Час читання ~ 4 хв.

ОВДП - цінні папери українського уряду

ОВДП України

Облігації внутрішньої державної позики (ОВДП / ОВДП) - це державні облігації, цінні папери зі 100% державною гарантією повернення коштів. Для країни це можливість залучити інвестиції в національну економіку, для вкладників - вкласти гроші з гарантією повернення.

Особливість ОВДП в тому, що вони продаються тільки на внутрішньому ринку. Проте, інвестори-нерезиденти стабільно проявляють до ОВДП інтерес. Що це за фінансовий інструмент, чи можете ви використовувати його в своїх інтересах, в чому особливості роботи з ОВДП - розбираємося разом.

зміст:

 1. Звідки беруться ОВДП / ОВДП
 2. Первинний і вторинний ринок ОВДП
 3. Що значить бути власником ОВДП
 4. Перспективи ОВДП для простих людей

Звідки беруться ОВДП / ОВДП

Державні облігації України емітуються Міністерством фінансів, виходячи з потреб бюджету країни.

Отримати кредит

Державні облігації поділяються на:

 • облігації внутрішньої позики;
 • облігації зовнішньої позики;
 • казначейські зобов'язання;
 • цільові облігації внутрішніх державних позик України (ОВДП).

Номінальна вартість ОВДП - 1000 грн.

За тривалістю ОВДП буваю:

 • довгострокові - більше 5 років;
 • середньострокові - від 2 до 5 років;
 • короткострокові - до 1 року.

Особливість ОВДП в тому, що вони не існують в паперовій формі - тільки в електронній. Розміщення облігацій здійснюється НБУ під контролем Міністерства фінансів на спеціальних аукціонах. Учасниками таких аукціонів є НБУ і 11 українських банків, які мають статус «первинного» дилера.

Незважаючи на доступну вартість ОВДП, мінімальний «лот» при покупці становить 1 млн грн або 40 тис. Доларів, що ускладнює приватним інвесторам вхід на ринок.

Отримати кредит

Первинний і вторинний ринок ОВДП

Купити ОВДП може будь-який громадянин України. Але процедура досить складна і дорога. Ви можете залишити заявку на покупку в будь-якому з 12 банків, які є первинними дилерами, але за умови що зможете викупити лот самостійно - тобто у вас є можливість інвестувати 1 млн грн.

Список банків-первинних дилерів ОВДП по рейтингу Мінфіну.

 1. Приватбанк
 2. Ощадбанк
 3. Укрексімбанк
 4. Укргазбанк
 5. ОТП Банк
 6. Альфа Банк
 7. ПУМБ
 8. Кредобанк
 9. Райффайзен Банк Аваль
 10. Південний
 11. УкрСиббанк
 12. Сітібанк

Крім первинного ринку продавати ОВДП можна і на вторинному. Це означає, що будь-який власник ОВДП може продати свої облігації до закінчення їх терміну дії. На вторинному ринку ОВДП ви зможете знайти на фондових біржах або у торговців цінними паперами.

Отримати кредит

Що значить бути власником ОВДП

ОВДП купитиПерш за все, такі інвестиції зажадають від вас деяких вкладень. Для прикладу, ми взяли прайс Приватбанку, Який є одним з державних первинних дилерів:

 • відкриття рахунку в цінних паперах обійдеться вам 500 грн;
 • облік ОВДП на вашому рахунку - 0,5% від вартості ОВДП, але не менше 300 грн та не більше 600 грн на місяць;
 • облікові операції по зарахуванню і списанню ОВДП на ваш рахунок - 0,05% номінальної вартості ОВДП + 100 грн за одну операцію, але не більше 1000 грн за одну операцію.

І все ж, інвестувати в ОВДП вельми вигідно, адже прибутковість по ним значно вище поточної прибутковості по депозитах, а ось податків при цьому ви заплатите менше. Якщо з процентного доходу за депозитом ви платите податок на дохід - 18% і 1,5% військовий збір, то з доходу по ОВДП Ви платите тільки 1,5% військового збору. Погодьтеся, це робить інвестиції в державну економіку вельми привабливими!

Отримати кредит

Перспективи ОВДП для простих людей

Прості люди, такі як ми з вами, іменовані фізособами, вже інвестують в ОВДП.

За даними Євгенії Грищенко, керівника відділу брокерського обслуговування групи ICU, які вона озвучила в інтерв'ю для журналу «Деньги», частина вкладень фізосіб в ОВДВ зростає стабільно і дуже швидкими темпами. Якщо до початку 2017 року фізособи вклали в них близько 100 млн грн, то на початок 2018 року - 1,4 млрд грн, а в середині грудня 2018 року - 5,8 млрд грн. Так що, з одного боку, державні цінні папери стають більш популярні серед інвесторів, а з іншого - ведеться активна робота щодо спрощення доступу фізосіб до подібних інвестицій. У 2019 планується спростити доступ фізособам до покупки ОВДП, для цього запустять можливість роботи з цінними паперами через додатки для смартфонів.

Ми в редакції ОлФін вже замислюємося, не підтримати чи Держава грошима, якщо вже воно пропонує такі вигідні умови.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(9 голосів, в середньому: 4.8 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх