Час читання ~ 4 хв.

Банкрутство фізособи: що далі

банкрутство в Україні

У чому переваги банкрутства для фізосіб і чому це важливо? Як стати банкрутом ми вже розібралися, тепер зважимо «за» і «проти» банкрутства.

Почнемо з основного. Згідно з проектом Кодексу України про процедури банкрутства, який вступить в чинності 18 квітня 2019 року, фізособа з боргами має право:

 • домовитися про відтермінування або списання частини заборгованості;
 • змінити ключові умови своїх зобов'язань перед кредиторами;
 • позбутися заборгованості по податках за останні 3 роки.

Таким чином, позичальник, який виявився не в змозі впоратися зі своїми заборгованостями, може їх реструктуризувати на вигідних для себе умовах. Нагадаємо, до Кодексу про банкрутство все реструктуризації подібних боргів проводились за домовленістю з кредитором, і людина була змушена погодитися на ті умови, які йому пропонував банк або інший кредитор. Більш того, якщо боржник йшов з життя, все його борги переходили у спадок його сім'ї. Зараз, якщо борги не підлягають реструктуризації, ви можете оголосити себе банкрутом і їх офіційно спишуть. Але після продажу всього вашого майна, яке піде на задоволення вимог кредиторів.

Отримати кредит

зміст:

 1. Зворотний бік медалі
 2. Переваги та недоліки банкрутства для фізособи
 3. Підсумки простими словами

Зворотний бік медалі

Отже, ви ініціювали процедуру банкрутства і домоглися реструктуризації своїх боргів на вигідних умовах. Зворотним боком медалі є те, що тепер ви перебуваєте на ще більш щільному гачку у своїх кредиторів, адже варто вам на крок відступити від досягнутих домовленостей (т.е.нового графіка погашення реструктуризованої заборгованості), кредитори мають законне право в судовому порядку ініціювати процедуру примусового погашення боргів шляхом продажу вашого майна. Важливий момент: реалізація власності боржників відбувається відкрито і прозоро, через систему електронних аукціонів ProZorro.Продажі.

Пропонуємо Вам ознайомитися і зареєструватися на платформі заздалегідь - є шанс що з квітня там можна буде вигідно купити практично що завгодно. Якщо, звичайно, вас не дуже хвилює морально-етична сторона питання.

Переваги та недоліки банкрутства для фізособи

Однозначно, дорогий читачу, краще не стикатися з процедурою банкрутства лицем до лиця, і все ж розглянемо деякі переваги, які дає статус банкрута, а також негативні сторони цього статусу, про які ви могли не знати.

 

«Позитивні» сторони банкрутства для фізособиНедоліки статусу банкрута для фізособи
Можливість реструктуризувати кредити на вигідних умовах на термін до 5 років, а валютні кредити під заставу майна - на термін до 15 роківБанкрут протягом 5 років перед підписанням договорів кредитування, поручительства, застави і т.п. зобов'язаний повідомляти другу сторону про свій статус
Після визнання фізособи банкрутом протягом 5 років проти нього не може відкриватися справу про неплатоспроможністьПротягом 3 років банкрут не може вважатися особою з бездоганною діловою репутацією (дуже м'яке формулювання)
Для того, щоб ви змогли розібратися зі своїми боргами, суд в обов'язковому порядку призначить вам арбітражного керуючогоВартість послуг арбітражного керуючого становить 27 тис 615 грн. Оплачує ці послуги боржник в обов'язковому порядку
Майно, необхідне для задоволення потреб боржника і його сім'ї, виключається зі списку майна, яке може бути вилучено для погашення боргівСуд має право накласти арешт на майно боржника, заборонити виїзд за кордон, заморозити рахунки, зобов'язати перекваліфікуватися і / або знайти роботу
У разі реалізації вашого майна для задоволення вимог кредиторів вам вдасться зберегти:

 • об'єкти, вартістю від 10 до 30 мінімальних зарплат;
 • неліквідні об'єкти.

Простими словами - одяг і телефон вам залишать.

Кредитна історія фізособи у разі його банкрутства буде практично закінчена.

Навряд чи вам вдасться коли-небудь знову оформити кредит.

 

Отримати кредит

Підсумки простими словами

Якщо ви зважитеся стати боржником, ваші борги будуть реструктуризовані на термін до 5 років, частина вашого майна (крім життєво необхідного, краще, щоб в квартирі був прописаний неповнолітній дитина) буде реалізована з молотка і піде на задоволення вимог кредиторів, ви можете отримати обмеження на виїзд за кордон і розпорядження власним майном і рахунками. Але.

Через 5 років, за умови, що ви свято дотримувалися нові графіки платежів, всі ваші заборгованості, які ви не змогли погасити, будуть списані.

Ви і ваша сім'я - офіційно вільні від боргів. І вільні від можливості ними обзавестися, з вашої щось кредитною історією. Для багатьох українців це хепі-енд. І все ж редакція ОлФін сподівається, що вам ця інформація не знадобиться.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 голос, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх