Час читання ~ 6 хв.

Digital: чому вчитися і ким працювати

Ольга Зарицька

Ця загадкова сфера Digital ... Що це взагалі таке і які професії в ній затребувані? Діджитал - це загальна назва для просування та продажу товарів і послуг через інтернет. Ця сфера активно розвивається, нові вакансії з'являються постійно. Про те, які професії користуються попитом в Діджитал, нам розповіла Ольга Зарицька, професійний рекрутер і засновник агентства з підбору персоналу Digital Staff.

- Ольго, які фахівці в Digital потрібні найбільше?

- Сьогодні вкрай складно знайти професіонала, якому цікаво працювати в офісі на фул тайм. Майже нереально знайти хорошого менеджера з продажу. Потрібні email-маркетологи, SMM-спеціалісти, РРС-фахівці, а вони майже всі йдуть працювати на фріланс, хочуть вести проекти віддалено.

Ще 1,5-2 роки тому було досить просто розмістити вакансію в соцмережах, і тобі «сипалися» відгуки, зараз це вже не працює.

комфортне робоче місце

- Чи важливий диплом для молодого фахівця? Чи може диплом конкретного ВНЗ бути гарантією успішного працевлаштування?

- Ні і ще раз ні! Мені шкода дітей чиї батьки ще вважають, що диплом на що то впливає. Можливо для якихось держустанов він і потрібен, але точно не для IT сфери!
диплом

Наприклад, мене жодного разу не запитали про диплом. Більш того, за час роботи в сфері рекрутингу мені жодного разу не попався замовник, який був орієнтований на наявність вищої освіти у кандидата. Всім важливий досвід.

- Чи є шанси у самоучок у вашій сфері?

- Шанси завжди є, головне бажання. Зараз багато компаній готові брати кандидатів (в тому числі студентів) навіть з мінімальним розумінням, як працює сфера їх компанії і великим бажанням розвиватися і працювати. Роботодавцю вигідніше «виростити» для себе фахівця, який буде відмінно розбиратися в специфіці їх компанії, ніж витрачати час і гроші на пошуки вже досвідченого професіонала. Наприклад, зараз дуже популярний YouTube, і вже є багато різних пропозицій працювати в цій сфері. Але в яких вузах є така спеціальність? І де в такому випадку брати тлумачні кадри? Правильна відповідь - виростити самим. Або ж взяти «самоука» і підтягнути до потрібного рівня. При тому, що в цій сфері кандидатам з мінімальним досвідом платять від 15-20 тис грн.

Читайте також: Топ-5 курсів з особистих фінансів, які ви можете освоїти онлайн

- На що, крім резюме, звертають увагу менеджери з підбору персоналу?

як оформити резюме- Для Digital сфери буде великою перевагою не просто перерахований досвід в вордівський файлі, а креативно оформлене резюме. Для цього є багато безкоштовних онлайн-платформ. Ще один жирний плюс - супровідний лист, оскільки багато часто не відчиняють листи просто з вкладенням.

Соцмережі також мають величезну роль. Ну не може кандидат на посаду SMM- або PR-менеджера не бути присутнім в соцмережах і не вести їх (я маю на увазі регулярні і цікаві пости). До речі, у багатьох технічних фахівців з IT-сфери взагалі немає резюме - весь їхній досвід і навички вказані на LinkedIn. Добре оформлену сторінку в LinkedIn можна розглядати як резюме.

- На яку зарплату може розраховувати молодий спеціаліст? ⠀

- Це залежить від професії. Важливо розуміти, що якщо ти прийшов в компанію без досвіду, перший час вона втрачає час (а значить, і гроші) на твоє навчання. Працювати потрібно з повною віддачею для компанії і бажанням розвиватися! Ніхто не дасть хорошу ставку за протирання штанів в офісі. Але і старання співробітника хороший роботодавець не залишить без заохочення.

що важливо на співбесіді- Що впливає на вибір кандидата найбільше: особисті якості, знання іноземної мови, курси?

- Багато що залежить від вакансії і самої компанії, яка зацікавлена в кандидата. Перш за все, звичайно, звертаю увагу на навички і досвід, потім вже на особисті якості. Втім, сьогодні компанії піклуються про корпоративну культуру і в тому числі хочуть, щоб в команді було комфортно працювати всім. Іноді компанії відмовляють ідеального по навичкам і досвіду кандидата, тому що він не підійшов за особистими якостями.

- Дистанційна освіта. Наприклад, курси на Coursera. Чи важливо це? Чи може стати перевагою?

- Особисто я вважаю, що кожен пройдений курс, майстер-клас чи семінар це плюс. Але якщо отримані знання відразу не застосувати на практиці, то сенсу навчання взагалі немає! Якщо підеш на курси англійської, закінчиш їх, але не будеш застосовувати на практиці, то через півроку всі старання і знання зійдуть нанівець. І так з усім.

самоосвіта- З вашого досвіду, чого можна досягти без диплома?

- Всього! Яскравий приклад тому мій дядько - людина без диплома, який завжди займався тим, що любить. В юності захоплювався гонками і картингом, а сьогодні керівник офіційного представництва в Україні одного з брендів машинних олій, яке входить в четвірку найбільших нафтогазових компаній світу.

Взагалі прикладів з життя маса. Навіть мій особистий досвід. Я маю вищу освіту є, але зараз працюю зовсім в іншій сфері. Два роки тому прийшла до того, що мені цікава сфера рекрутингу, спілкування з людьми, мені подобається допомагати і бути корисною.

Читайте також: Робота в FMCG: ким, навіщо і як

резюме прикладЯ почала шукати тих, хто б міг мене «занурити» в цю сферу і навчити азам. Спочатку працювала безкоштовно заради знань і досвіду. Потім за хорошу роботу отримувала відсоток. Перший час працювала віддалено, потім стало цікаво подивитися, як це все відбувається зсередини і по іншу сторону барикади, - тому пішла в компанію.

Зараз я працюю сама на себе, не прив'язуюся до місця і часу, головне для мене це хороший інтернет. Розвиваю своє агентство і маю кількох постійних клієнтів.

на кого піти вчитися- Як змінюються запити кандидатів на стартові посади? Що дивує?

- Дивують студенти, які відразу після закінчення вузу, без будь-якого досвіду роботи хочуть високу зарплату і посаду. Які реально думають, раз вони закінчили Шевченко або КПІ, їм апріорі повинні надати хороші умови і високу зарплату, а вони будуть сидіти на стільці і гортати соцмережі. Моя знайома більше року не могла знайти собі роботу, тому що вважала, що якби помічником або молодшим фахівцем соромно для випускника КПІ.

Так само як дивує, як в нашому світі виживають компанії, які шукають собі кандидатів на керівні позиції за 15-20 тис. Грн. При цьому реально не розуміючи, що хороші фахівці коштують грошей, і дивуючись з того, що їхній бізнес не розвивається.

- Які пріоритети у молоді зараз?

- У пріоритеті кандидати розглядають компанії, які пропонують медстраховку, безкоштовні обіди, плаваючий графік роботи та інші плюшки.

Якщо раніше основною мотивацією була зарплата, то зараз це і комфортні умови. Є ті, хто комфортні умови роботи ставить вище зарплати: хороше робоче місце, зручний графік роботи, не просто якийсь там ноутбук, а МАС.
комфортний офіс
- Як компанії мотивують співробітників на результат?

- Зараз народ розпещений. Звичайно, багато що залежить від компанії, але просто затишним офісом і печеньки з чаєм вже не здивуєш. Змінилися навіть умови роботи - якщо раніше коворкінг і офіси з зонами відпочинку були великою рідкістю, зараз такі офіси у багатьох.

- Ольга, поділіться історією з особистого досвіду: щось забавне, найдивніші запити кандидатів, вакансією, яку було складно закрити.

- Прям щось забавне не можу згадати. Нещодавно шукала джуна в IT-компанію, яка надавала медстраховку, обіди та корпоративи за кордоном, при цьому пропонувала зарплату $600-800. Чи готові були взяти людину з досвідом від півроку, єдина вимога - курси розмовної англійської. Коли познайомилася з вакансією, подумала: так це ж мрія для випускників! Була впевнена, що за 1-2 тижні її закрию, але кандидата шукали 3-4 місяці. Приходили такі кадри, які відразу задавали питання з серії: у вас є зелений чай - я чорний не пью ?! У такі моменти я думала: це все що тебе цікавить, серйозно?

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(6 голосів, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх