Час читання ~ 6 хв.

Іпотека в Україні: огляд найбільш вигідних умов

іпотека укрсиббанк

Середня зарплата в Україні, за даними Держстату, не дотягує 11 тис. Грн. І навіть в Києві вона трохи вище 15 тис. Тому якщо вам не пощастило отримати квартиру в подарунок від батьків або в спадок від бабусі, а віддавати щомісяця солідну частину зарплати здається безглуздою витівкою, варіантів залишається не так багато. Самий логічний - взяти іпотеку.

зміст:

 

 1. Іпотечний кредит: що це
 2. Іпотека: вигідно чи ні
 3. Кому дадуть іпотеку
 4. Які документи необхідні
 5. Що буде якщо не платити іпотеку
 6. Іпотечні ставки в банках України

Іпотечний кредит: що це


Іпотека - це сама довгострокова (і дорога) цільова позика, яку банк видає фізичній особі на купівлю житла. Запорукою в даному випадку є придбана нерухомість. Ставки по іпотечному кредитуванню значно нижче споживчого, а суми - вище.
Купуючи житло в борг, ви де-факто стаєте її власником. Але якщо позика залишається непогашеним, банк проводить процедуру звернення стягнення на предмет іпотеки. Простими словами - відбирає право на володіння житлоплощею.

Іпотека: вигідно чи ні

Незважаючи на переплату, придбати квартиру в розстрочку не так страшно, як збирати гроші на покупку свого житла. Пояснимо, чому. Отримуючи середню зарплату в Києві і не шику, а купуючи тільки необхідне, можна відкласти не більш як 5 тис. Грн. А значить, якщо ви хочете купити середньостатистичну «двушку» вартістю 1 млн грн, збирати доведеться приблизно 17 років! Не хотілося б стільки часу жити з батьками, чи не так? Якщо ж знімати навіть саму скромну кімнату, збирати доведеться ще довше.

кредит на житло відгуки України

Головна перевага іпотеки полягає в тому, що платити ви будете вже за свою квартиру, а не за орендовану. При цьому найчастіше щомісячний платіж по оренді не поступається у вартості плати за кредит. А ще до 2020 року в Україні діє програма, згідно з якою можна отримати молодіжний кредит на квартиру. Ставки по ньому значно нижче стандратною. Правда, і отримати його дуже непросто.

Читайте також: Молодіжний кредит на квартиру: кому покладено і як отримати

Кому дадуть іпотеку

Умови отримання іпотеки прості і зрозумілі.

Вимоги до позичальника:

 • вік - від 21 до 65 років. При цьому чим молодша позичальник, тим охочіше банки видають кредит і тим на більш тривалий термін можна оформити позику:
 • постійний дохід;
 • українське громадянство;
 • стаж на останньому місці роботи не менше року;
 • мінімальний дохід на сім'ю - 21 тис. грн;
 • хороша кредитна історія.

Які документи необхідні

Залежно від умов договору та кредитної політики банку, від вас можуть зажадати різні документи, аж до водійських прав. Однак, для кредитування кожному банку потрібні:

 • заяву на видачу позики;
 • паспорт;
 • ІПН;
 • документ, що підтверджує платоспроможність (довідка про доходи);
 • трудова книжка;
 • паспорт та ІПН чоловіка / дружини;
 • підприємці також надають довідку про держреєстрацію.

Що буде якщо не платити іпотеку

У 2014 році після різкого стрибка долара і знецінення гривні Україна ввела мораторій на стягнення валютної заборгованості по іпотеці. Він забороняв стягнення майна в іпотеку (або будь-якого іншого) без згоди позичальника і перепродаж боргу факторинговим компаніям. Виняток робився для фінустанов, оголошених під час "великої чистки банківської системи" неплатоспроможними. Вони єдині отримали право перепродати кредитну заборгованість третім особам.

іпотека Україна 2020

Але вже в жовтні 2018 року Верховна Рада України прийняла Кодекс по процедурам банкрутства, який скасував мораторій. А значить, з 18 квітня 2019 року неплатники по іпотеці ризикують залишитися без даху над головою. У той же час, було встановлено особливий 5-річний термін реструктуризації цих самих позик.

Умови реструктуризації заборгованості, встановлені кодексом дивіться в таблиці:

іпотека в Україні молодіжне кредитування

Іпотечні ставки в банках України

З 2015 року банки почали масово відмовлятися від видачі позик на нерухомість. А ті, хто залишив іпотечні програми в своєму портфелі, стали підвищувати річний відсоток. У порівнянні з європейською іпотекою наші ставки дуже високі. Для порівняння: в Польщі іпотеку можна взяти під 3-7%, а в Україні середній річний відсоток по первинному ринку становить близько 21%. Але є і хороші новини: банкіри відзначають тенденцію до падіння ставок.

Читайте також: Іпотека в Україні VS в Європі: в чому різниця

Ми порівняли кращі пропозиції по іпотеці від українських банків в новобудовах і на вторинному ринку.

Іпотечні ставки по первинному ринку

Завдяки співпраці банків з забудовниками умови по нових об'єктах нерухомості більш вигідні.

банкРічна ставка, %Мінімальний власний внесок, %Разова комісія, %термін
ПриватБанк17,9251до 20 років
Укргазбанк
 • перший рік - 0,01;
 • далі - 19,9
300,9
Ощадбанк
 • перші два роки - 8,9;
 • далі - 19,99
300,99
КредоБанк

(Акція до 29.02.20)

 • якщо аванс від 40% - 18, + 5% з четвертого року;
 • якщо аванс до 40% - 19, + 6% з четвертого року
20

 

Іпотечні ставки по вторинному ринку

На вторинному ринку ситуація інша: забудовників-партнерів немає, відповідно, річні ставки вище.

банкРічна ставка, %Мінімальний власний внесок, %Разова комісія, %термін
ПриватБанк20,9251до 20 років
Укргазбанк22,5500,9
Ощадбанк19,99300,99
КредоБанк

(Акція до 29.02.20)

 • якщо аванс від 40% - 17, + 4,5% з четвертого року;
 • якщо аванс до 40% - 18, + 5% з четвертого року.
20

 

Іпотека в ПриватБанку

Згідно з нашими розрахунками, ПриватБанк пропонує найдоступніші умови з перерахованих вище. Розглянемо пропозицію докладніше.

Вибирати житло Приватні наполегливо рекомендує на своєму ж сайті, де представлений великий вибір різних типів нерухомості по будь-яким характеристикам. Головна сторінка оснащена зручним пошуком по фільтру.

Укргазбанк іпотека

Додаткові витрати, які ляжуть на плечі позичальника:

 • обов'язкове платне страхування іпотеки - 0,5% від вартості нерухомості;
 • обов'язкове платне особисте страхування - 0,5% від суми основної заборгованості по кредиту;
 • оцінка забезпечення кредиту;
 • послуги нотаріуса і оцінювача.

З урахуванням всіх цих нюансів реальна річна ставка становить 25,31%. При цьому Програма не передбачає змін умов по іпотеці, в той час як експерти прогнозують поліпшення економічної ситуації в країні, а значить, і зниження ставок.

Іпотека в банку «Аркада»

Окремим рядком йдуть умови по іпотеці від «Аркади» - банку і забудовника в одній особі. У ньому річна ставка залежить від місця розташування об'єкта кредитування і фази будівництва об'єкта, а позичальником можна стати з 18-ти років. Позика видається терміном до 30-ти років, але з умовою, що отримує кредит сторона на момент кінцевого терміну буде не старше 60-ти років.

Читайте також: Іпотека в Києві: реальна історія

Місце розташування об'єктарічна ставкаразова комісіяСтраховий поліс, щорічноразова держмитоОцінка майнаТермін дії річної ставки
«Патріотики»5%1,25%0,325%0,01%1 500до 31.12.19
«Патріотики»16%з 01.01.20
«Еврика»5%до 30.06.20
«Еврика»16%з 01.07.20
«Нова Богданівка»5%0,75%до 30.06.20
«Нова Богданівка»16%з 01.07.20

 

Іпотечний кредит - серйозний крок, після якого ваше життя навряд чи буде колишньою. Але якими будуть зміни залежить, перш за все, від вас. Ми в редакції Олфін бажаємо вам змін лише на краще і рекомендуємо ретельно вибирати умови довгострокового кредиту, детально консультуватися з менеджерами банків і читати всі пункти договору, особливо ті, що прописані маленьким шрифтом.

 

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(3 голосу, в середньому: 4.7 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх