Час читання ~ 4 хв.

Чим бідна людина відрізняється від багатого

бідний чи багатий

Чим бідна людина відрізняється від багатого? «Кількістю грошей», - скажете ви. І матимете рацію. Але тільки наполовину. Ще є відмінності в мисленні і, як наслідок, стилі життя. Адже нашу реальність створюють наші думки.

зміст:

 1. Справа в гідність
 2. Мрії і їх значення
 3. дійове мислення
 4. Час гроші
 5. здоровий егоїзм
 6. Фінансова грамотність
 7. Відповідальність за життя
 8. Справа до душі

Як же мислять і живуть люди з різним достатком?

Справа в гідність

Перша і головна відмінність багатія від бідняка - перший на 100% впевнений, що він гідний розкішного життя. Гідний грошей, класної одягу, смачної їжі, гарного будинку, шикарною машини.

Бідні люди найчастіше вважають, що це все не для них. Їхні думки засмічені токсичними переконаннями, наприклад:

 • гроші - не для мене;
 • не жили заможно - годі й починати;
 • багато грошей чесною працею не заробиш;
 • гроші тягнуться до грошей.

Природно, з такими обмеженнями ні про яке багатство не варто навіть і мріяти. Так бідні люди і не дозволяють собі мріяти. Але це вже інша історія.

Мрії і їх значення

кредит на відпустку

Знаєте, є такий вислів «дурень думкою багатіє». Так ось бідняки впевнені, що витрачати час на мріяння нерозумно. Є справи і важливіші. Є ще інший варіант: людина мріє, але мрії не стають діями. Це, як ви розумієте, також не найкраща життєва позиція.

Багаті люди дозволяють собі мріяти про що-завгодно. Мрії стають цілями. Цілі породжують дії. Результат - те, чого хочуть багатії, у них з'являється.

Ще один бонус для мрійників. Наш мозок сприймає думки як реальність. Тобто, якщо людина представляє себе на березі Червоного моря або на гірськолижному курорті, мозок вважає, що все це відбувається насправді. Приємні емоції сприяють виділенню гормонів щастя, які дарують натхнення і в рази підвищують працездатність.

дійове мислення

Заможні люди шукають можливості. Вони діють. Вирішують конкретні завдання. Досягають цілей. Підвищують планку - і знову в бій.

Бідняка видає небажання щось міняти. Нехай так - головне, щоб не було гірше. Адже «краще синиця в руках, ніж журавель у небі». Іноді люди з мисленням бідняка сподіваються на виграш в лотерею або отримання спадщини. Загалом, в їхньому уявленні гроші впадуть на них з неба.

Час гроші

Багата людина вміє цінувати і свого часу, і час інших людей. Він дорожить кожною секундою, тому планує свій день. Адже для нього час - це гроші.

Бідняк тринькає час, промативая його в соцмережах, чергах, непотрібних розмовах по телефону і так далі.

здоровий егоїзм

турбота

Багата людина спочатку задовольняє всі свої потреби і потреби своєї сім'ї, а тільки потім думає про інших. Такий егоїзм називається здоровим. І нічого поганого в ньому немає.

Бідний прагне спочатку допомогти ближньому. Врятувати весь світ. А вже потім, можливо, подумає про себе. Якщо знайдеться вільна хвилинка. І це в корені невірно. Якщо не задовольняти свої потреби, не балувати і не радувати себе, то і гроші приходити не будуть.

Фінансова грамотність

У багатої людини кожна копійка під обліком. Він вміє економити. Мова йде не про скупердяйство, а про грамотне розпорядженні фінансами. Уміння накопичувати гроші і інвестувати - навички, які притаманні заможним людям.

Бідні ж спускають гроші бездумно. Ніякого планування. Відкладень. Отримав - витратив, причому всі під нуль. Бідні заробляють, щоб витрачати, а багаті - щоб багатіти.

Відповідальність за життя

Багатьом людям не властиво скаржитися на життя. І це не тому що вони багаті і них все добре. А тому що вони беруть відповідальність за те, що відбувається в житті на себе. Неприємності сприймаються ними як досвід. Досягнення - результат праці і тільки на 5% - удача.

Бідні - нарікають на своє життя. У них завжди і в усьому винен хтось інший. Батьки недодали. Уряд погане. Країна бідна. А на ділі проблема в небажанні брати відповідальність на себе. Це складно і незручно. Навіть страшно. Адже, якщо я завів себе в такий глухий кут, то можу і вивести. Значить, доведеться щось міняти. Діяти. А ось як раз цього вони і не хочуть.

Справа до душі

кредит на фотоапарат

Багаті люди не працюють. Вони вибирають справу, яке їм подобається, і заробляють на цьому гроші. Навчаються. Розвиваються. Йдуть вперед. З любов'ю до своєї справи. Пристрасно і натхненно.

Бідні «орють» там, де доведеться. Робота ненависна. Зарплата не приваблює. Але вони вперто день у день займаються нелюбом справою, пропалюючи своє життя і не отримуючи задоволення.

Багаті завжди йдуть вперед, не зупиняючись. Бідні обмежують себе, встановлюючи планки. Планки, які не дають жити так як хочеться.

Редакція ОлФін сподівається, що серед наших читачів переважають люди з успішним типом мислення. Але навіть якщо ви дізналися в собі риси, властиві біднякам: знайте - це не вирок і все можна виправити!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(3 голосу, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх