Час читання ~ 3 хв.

Банк збанкрутував: що буде з позикою?

банк збанкрутував

Банк, в яких ви брали позику, став банкрутом. Що робити? Дуже часто в такому випадку люди приймають рішення не виплачувати борг. Банка-то немає, а значить, і фінансові зобов'язання можна не виконувати. Чи правильно це? Відповідь в статті.

зміст:

 1. банкрутство банку
 2. Кредит в силі
 3. Кредитні умови без змін
 4. Дії банку щодо позичальників в разі банкрутства

банкрутство банку

Банкрутство банку - це не одномоментне явище, а тривалий процес. Як правило, фінансова організація знає, що її «дні полічені». Ось тільки клієнтам про майбутній руйнуванні не поспішає повідомляти. По-перше, вкладники «втечуть». По-друге, кредити ніхто не буде брати.

Банк робить спроби розібратися з фінансовими труднощами. Йдеться про санацію. Якщо «лікування» не дало результатів, починається процедура ліквідації фінансової установи. Вона може тривати від кількох місяців до кількох років.

підібрати кредит

Кредит в силі

Якщо ви знаєте що банк, в якому ви брали позику, збанкрутував, не поспішайте відмовлятися від своїх фінансових зобов'язань. Ваш борг буде переданий іншій фінустанові і гасити його вам все одно доведеться.

Кредитні умови без змін

Банк, який отримав ваш позику, не має права самовільно змінювати умови. Вам можуть запропонувати переукласти договір. Перевіряйте, щоб умови залишалися колишніми, а якщо відбулися зміни, то в сторону ваших вигод. Запам'ятайте: ви маєте право відмовитися від підписання невигідного кредитного договору.

Якщо банк примушує вас виплатити весь борг до завершення кредитного терміну, ви можете не погоджуватися. Однак, найчастіше фінансові компанії йдуть на поступки і при дострокової виплати позики знижують процентні ставки.

Дії банку щодо позичальників в разі банкрутства

 • Банк повинен надіслати вам повідомлення про передачу позики до іншої фінансової установи. У повідомленні повинна бути вказана сума боргу і способи внесення платежів. Якщо ви ще не отримали таке повідомлення, але знаєте, що ваш банк збанкрутував, виплачуйте борг за графіком. І обов'язково зберігайте квитанції про оплату.
 • Якщо борг переданий іншому банку, то вам повинні прийти нові реквізити. Якщо ви не отримали їх, зверніться на гарячу лінію НБУ: 0-800-505-240. Якщо нових реквізитів немає, платите кредит за старими, зберігаючи квитанції. Також важливо перевіряти чи потрапляють кошти, внесені в рахунок виплати позики, за потрібною адресою. Переконайтеся, що всі суми враховані, зателефонувавши колл-центр банку.
 • Після оголошення банку банкрутом, все пені і штрафи за позикою скасовуються. Ви платите тільки тіло і відсотки. Після передачі кредитного договору іншій організації, штрафи, а також пені знову повернуться, і ви повинні будете їх погасити.

Отримати кредит

Банкрутство банку - не привід нехтувати виконанням фінансових зобов'язань. Все одно кредит доведеться платити. В іншому випадку він буде переданий в руки колекторів або банк звернеться до суду. Ні те, ні інше не додасть радості в житті, а ось гарна нервування гарантована.

 

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх