Час читання ~ 7 хв.

Створюємо базу для фінансової безпеки

взяти кредит в Миколаєві

продовжуємо наш розмова про бюджетах і особистої фінансової грамотності. Фінансові ресурси, які є у кожної людини, можна представити у вигляді окремих фондів. Якщо дуже просто, то такий фонд - це як «цільової» кишеню, в який гроші надходять, щоб їх використовували (не тільки витрачали!) Для певних цілей. Ця стаття про те, які фонди бувають, навіщо вони потрібні, і як їх використовувати.

зміст:

 1. 4 стовпи фінансової стабільності
 2. Як це працює на практиці
 3. Як наповнювати фонди
 4. Розраховуємо рівень своєї особистої фінансової безпеки

4 стовпи фінансової стабільності

Якщо дуже просто, то у кожної людини можуть бути 4 особистих фінансових фонду - і добре, коли вони є все!

 1. Фонд споживання. Це гроші, які людина витрачає на повсякденне життя. Харчування, одяг, оплата комунальних платежів, якісь покупки, які не вимагають накопичення коштів.
 2. Цільовий запас. Це кошти, які людина на щось збирає і накопичує. Велика покупка: дорога техніка, одяг, нерухомість, відпочинок, ремонт. Важлива саме необхідність накопичення. Якщо людина може собі дозволити купити квартиру, машину або дачу з поточних щомісячних доходів, то це фонд споживання. Втім, в цьому випадку фонд запасу людині може і не потрібен зовсім.
 3. Фонд фінансової безпеки. Це просто запас грошей «під рукою» в готівки або на банківському рахунку (нема на депозиті!), Які можуть бути дуже корисні в різних життєвих ситуаціях, коли витрати різко зростають, а доходи або падають, або не змінюються: зміна орендованої квартири, переїзд в інше місто, тимчасова непрацездатність, проблеми зі здоров'ям.
 4. Інвестиційний фонд. Це гроші, які людина вклала (куди - окрема розмова), щоб мати ще більше грошей. Найпростіший варіант - банківський депозит. Плюси інвестиційного фонду: він створює додаткові доходи без постійної участі людини. Мінуси інвестиційного фонду - гроші з нього не завжди можна витягти швидко (для цього якраз і існує фонд фінансової безпеки).

Навіщо потрібні різні фонди? Все просто: гроші для різних цілей знаходяться в різних місцях. Ви контролюєте ваші гроші - і на поточні витрати, і на свою фінансову стабільність, і на майбутнє. І ви чітко бачите, на що у вас гроші є, а на що їх не вистачає.

Як це працює на практиці

приватний позику без передоплати

А що фондами у вас? Питання, до речі, не тільки в їх розмірі - хоча, чим більше, тим краще, але і в самому їх наявності. варіанти:

 1. Немає ніяких фондів.Так не буває. Хіба що ви харчуєтеся сонячним світлом і дощовою водою. І вам не треба платити за комунальні. Але якщо ви читаєте цю статтю, значить у вас є комп'ютер і доступ в інтернет. Тобто якісь гроші у вас є, а значить це, як мінімум варіант №2.
 2. Є тільки фонд споживання, І нічого немає більше. Це означає, що у вас є гроші тільки на поточне життя, але без великих покупок, без можливості відкласти гроші, без можливості створити собі резерви для складного часу або великих непередбачених витрат. Всі великі покупки для вас недоступні або ж тільки в кредит. Це ситуація велосипедиста, який їздить по колу. Скільки б ви кіл не проїхав, з якою б швидкістю не рухалися, ви не можете вийти за межі цього кола. Є ще один мінус: будь-які великі непередбачені витрати, тимчасова непрацездатність або втрата місця роботи можуть стати серйозною проблемою. Ви фінансово не захищені.
 3. Є фонд споживання і цільової запас. Ви можете не тільки витрачати гроші на поточні потреби, а й накопичувати кошти на великі покупки. А якась непередбачена ситуація для вас не настільки критична, як у попередньому варіанті. В крайньому випадку у вас є гроші, щоб впевнено себе в такій ситуації відчувати.
 4. Є фонди споживання, цільового запасу і фінансової безпеки. Це здорово, тому що ви можете собі дозволити якісь великі покупки. І складна життєва ситуація, яка вимагає грошей, не стане для вас гострою проблемою, тому що під цю ситуацію у вас передбачені фінансові резерви. До речі, особисто я рекомендую спочатку наповнювати фонд фінансової безпеки, і тільки потім фонд цільового запасу.
 5. Є всі чотири фонди (включаючи інвестиційний). Що тут скажеш. Ви - великий молодець, який входить в 10% найбільш забезпечених громадян країни. І все рекомендації цієї статті ви давно впровадили в своє життя.

Щоб все фонди працювали, їх потрібно наповнювати. Умова наповнення фонду одне: в нього надходить більше коштів, ніж з нього витрачається. Гроші з фонду витрачаються тільки на ті цілі, для яких цей фонд призначений. І, до речі, в цій ситуації важливий не стільки дохід людини, скільки його співвідношення з витратами. Якщо дохід людини в місяць 10 тисяч доларів, а витрати - 11 тисяч, то навіть фонд споживання забезпечити важко.

Як наповнювати фонди

Основна умова наповнення фондів: частина грошей з кожного надходження переводити до фондів запасу, фінансової безпеки та інвестицій. Це важливо робити, тому що витрати людини ростуть разом з його доходами. Тобто якщо людина отримує 5 тис. Грн щомісяця і якось на ці гроші живе, а потім переходить на рівень доходу в 15 тис. Грн на місяць, то його витрати досить швидко «підтягнуться» до рівня ближче до цих самих 15 тис. грн. І навіть якщо потім людина переходить на місячний дохід в 45 тис. Грн, то витрати теж зростуть приблизно до цієї ж величини. Саме тому при будь-якому доході важливо його частина переводити до фондів запасу, інвестицій або фінансової безпеки.

Прийомів існує безліч, але два найпростіших:

 1. До зарплатній картці відкрити накопичувальний рахунок, на який автоматично з кожного надходження на вашу карту буде перераховуватися певна сума. Більшість українських банків дозволяє легко це робити. Ви укладаєте договір з банком один раз, і потім банк всю роботу робить за вас. У якийсь момент ви непомітно для себе виявляєте на банківському рахунку вельми приємну суму. Перевага цього варіанту в тому, що він від вас вимагає зусиль один раз, потім ви просто на це не звертаєте уваги. А гроші накопичуються.
 2. Яку суму ви легко можете витрачати в день? 20 грн можете? Це ціна чашки кави. Ось і потратьте ці гроші на себе. Просто кожен день платите 20 грн своєму майбутньому. Але кожен день. В окремий конверт, з якого ви гроші не чіпаєте. 20 грн в день - це небагато. Але це 600 грн на місяць і 7200 грн на рік. Це навіть без умови вкладення цих грошей (наприклад, на банківський депозит). Реальний шлях створити фонд споживання або фінансової безпеки.

Важливо! Ці прийоми важливо не тільки знати, а й застосовувати у своєму житті. Це реальний крок до вашого фінансового комфорту!

Розраховуємо рівень своєї особистої фінансової безпеки

Ви можете порахувати і вашу фінансову безпеку. Як? Дуже просто. Ви ж знаєте ваші щомісячні поточні витрати? Якщо ще не знаєте, саме час зайнятися обліком. А ось якщо знаєте, то берете дві цифри: сукупну величину всіх ваших фондів в грошах (вартість майна не враховуємо) і щомісячні витрати - і ділимо одну на іншу. Отримана цифра - це кількість місяців, які ви можете жити з існуючим рівнем комфорту, якщо ваші доходи будуть рівні 0. Скільки місяців у вас вийшло?

приватні позики без застави УкраїниМенше місяця. Дуже поганий результат. Це означає, що втрата / зміна роботи або будь-які непередбачені витрати, похід до стоматолога, необхідність покупки нового телефону або ноутбука стануть для вас серйозною проблемою. І єдиний шлях її вирішення - банківська позика або приватний позику онлайн.

Від місяця до двох. Мало, але краще, ніж нічого. Дрібні життєві негаразди - для вас не проблема, а от необхідність більших витрат - вже виб'є вас із сідла.

 

Від трьох до шести місяців. Це насправді мінімум особистої фінансової безпеки. В ідеалі фонд фінансової безпеки повинен бути не менше, ніж ваші поточні витрати за півроку.

Від шести місяців до двох років. У вас є фінансові запаси, щоб впевнено себе почувати в різних життєвих ситуаціях. Саме час замислитися про інвестиції (якщо ви цього не зробили раніше).

Більше двох років - схоже, у вас і так все добре, але завжди є можливість зробити ще краще.

І нехай всі ваші фонди будуть повними!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(8 голосів, в середньому: 4.1 з 5)
наверх