Час читання ~ 4 хв.

Як розпізнати фінансову піраміду

фінансова піраміда

Фінансова піраміда - це структура, члени якої отримують дохід за рахунок постійного залучення нових учасників. При цьому гроші знизу перенаправляються наверх. Керуючий склад отримує в рази більше нижчестоящих учасників.

Думаєте, часи МММ пройшли? Не тут то було. Фінансові піраміди все також «живуть», а їх творці все також заманюють в грошові пастки наївних громадян. Тільки маскуються вони тепер під інвестиційні фонди та інші організації, які нібито вкладають гроші учасників в «суперперспективний» і «мегапрібильние» проекти.

Як дізнатися, чи є компанія пірамідою чи ні? Існує ряд ознак, які вказують, що ви маєте справу з шахраями.

зміст:

 1. Структура без продукту
 2. Наявність продукту-невидимки
 3. Прибуток через залучення людей
 4. Аж надто дивний і дорогий продукт!
 5. продаються частини
 6. Всі дивно і незрозуміло
 7. Ні слова про керівництво
 8. Реєстрація в офшорах
 9. Мотивація понад усе
 10. Непомірно високий перший внесок

Структура без продукту

Мережевий маркетинг іноді плутають з фінансовими піраміда. Але це не одне і теж. У першому випадку є продукт, який просувається і продається. Піраміди не мають продукту або в якості оного виступає щось, що не представляє ніякої цінності. Згадаймо гучне МММ з ваучерами.

Отримати кредит

Наявність продукту-невидимки

Нерідко фінансові піраміди маскуються під мережевий маркетинг. Продукт начебто є. Про нього говорять. Але з якихось причин його ніхто не бачив. Або бачив і навіть користується, але всього пару чоловік з усієї мережі.

Найчастіше в якості продукту-приманки виступають якісь курси, знижки на послуги, навчальні програми (з цієї причини шахраї люблять Інфобізнес). Це-то і вводить в оману людей, змушуючи поповнювати ряди піраміди і віддавати свої кровно зароблені.

Прибуток через залучення людей

фінансова піраміда У яких ще випадках ви можете припустити, що маєте справу з фінансовою пірамідою?

 • Дохід компанії і партнерів - це тільки гроші залучених людей.
 • Головна мета структури і основна діяльність її членів - «вербування» новачків, а не просування продукту.
 • Вам кажуть, що прибуток залежить не від кількості проданої продукції, а від кількості залучених людей.
 • Вам обіцяють надприбуток в короткі терміни і без особливих зусиль.

Аж надто дивний і дорогий продукт!

Якщо вам пропонують рекламувати і продавати, наприклад, дивовижна рослина, яка лікує всі хвороби. Зростає воно на Марсі, збирається раз в 100 років. І варто 5 000 доларів за грам. Це точно піраміда. Звичайно, в якості продукту-приманки буде вибрано щось більш реальне. Але принцип ви зрозуміли.

продаються частини

Якщо ви потрапили в компанію, в якій пропонують купити частину якоїсь квартири, компанії або ще чого-небудь. Якщо вам обіцяють, що незабаром ви отримаєте весь об'єкт, але для цього потрібно залучати людей. Знайте, все це афера або іншими словами фінансова піраміда.

Всі дивно і незрозуміло

Ще одна ознака піраміди - заплутаний або аж надто неординарний маркетинговий план. Простіше кажучи, якщо ви так і не зрозуміли, за що і як ви будете отримувати гроші, швидше за все ви потрапили в мережі все тієї ж горезвісної піраміди.

Ні слова про керівництво

У компаніях-пірамідах, як правило, не говорять про керівництво. Члени структури не знають, хто стоїть нагорі. За топ-менеджерів можуть видавати підставних людей.

Реєстрація в офшорах

Компанії-піраміди реєструються в офшорах. Найчастіше на Кіпрі, в Сінгапурі, на Сейшелах, на Панамських островах. Це повинно насторожити, так само як і відсутність ліцензії на ведення діяльності.

Мотивація понад усе

У компаніях-пірамідах мотивація учасників на першому місці. На що слід звернути увагу?

 • На наполегливі розповіді про те, що скоро вас чекає світле майбутнє, потрібно тільки постаратися.
 • На нескінченні розмови про фінансову свободу.
 • На грандіозні обіцянки без конкретних відповідей на прості запитання.

Непомірно високий перший внесок

І нарешті ознака, який вже точно повинен насторожити, - перший внесок. Щоб стати частиною структури, вам пропонують заплатити серйозну суму. Наприклад, 1000 доларів. Але хіба це гроші? Адже обіцяючи прибуток в десятки разів більше!

Фінансові піраміди були, є і будуть. Чим далі, тим сміливіше вони маскуються під «добропорядні» компанії. Але редакція ОлФін вірить: тепер ви можете розкусити аферистів. Або хоча б запідозрити обман і не потрапити в їх фінансові мережі!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(4 голосу, в середньому: 4.8 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх