Час читання ~ 3 хв.

Питання ФОПом: бути чи не бути

реєстрація ФОП

Реєстрація ФОП багатьом видається справою довгим і складним. З одного боку, якщо ви працюєте на себе, то можете і далі тихенько пекти торти / в'язати шапки / надавати послуги «з-під поли», тому в першу чергу давайте розберемося, навіщо реєструвати ФОП.

 • Заплатив податки - спи спокійно. Перше і найважливіше: ви вже не будете народним умільцем, який просто щось робить на дому. Відтепер ви - приватний підприємець, офіційний учасник економічних відносин і вам не потрібно боятися, що хтось щось вам скаже, з приводу вашої діяльності.
 • ФОП - це звучить гордо. Як ФОП ви можете працювати не тільки з приватними клієнтами, а й з бізнесом, укладати офіційні договори про співпрацю, надавати акт виконаних робіт. Це не тільки позитивно впливає на вашу репутацію, але відкриває перед вами нові двері.
 • ФОП - це захищеність вашого майбутнього. Включаючи трудовий стаж, відрахування в пенсійний фонд, соціальне страхування і гарантії. Нехай невеликі, але все ж державні. А ще - офіційна довідка про доходи та інші переваги офіційного працевлаштування.
 • Ви зможете найняти співробітників і платити їм зарплату. Офіційно і без страху бути спійманим і платити дуже немаленькі штрафи.
 • Ви можете взяти кредит для бізнесу. Як ФОП, навіть новостворений, ви вже можете претендувати не тільки на позики для фізосіб, а й розглядати програми по кредитуванню бізнесу, які часто припускають набагато вигідніші умови, великі суми і тривалі терміни.
 • ФОПа може підключити більше способів і варіантів оплати, налаштувати безготівкові платежі, встановити термінали і т.п. Щоб у вас купували, мало мати хороший товар, потрібно ще й зробити так, щоб вашому покупцеві було зручно. Багато клієнтів вважають за краще оплачувати послуги або покупки з карти. Як ФОП ви зможете надати їм таку можливість.
 • Авторські права, ліцензії та інше. Складно захищати свою інтелектуальну власність, коли ти сам працюєш неофіційно. Оформлення ФОП відкриває вам дорогу в будь-яких інстанцій, адже вам більше не потрібно переживати, що вас засудять за незаконну діяльність.

Отримати кредит

Чим ви ризикуєте

Розглянемо варіанти відповідальності, яка передбачена сьогодні в Україні за незаконне підприємництво. За що вас можуть притягнути до відповідальності, якщо «зловлять»:

 • відсутність держреєстрації при занятті підприємництвом;
 • відсутність ліцензії або іншого дозвільного документа для діяльності, яка підлягає ліцензуванню;
 • порушення умов ліцензування при здійсненні діяльності.

Чим вам це загрожує? Згідно зі статтею 164 Кодексу про адміністративні правопорушення, в перерахованих вище варіантах передбачена адміністративна відповідальність.

 1. При першому першому випадку порушення протягом року штраф від 1000 до 2000 неоподатковуваних податком мінімальних доходів громадян (сьогодні це 17 грн, помножте на 1000 і на 2000). Плюс вилучення всієї виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і виручки, отриманих від реалізації готової продукції.
 2. При повторному порушенні протягом року або отриманні доходу в особливо великих розмірах (більше 1000 неоподатковуваних мінімумів) штраф збільшується до 2000-5000 неоподатковуваних податком мінімальних доходів громадян, а це вже від 34 до 85 тис. Грн.

Як бачите, потрапити під штрафні санкції буде дуже неприємно - зареєструвати ФОП все ж простіше і дешевше. І не потрібно буде побоюватися, що хтось із «доброзичливців» на вас «настукає».

Про те, як зареєструвати ФОП з мінімальними зусиллями, Скільки це коштує і скільки потрібно буде платити читайте тут.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(7 голосів, в середньому: 4.9 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх