Час читання ~ 4 хв.

Що робити, якщо банк заблокував карту

банк заблокував карту

Блокування карта - обмеження на виконання будь-яких платежів та інших фінансових операцій за участю карти, яка була заблокована. Що робити, якщо таке сталося? Давайте розбиратися. Почнемо з причин, які можуть призвести до блокування.

зміст:

 1. П'ять головних причин блокування
 2. Блокування картки - захист грошей
 3. Гроші залишаться цілими!
 4. алгоритм дій
 5. Блокування картки за рішенням суду
 6. Повідомлення від банку
 7. Самостійна блокування карти
 8. Зняття грошей із заблокованої карти
 9. уникаємо блокування

П'ять головних причин блокування

 • Дивна активність, яку банківська служба безпеки виявила на вашому рахунку: часте зняття грошей рівними сумами, переклад великих сум, зняття грошей з іншої країни і так далі.
 • Неправильне введення пін-коду поспіль три рази.
 • Ви самі заблокували картку, тому що забули в її банкоматі, втратили або, можливо, картку було викрадено.
 • Закінчився період дії карти.
 • За судовим рішенням.

Наприклад, ви зняли гроші в підозрілому банкоматі або провели оплату через «небезпечний термінал», з великою часткою ймовірності карта буде заблокована.

Отримати кредит

Блокування картки - захист грошей

Теоретично заблокована карта стає неактивною. З неї можна зняти гроші. Але по факту це не завжди так. Наприклад, редактор ОлФін заблокував кредитну карту від Альфа-Банку, Однак це не завадило фінустанові списати платіж за "страховку від фінансових ризиків" (який банк підключив за замовчуванням).

Проте, такою картою можна розплатитися в магазині. Навіть переказ коштів з картки на картку під час блокування недоступний. Звичайно, це не дуже зручно. Однак, таким чином банк захищає ваші гроші від шахраїв.

Гроші залишаться цілими!

Засоби, які були на заблокованій карті, нікуди не дінуться. Вони залишаться на рахунку. Коли обмеження по карті будуть зняті, гроші знову будуть доступні.

алгоритм дій

Банк заблокував картуКоли ви дізналися, що карта заблокована, телефонуйте на гарячу лінію банку - вам потрібно дізнатися причину події. Якщо блокування сталася через невірно введеного пін-коду, вас чекає перевипуск карти. Як правило, ця процедура не займає багато часу. Вже на наступний день ви можете отримати нову карту. Але вам доведеться йти до відділення фінустанови - по телефону карту не розблокують.

Якщо блокування проведена через підозри на дії шахраїв, то розблокувати картку можна по телефону, відповівши на питання банківського співробітника (що часто буває непросто). Швидше за все, вам доведеться змінити пін-код.

Блокування картки за рішенням суду

Карта може бути заблокована за рішенням суду. Цей випадок найскладніший. Щоб зняти заборону на фінансові операції, потрібно вирішити питання з судом. Іншого шляху немає.

Повідомлення від банку

За ідеєю повідомлення про блокування картки вам повинно прийти в смс, однак, як показує практика, так відбувається далеко не завжди. Просто одного разу ви можете виявити, що не можете розплатитися карткою, на рахунку якої є кошти (така історія трапилася з ще одним співробітників редакції Олфін і картою в Альфа-Банку).

Якщо у банку виникла підозра в шахрайстві щодо вашої карти, то спочатку вам подзвонить співробітник і попросить підтвердити проведення операції з грошима. Чи не відповісте на дзвінок, карта буде заблокована.

підібрати кредит

Самостійна блокування карти

Якщо ви самі хочете заблокувати пластикову карту, наприклад, забувши її в банкоматі або втративши, скористайтеся мобільним додатком або зверніться на гарячу лінію банку. Кілька нескладних маніпуляцій - і вашою карткою вже ніхто не зможе скористатися. Звичайно, пластик доведеться перевипускати, але зате гроші будуть цілі.

Зняття грошей із заблокованої карти

Отримати гроші, що залишилися на заблокованій карті, можна двома способами:

 • переведіть їх на іншу карту, скориставшись онлайн-банкінгом або мобільним додатком;
 • зверніться до відділення і зніміть гроші з рахунку.

Якщо карта заблокована судовим рішенням, то гроші зняти не вийде до виконання вимог суду.

уникаємо блокування

 • Якщо ви плануєте закордонну поїздку, поінформуйте банк, вкажіть країну і місто, які ви відвідаєте.
 • Щоб зберегти доступ до рахунку, прив'яжіть до нього ще одну карту.
 • Дайте банку діючий номер телефону, щоб в разі підозрілої активності, співробітники могли з вами зв'язатися і переконатися, що з ваше картою все в порядку або навпаки - вона піддалася шахрайства.

Будьте пильні, тоді ваші гроші будуть збережені!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 голосу, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх