Час читання ~ 3 хв.

Автоцивільної страхування: як працює і чому це вигідно

страховка автомобіля

За законодавством страховка машини в Україні є обов'язковою. Відсутність поліса ОСАЦВ загрожує вам штрафом в розмірі від 425 до 850 грн - це за відсутності потерпілих. Виходить, оформити страховку на машину не тільки спокійніше, але і дешевше.

Важливий момент: ОСАГО - це страхування автоцивільної відповідальності. У разі ДТП страхова буде компенсувати не ваші витрати, а витрати потерпілої сторони, до яких привели ваші дії. Якщо хочете застрахувати свій автомобіль від викрадення, пошкоджень і іншого - для цього є окремі страхові продукти, які ви можете оформити на свій розсуд додатково.

зміст:

 1. Автострахування ціни: від чого залежать
 2. Потрібна страховка на авто?
 3. Страхування автокредиту

Автострахування ціни: від чого залежать

Умови ОСАГО у всіх страхових компаніях досить схожі, а ось ціна буде змінюватися в залежності від декількох фактором. Що впливає на ціну страховки?

 • Місце проживання. Для жителів великих міст страховка обійдеться дорожче, ніж для жителів смт.
 • Стаж водіння. Бути досвідченим водієм трохи вигідніше, ніж бути новачком.
 • Наявність і сума франшизи. Франшиза в автострахуванні - це мінімальна сума, яку ви платите стороні, яка постраждала від ваших дій зі свого гаманця. Як правило, це сума близько 1000 грн. Наприклад, якщо ви подряпали чужу машину і збиток становить 2000 грн 1000 платите ви, а 1000 платить страхова компанія. ОСАГО з франшизою буде трохи дешевше, ніж без неї.

Скільки обійдеться страховка машини в результаті? В середньому, ціни на обов'язкове автострахування від 500 до 1200 грн.

Потрібна страховка на авто?

Практично всі страхові компанії, що працюють в Україні, а їх близько 300, пропонують послуги страхування авто. Страховка авто починає реально працювати на вашу користь при настанні страхового випадку, тобто якщо ви потрапили в ДТП. Отримати страховку на машину буде легко, якщо ви правильно оформите документи. Список потрібних документів для отримання виплат по страховці:

 • протокол поліції або європротокол;
 • техпаспорт на авто;
 • водійське посвідчення або тимчасовий талон;
 • паспорт та ІПН;
 • транспортний засіб на огляд.

Страховка авто в Україні регламентована не тільки для водіїв, а й для страхових - у компанії є максимум 90 днів для здійснення виплат, хоча на практиці, якщо ви згодні з тією сумою, яку вам пропонує страхова, виплати здійснюються за один-два тижні.

Страхування автокредиту

Окреме питання в страховці авто - страхування автокредиту. Якщо ви купуєте авто в кредит, обов'язковою умовою банку буде оформлення КАСКО. У цьому випадку на умови КАСКО краще звертати не менше уваги, ніж на умови по кредиту.

страхування автокредитуНа жаль, вибір КАСКО не завжди залежить від вас - дуже часто банк пропонує вам «готове рішення», від якого ви не можете відмовитися.

Важливий момент: якщо з кредитним авто щось трапиться, вигодонабувачем страхових виплат буде банк. Тобто, якщо машину викрали, банк отримує виплату по страховці, а якщо вона не покриває кредит, ви залишаєтеся ще й винні банку.

Другий варіант: якщо ви потрапили в ДТП. Тут уже все залежить від складності та суми ремонту. Страхові виплати в цьому випадку можуть йти в банк (в рахунок оплати кредиту) або в СТО (в рахунок оплати ремонту).

В цілому, сучасне автострахування настільки різноманітно, що може убезпечити водія від усього. Користуйтеся перевагою автострахування і відчувайте себе набагато защищеннее!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 голос, в середньому: 5 з 5)
наверх