 м
База під тіні
Для більш насиченого кольору тіней і максимальної стійкості можна використовувати базу для повік. На курсах з візажу мені пощастило використовувати праймер під тіні фірми Lorac. Чи не зможу назвати точну ціну, адже в Україні його можна знайти тільки в наборі з палеткой тіней. Коштує такий набір близько 1 300 гривень.
INGLOT Duraline
Всі візажисти без розуму від цієї речі. Дюралайн спочатку створювався як клей для глиттеров і пігментів. Часто він не здатний виступати в якості основи для тіней, тому що не завжди може забезпечити рівне нанесення. Але завдяки рідкої текстурою засіб можна використовувати в якості праймера.
Ціна: ~ 300 гривень за 9 мл.
Ваші консилер і пудра
Так, ви правильно прочитали. Навіщо витрачатися на додаткові косметичні продукти, якщо альтернативу їм можна знайти в своїй косметичці? Просто нанесіть на повіку і під очі консилер, розподіліть його так, щоб він не забився в складки, і моментально закріпіть пудрою (бажано робити це до нанесення тону). Справа в тому, що тіні можуть виглядати тьмяними через спочатку нерівного тону. На білому папері фарби виглядають яскравіше, ніж на кольоровий, чи не так?
Завдяки цьому методу ви приховаєте рожевий відтінок століття і вени. А також поспособствуете стійкості, тому що тіні доведеться закріплювати нема на зволоженою шкірі вік, а на матовому завдяки пудрі поверхні.
Читайте також: Продаж корейської косметики в Інстаграм: особистий досвід
Компактні тіні для повік
Тут ситуація сумніше. Можна годинами розповідати про тіні від Too Faced, Lime Crime, tarte, Zoeva і інших люксових брендів з цінником від 1 000 гривень, але серед недорогих аналогів гідних варіантів днем з вогнем не знайдеш. Найчастіше тіні з мас-маркету слабо пігментовані, тут не догодив навіть Нікс. Мабуть, єдина недорога фірма, якій можна довіряти тут - MakeUp Revolution.
Makeup Revolution
Чи не виділяємо назву конкретної палетки, адже у фірми їх величезна кількість. Дизайн багатьох з них копіює своїх люксових «колег». Візажисти скептично ставляться до компаній, які намагаються нажитися на схожості з прославленим брендом. Але якщо вам доведеться спробувати тіні Makeup Revolution, ви будете приємно здивовані: вони не обсипаються і добре пігментовані, з ними можна зробити навіть глибоко-чорний смоки.
Ціна: від 100 грн за 15 кольорів до 800 грн за 196 квітів.
Олівці і підводки
Витрачатися на дорогі аналоги тут немає сенсу: мас-маркет надає величезний вибір гідних варіантів.
Inglot AMC Eyeliner Gel
Універсальний засіб: база під смоки-айс, стрілки будь-яких форм і навіть грим. Зізнаюся: коли-то я згрішила і не змила на ніч мейк. До ранку єдине, що залишилося на моєму обличчі - ця підводка. Сміливо заявляємо, що стійкість вам гарантована. Плюс вона досить економічна, вистачить її надовго.
Вартість: ~ 400 грн за 5,5 м
NYX Slim Eye Pencil і Nyx Faux Blacks Eyeliner
Перший продукт - твердий олівець для підкреслення очей. Можна також використовувати для брів. Нікс як завжди радує покупців широким вибором кольорів.
Друге засіб - так званий кайал, тобто м'який олівець. Використовується для підведення слизової очі і для створення розтушувати стрілки.
Вартість: ~ 170 грн за 1,3 м
туш
Одного разу мені в подарунок прислали засіб з кричущою назвою - Too Faced Better Than Sex Mascara. Пізніше я побачила, що стоїть вона близько 850 гривень (8 мл). Сам по собі продукт хороший, стійкий і не обсипається. Але на питання куплю я цю туш, я відповім немає. Адже є альтернатива значно дешевше.
Maybelline Lash Sensational
Туш не скочується і не створює ефект «лапок павука» на очах. Завдяки формі щіточки не склеюються вії.
Ціна: ~ 200 грн за 9,5 мл.
Олівці для губ
Вважаємо, що витрачатися на олівці безглуздо, як і на туш. Адже знайти продукт гарної якості в мас-маркеті більш, ніж реально. Наприклад, набір олівців Menow True Lips за 120 гривень (1 г в кожному). Відмінна текстура, не скачуються і створюють матовий ефект. Шукати їх краще на АліЕкспресс.
помада
Для більшої економічності можна купувати матові помади, а коли потрібно досягти глянцевого ефекту - використовувати прозорий блиск для губ Essence Shine Shine Shine Lipgloss за 80 гривень (5 мл).
Або навпаки - купувати глянсову і закріплювати її пудрою.
Любимчики візажистів серед люксових брендів - Lime Crime Velvetines Lipstick (2,6 мл) і MAC Matte Lipstick (3 г). Кожен з цих продуктів коштує близько 600 гривень.
Aden Cosmetics Liquid Lipstick
Матова рідка помада Аден нічим не поступається Лайм Крайма. Хороша стійкість і висока пігментація. Сміливо вибирайте цей продукт, коли потрібен яскравий і насичений колір.
Вартість: ~ 250 грн за 7 мл.
Inglot HD Lip Tint Matte
Ще одна рідка помада, яка підкорила світ візажистів. Максимально стійка, тримається на губах навіть після їжі. Після того, як я випробувала її на собі, дарую всім своїм подружкам. Вони, до речі, теж в захваті.
Ціна: ~ 300 грн за 5,5 м
NYX Soft Matte Lip Cream
Помада кремова, не сушить губи, але при цьому має матовий фініш. Чи не відчувається на губах.
Вартість: ~ 200 грн за 8 мл.
фіксатори
Тут не варто шукати люксові варіанти, недорогі аналоги нічим не гірше.
Читайте також: Як відкрити манікюрний салон і скільки це коштує на практиці
TopFace Fix Quickly
Використовуйте на свята, коли весь вечір потрібно виглядати ефектно. Фіксатор не підведе і не залишить «липкого» ефекту.
Ціна: ~ 100 грн за 100 мл.
Мінеральна вода-спрей для особи Моршинська
Термальну воду, між іншим, теж можна використовувати як фіксатор. Плюс вона освіжить шкіру і полегшить довге носіння мейк.
Вартість: ~ 100 грн за 150 мл.
Читайте також: Афери в онлайн-шопінг: як впізнати фейковий магазин
важливо: будь-який з продуктів, люксовий або з мас-маркету, може містити алергени. Рекомендуємо використовувати тестери перед застосуванням.
Цінники вказані на листопад 2019.
висновки
Тепер ви знаєте: ціна не завжди дорівнює якості. Заощадити на косметичці ─ не означає користуватися поганий косметикою. До речі, якщо у вас є свої любимчики з мас-маркету, поділіться ними в коментарях!
Відмінна стаття. Спасибі!
Ради, що вам сподобалося!
Дякую за зворотній зв'язок!
Ви написали про все найважливіше!
Дякуємо за прекрасний відгук!
Дуже люблю корейську косметику. Не вся з цього списку мене підійшла. Поки лідери Benton і Dr.Ceuracle
Особливо алое масочку Benton Aloe Soothing Mask і крем з пробіотиками Dr. Ceuracle Pro Balance Biotics Moisturizer