Час читання ~ 5 хв.

Що робити, якщо нема чим платити кредит

допоможіть закрити кредити

Як погасити кредит якщо немає грошей? Важливо не запускати ситуацію, адже сума почне рости з геометричною прогресією. Сьогодні редакція Олфін розповість, що робити, якщо немає можливості платити кредит.

зміст:

 

 1. Чого робити не можна
 2. Комунікація з банком
 3. Перекредитування кредитів в Україні
 4. Що буде якщо не платити кредити

Чого робити не можна

Уникати розмов. Навіть якщо ви не знаєте, де взяти гроші для погашення кредиту, переїзд або зміна номера не врятує: ваші додаткові контакти, номери родичів - все виявиться у горезвісних колекторів. В очах банку ви моментально перетворитеся на звичайного шахрая, а значить, і ставлення до вас буде відповідне.

Брати новий кредит.Банки рідко згодні співпрацювати з клієнтом, у якого погана кредитна історія, тому вам, швидше за все, запропонують невигідні умови. Але, чи хочете ви, щоб питання стояло не в тому, як погасити кредит, а в тому, як погасити кредити, якщо їх багато?як погасіті кредит если немає грошей

Панікувати. Звичайно, ситуація стресова. Будьте спокійні. Лаятися, погрожувати судом не потрібно. Пам'ятайте: ваше життя в безпеці, слова недобросовісних вибивав - не привід для істерики.

Влаштовувати судові розгляди. Підсумок очевидний - продаж вашого майна на аукціоні, причому за півціни. Доведеться сплатити судові витрати банку, комісію приставам, держмито і, можливо, послуги адвоката.

Чекати, склавши руки. Перше, що потрібно зробити - прийти у відділення банку і розповісти про ситуацію. Краще заздалегідь. Навіть якщо час чергового платежу не підійшло, але ви вже розумієте, що нічим платити кредит і немає майна для вилучення. Навіть якщо вам не дзвонили колектори. Збираючись в банк, не забудьте взяти документи, що підтверджують неплатоспроможність. Наприклад, трудову книжку або довідку у відділі кадрів, якщо звільнилися. Якщо захворіли - довідку у лікаря.

Комунікація з банком

Від вашого діалогу з представником банку залежить багато - чи піде кредитор на поступки, чи перегляне умови договору і який вихід із ситуації запропонує. Домовитися з банком можна, але процес ведення переговорів обумовлений ступенем проблеми.

Читайте також: Що буде, якщо не платити кредит

Тимчасові фінансові труднощі

Можна попросити у банку відстрочку. Майте на увазі, що відстрочка збільшить суми наступних платежів. Варто звернутися в контакт-центр і уточнити, чи передбачає політика банку таке рішення. Не забувайте, вони теж зацікавлені в поверненні коштів.

допоможіть погасити кредит

Якщо ви просто забули про платіж, бажано визнати провину і виплатити відсоток, інакше ситуація посилиться. Наприклад, мова про борг по кредитній карті «Універсальна» від ПриватБанку. Якщо ви не внесли обов'язковий платіж до певної дати, в наступному місяці процентна ставка (а значить, і платежі) зростуть удвічі.

Читайте також: Прострочення по кредитці: ціна переплати

Постійного доходу більше немає

Для початку потрібно пояснити ситуацію банку, пред'являючи підтверджуючі документи. Потім потрібно повідомити, коли і як ви знайдете гроші (скажімо, влаштуєтесь на нову роботу). Врахуйте, якщо ви збираєтеся брати новий кредит для виплати, вам, ймовірно, відмовлять у всіх варіантах рішення.

не можу платити кредит допоможіть

Банк запропонує реструктуризувати борг - змінити графік виплат з урахуванням проблем позичальника. Якщо до цього ви були справним платником, надасть кілька варіантів:

 

 • кредитні канікули - відстрочка;
 • можливість деякий час платити без урахування відсотків, тільки за тіло кредиту;
 • зменшення щомісячного платежу шляхом збільшення терміну кредитування;
 • зниження процентної ставки (малоймовірно, але можливо).

Майте на увазі: який би варіант ви не вибрали, загальна сума кредиту збільшиться. На такі кроки варто йти тільки коли потрібно зупинити щомісячний приріст до суми боргу через штрафи.

Перекредитування кредитів в Україні

Пропозиція по реструктуризації кредиту банк не схвалив, а на ринку з'явилася нова пропозиція з більш вигідною процентною ставкою? На допомогу приходить рефінансування. Це не той звичайний кредит, який ми не рекомендували брати вам на початку статті. Це спеціальне перекредитування кредиту з метою «розвантажити» клієнта. При оформленні такої позики буде чітко вказано, яка сума видана, для якого кредиту і в якому банку.

як погасити кредит у ПриватБанку якщо немає грошей

Сенс в рефінансуванні є тільки в тому випадку, коли умови нового кредиту більш вигідні, ніж поточного, а саме:

 • низький відсоток за користування;
 • подовжений термін;
 • відсутність додаткових комісій.

Читайте також: Кредит під маленький відсоток: 4 варіанти

За допомогою рефінансування можна об'єднати всі кредити в один. Набагато зручніше платити раз на місяць, а не проводити по три платежу в різні банки.

Як відбувається оформлення перекредитування:

 1. Дізнаємося, яка сума потрібна для повного погашення боргу. Врахуйте: банку потрібно три робочих дні для прийняття рішення, так що розрахувати суму потрібно не на сьогоднішній день, а на дату після цього терміну.
 2. Вибираємо банк, де є послуга рефінансування, і подаємо заявку.
 3. Якщо банк схвалив заявку, підписуємо договір. Скоро ви отримаєте гроші на погашення заборгованості.

При підписанні договору будуть потрібні:

 

 • паспорт;
 • ідентифікаційний код;
 • Довідка про доходи;
 • квитанції про попередні оплатах за поточним кредитом.

Що буде якщо не платити кредити

Для початку ваш борг просто почне швидко розмножуватись. Незабаром сума збільшиться настільки, що доведеться платити не тільки вам, але і вашим дітям.

Читайте також: Кредит в спадок: особливості

Потім почнуть надходити дзвінки. Спочатку від менеджера, а після від колекторів. Якщо і вони не справляються, то банк продасть справа в колекторське агенство, де співробітники дістануть і вас, і всіх ваших знайомих. Тут стоїть питання здоров'я, адже вони цілком спокійно можуть заявитися без попередження.

допоможу закрити кредити

Якщо колекторське агенство не захотіло купувати справу або політика банку передбачає інші методи, вас чекає суд. Причому для вас справа свідомо програшну. Пристави відберуть найдорожче майно і повісять на вас витрати по розглядів. Або посадять до в'язниці. Не знаємо, як вам, а нам ні один з варіантів не здається привабливим.

Читайте також: Як домовитися з колекторами: правила та поради

Редакція Олфін бажає вам брати тільки ті борги, які ви точно можете погасити, а краще і зовсім жити тільки в плюс!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(6 голосів, в середньому: 5 з 5)

Один коментар до “Что делать, если нечем платить кредит”

 1. Аватар коментатораАлексей :

  Чи не змогли до Вас додзвонитися, ось мій телефон зателефонуйте ** прибрано редакцією ** Сергій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх