Час читання ~ 5 хв.

IT і FinTech: чому вчитися і ким працювати

Олена Шмоніна

Останній дзвінок все ближче. Безліч випускників замислюються про вибір майбутньої професії, тому ми вирішили підготувати невеликий цикл статей про активно розвиваються напрямках в бізнесі. Одна з найпривабливіших сфер для молоді з точки зору доходів - IT, в тому числі Fintech.

Що таке IT сьогодні не знає тільки ледачий. А ось бурхливий розвиток Fintech почалося відносно недавно. До фінансових технологій відносяться проекти, пов'язані з онлайн-платежами, наприклад, мобільний банкінг, швидкі онлайн-кредити на карту, обслуговування платежів населення і т.д.

Так які ж фахівці потрібні в цій сфері? Чи обов'язково здобувати вищу освіту за профілем? Чи буде закордонний диплом перевагою при працевлаштуванні? Редакція ОлФін вирішила дізнатися все з перших вуст і задала ці питання директору по персоналу холдингу Tamga Олені Шмонін.

робота в ІТ

- Олена, які фахівці в сфері Fintech і IT затребувані найбільше?

- На стику фінансів і технологій потрібні тестувальники, розробники, програмісти. Великим попитом користуються фахівці, які пов'язані з побудовою фінансових моделей і аналізом ризиків: ризик-аналітики, бізнес-аналітики, маркетинг-аналітики, а також фінансові менеджери, фінансові консультанти, SEO-просування, лінк-білдери і так далі.

- Так чи важливий диплом для молодого фахівця? Може диплом певного ВНЗ бути гарантією успішного працевлаштування? Є для роботодавця різниця між українським дипломом, і, наприклад, польським?

на кого поступати- Для новачка, у якого зовсім немає досвіду і чиї знання іншим способом підтвердити складно, диплом важливий. У нашій компанії перевага віддається кандидат з закінченою вищою освітою, адже диплом про закінчення ВУЗу все ще показник того, що людина вміє вчитися. Але є варіанти і для студентів останніх курсів. Пріоритету кандидатам з іноземним дипломом немає. Важливо що знає молодий спеціаліст з теорії і те, наскільки він готовий застосовувати і адаптувати свої знання на практиці.

- До речі про практику. Диплом або практика, що важливіше? Чи є шанси у самоучок?

на кого поступати- Важливо і те і інше, але реальні знання і вміння мають визначальне значення. Що стосується самоучок, якщо людина застосовував на ділі якісь свої навички, які він отримав сам, ми однозначно дамо йому шанс. Дамо виконати тестове завдання і показати, що він вміє. Так що шанси у самоучок є, якщо вони зможуть підтвердити свою компетентність.

- На що, крім резюме, звертають увагу фахівці з підбору персоналу? Молодь переживає, що роботодавці вивчають соцмережі.

- Резюме - це дуже важливо. Потрібно щоб воно було актуальним і навички кандидата відповідали посади, на яку він претендує. Записи в трудовій книжці - ні. Назва вашої посади на минулій роботі значення не має. Важливі не стаж і позначки у трудовій, а результати, вміння і досягнення.на кого піти вчитися

Що стосується соцмереж: так, ми їх дивимося, але великого значення їм не надаємо. Соцмережі, позаробочий активність - це особиста справа кожного. А ось якщо кандидат займається волонтерською діяльністю, зацікавлений в чомусь крім роботи, це буде плюсом.

- Чи складно отримати роботу, якщо немає досвіду? На яку зарплату може розраховувати молодий спеціаліст?

- Для кандидата без досвіду роботи потрібно визначитися з тим, в якій сфері він хоче розвиватися. Коли людина знає, чого хоче, це великий плюс. Наприклад, серед фахівців з розкрутки сайтів багато тих, хто починав з нуля. Що стосується аналітиків, людина, яка вміє думати і вважати, зможе легко знайти роботу. На старті зарплата буде невелика, але це той випадок, коли з ростом навичок і компетенцій зарплата може зростати швидко. Наприклад, в SEO-спеціаліст отримує зп в середньому 15 тис. Грн, то новачок може розраховувати на 8-10 тис. Грн.

робота в ит- Що найбільше впливає на вибір кандидата: особисті якості, знання іноземної мови, додаткові курси, наявність стажувань?

- Для здобувачів без досвіду роботи - особисті якості, вміння працювати в команді, збіг особистих пріоритетів з пріоритетами компанії. Знання іноземної - так, але вже крім англійської. Цінується, наприклад, знання польської, іспанської.

Сертифікати про проходження курсів це плюс - вони показують, що людина хоче і вміє розвиватися. У самоосвіті важлива цілеспрямованість. Якщо сертифікатів багато і з різних сфер, це скоріше показує що людина не визначився, чим хоче займатися.

- Олена, а що на рахунок дистанційної освіти. Наприклад, курси на Coursera. Чи важливо це? Чи стане перевагою?

- Так, якщо вони «по темі» і їх можна застосовувати в подальшому в роботі.

- Як змінюються запити кандидатів на стартові посади? Що дивує?

- Чи не дивує вже нічого. На жаль, начитавшись блогів і соцмереж, кандидати без досвіду приходять з такими запитами, як у фахівців зі стажем. Особливо золоті гори хочуть кандидати в сфері IT. Важливо розуміти, що компанії готові вкладати гроші в навчання і зростання співробітників, але стартова зарплата може бути нижчим за очікування.

- Які пріоритети у молоді зараз: вільний графік, робота близько до будинку, кар'єрний ріст?

- Пріоритети більшості людей без досвіду роботи - заробітна плата і вільний графік. Мілленіали цінують атмосферу Have Fun. Більшість молодих претендентів без досвіду роботи все ще в майбутньому хочуть бути «керівниками», але для чого їм це потрібно і що це означає багато хто не уявляє.

ким працювати щоб заробляти

- Як компанії мотивують співробітників на результат?

- У Fintech і IT працюють свідомі люди, яких мотивують цікаві завдання. Тут немає майбутнього у співробітників, які прийшли відсидіти з 9 до 5 і вибирають офіс за кількістю видів печива в їдальні. Наша компанія вважає за краще забезпечувати зарплату вище ринкової, замість заохочень у вигляді медстраховки або сплаченого спортзалу.

робота в Фінтех- Які «плюшки» передбачені для топових фахівців?

- Fintech - сфера досить динамічна. Для розумних фахівців, які показують результат, можливості навчання та відвідування закордонних конференцій практично не обмежені.

- Можливо, у вас знайдеться рада для тих, хто замислюється про роботу у вашій сфері?

- На одну з вакансій у нас було два претенденти. Обидва - з прекрасними професійними характеристиками, але місце було тільки одне. Другий кандидат, якого ми не змогли найняти, дуже хотів працювати саме в нашій компанії. Він постійно перебуває на зв'язку з рекрутером і моніторить вакансії. Ясна річ, як тільки відкриється набір за його профілем - ми його візьмемо. Це я до чого: успішні компанії в сферах IT і Fintech постійно зростають. Їм потрібні нові люди, більше людей. Тому якщо ви хочете працювати «саме тут» - не здавайтеся. Навіть якщо вам відмовили - нові можливості з'являються постійно.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(9 голосів, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх