Час читання ~ 3 хв.

BlaBlaCar: інструкція для пасажира і водія

блабакар інструкція

Попереду довгі вихідні, а квитки на потяги та автобуси розкуплені за багато тижнів вперед? Не поспішайте засмучуватися, вихід є! це райдшерінг, Тобто спільне використання приватного автомобіля за допомогою онлайн-сервісів пошуку попутників. Детальніше про це явище ми розповіли в минулій статті. Зараз зупинимося на прикладної частини: як зареєструватися на сервісі і знаходити вільних водіїв або попутників. 

зміст:

 1. Пошук водія
 2. Пошук пасажирів

Пошук водія

Отже, розглянемо ситуацію, коли ви - пасажир і шукаєте відповідний маршрут через BlaBlaCar. Ми вибрали саме цей сервіс, оскільки він користується найбільшою популярністю серед наших співгромадян. В Україну він прийшов в 2014 році. До речі, народився BlaBlaCar у Франції, і сьогодні доступний в 22 країнах по всьому світу.

Можна вибрати і інший сервіс, але принцип їх роботи приблизно однаковий. Та й чим більше на сайті пропозицій, тим вищі шанси знайти бажане.

Щоб зайти на сторінку пошуку водія або попутників, необхідно пройти реєстрацію, вказавши своє ім'я, e-mail, телефон (приготуйтеся його підтвердити).

Далі, вибираємо меню «Знайти»

блаблакар

Відкриваємо ...

Вказуємо бажаний маршрут, дату і час поїздки.

блаблакар

І бачимо список водіїв, які можуть скласти компанію. Також навпроти кожного вказана вартість поїздки.

блаблакар

Вибравши водія, ви зможете побачити більш детальну інформацію про нього, про поїздку, про машину.

блаблакар

Пункт «Макс. Двоє на задньому сидінні »може вибрати водій, коли створює маршрут. Таким чином, він ставить пасажирів до відома про комфортність поїздки. «Автоматичне підтвердження» означає, що водій не стверджує заявки пасажирів особисто.

блаблакар

Далі потрібно вказати кількість бажаних місць.

блаблакар

Потім слід меню з остаточними деталями поїздки:

 • Марка автомобіля;
 • відстань;
 • приблизний час у дорозі;
 • спосіб оплати;
 • деталі профілю водія.

блаблакар

Крім того, і водій, і пасажир можуть додати додаткову інформацію в свій профіль. Це дає іншій стороні можливість отримати більше уявлення про супутнику, а значить, і відчуття безпеки.

Якщо водій дає посилання на свій профіль у соціальній мережі і пасажир бачить хоча б кількість друзів в фейсбук (як показано на скріншоті), це вказує на те, що він не приховує свої особисті дані, а значить, нічого поганого не планує.

Пошук пасажирів

Як вже обговорювалося раніше, сервіси райдшерінга можуть фінансово зацікавити не тільки потенційних пасажирів, але і водіїв, особливо тих, хто часто їздить на далекі відстані в поодинці. Зареєструватися в якості водія на BlaBlaCar не представляє складності.

блаблакар

Як у випадку пошуку маршруту, так і під час його реєстрації, потрібно вказати початковий і кінцевий пункти, орієнтовний час і проміжні пункти.

блаблакар

Важливою опцією є також те, що можна відкрити маршрут тільки для пасажирів дівчат, що особливо актуально, якщо водій - дівчина і побоюється брати пасажирів, кардинально переважаючих у фізичній силі.

Водій може сам підтверджувати кожного пасажира або ж програма зробить це автоматично.

Після того, як ви оголосили маршрут і створили поїздку, її можна редагувати, в тому числі ціну, або зовсім скасувати.

Виходячи з особистого досвіду, робимо висновок: хоч в роботі таких сервісів все ще існує чимало ризиків і неточностей, вони дійсно дуже економлять гроші і час. Адже свобода пересування означає багато для повноцінного життя.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(3 голосу, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх