Час читання ~ 5 хв.

Як розмовляти з колекторами: 5 порад

Як домовитися з колекторами: правила та поради

Що робити, коли дзвонять колектори і як розмовляти з колекторами по телефону? В останні роки це питання стає все більш актуальний. Пов'язано це з тим, що в Україні відбувається зростання проблемної кредитної заборгованості, що обумовлено знеціненням національної валюти і зниженням рівня доходів населення. Але як би там не було, борги не терплять запізнень і, якщо їх не оплачувати вчасно, вам неодмінно доведеться спілкуватися з колекторами. Тому пропонуємо разом розібратися хто вони такі, права колекторів, що вони можуть зробити і як розмовляти з колекторами МФО і банків.

зміст:

 1. Хто такі колектори і які у них є права
 2. Як працюють колектори
 3. Як розмовляти з колекторами МФО
 4. Що робити якщо колектор загрожує
 5. Як розмовляти з колекторами якщо ти не боржник
 6. Що чекає колекторів в 2021 році

Хто такі колектори і які у них є права

Колектори - фахівці зі стягнення проблемної заборгованості, до яких кредитори (тобто банк або мікрофінансових організація) вдаються, коли не в силах стягнути заборгованість самостійно: у клієнта немає грошей, пройшов термін позовної давності, відсутні необхідні документи і т.п.

Відповідаючи на питання, «на що має право колектор?», Звернемося до чинного законодавства України, де сказано, що колекторські агентства можуть вимагати повернення боргу такими способами:

 • здійснюючи телефонні дзвінки в період з 8:00 до 22:00;
 • відправляючи SMS і email-повідомлення;
 • надсилаючи листи поштою;
 • особисто зустрічаючись з боржником, але не більше 2-3 разів протягом місяця.

Колекторам категорично заборонено погрожувати, принижувати і шантажувати боржників, а також членів їх сімей і родичів. В іншому випадку, наприклад, якщо загрожують колектори, позичальник має повне право звернутися з відповідною заявою в поліцію. По суті, це єдиний спосіб боротися з колекторами в Україні.

Як працюють колектори

На відміну від банків, колекторські агентства не мають правового регулювання та наглядового органу, якому вони зобов'язані підкорятися. Більш того, в законодавстві України відсутнє таке поняття як «колектор», а компанії, які називають себе колекторськими, на ділі є факторинговими та юридичними фірмами. Суть їх роботи полягає в тому, щоб якомога дешевше викупити проблемний банківський кредит, а потім постаратися стягнути з боржника хоч якусь суму.

Читайте також: Банки, яких більше немає

Як розмовляти з колекторами МФО

Мета будь-якого дзвінка - домовитися про зниження боргу, повної або часткової оплати боргу, тому дуже важливо знати, як домовитися з колекторами в Україні. Для цього необхідно дотримуватися наступних правил:

 1. Зберігайте спокій. Звичайно, зробити це під час розмови з погрожує і шантажує колектором складно. Але постарайтеся тримати себе в руках і не піддаватися провокаціям.
 2. Уточніть контакти колектора. Не бійтеся питати персональні дані колектора, такі як: прізвище та ім'я, посаду та назву компанії, яку він представляє;
 3. Записуйте розмови і зберігайте все листування. Це необхідно, щоб при необхідності ви могли довести факт порушення закону з боку представника колекторського агентства. Адже ми пам'ятаємо, що за законом не може з вами шантажувати і погрожувати розправою.
 4. Чи не надавайте свої персональні дані. Вам необхідно знати, як обчислити колектора, щоб не попастися в руки шахраям, які збирають персональні дані боржників з метою подальшого оформлення нових позик. Тому якщо вам телефонують і просять назвати дані паспорта та ІПН, сміливо кладіть трубку.
 5. Повідомте, що ви не збираєтеся ховатися і будете платити. При спілкуванні з колектором постарайтеся пояснити йому, що ви не плануєте ховатися і будете оплачувати борг. Тут же можна уточнити, чи не змінилися реквізити на які необхідно вносити гроші.

Що робити якщо колектор загрожує

Якщо замість співробітника банку або мікрофінансової організації вам дзвонить колектор, про лояльне і шанобливе ставлення можете забути. Співробітники так званих факторингових агентств дозволяють собі підвищувати голос, використовувати ненормативну лексику, а також залякувати тим, що у вас і ваших родичів заберуть наявне рухоме і нерухоме майно.

В цьому випадку необхідно:

 • повідомити, що ви пам'ятаєте про борг і не будете вестися на провокації;
 • проінформувати колектора про те, що ви будете скаржитися його начальству і до відповідних правоохоронних органів;
 • обов'язково фіксувати розмову з колектором на відео або диктофон.

Знайте, що жоден колектор не має право вилучати ваше майно без постанови суду, тому якщо у вас намагаються відняти гроші, прикраси або техніку - негайно викликайте поліцію.

Читайте також: Банк збанкрутував: що буде з позикою?

Також вам може бути корисно відео нижче.

Як розмовляти з колекторами якщо ти не боржник

Досить часто зустрічаються ситуації, коли під роздачу колекторського агентства потрапляють добропорядні позичальники і особи, які ніколи раніше не брали кредити. Зазвичай це відбувається з наступних причин:

 • ви є поручителем по кредиту вашого родича або знайомого;
 • ви були вказані як контактна особа;
 • після зміни сім-карти, коли до вас потрапляє номер, раніше числиться за боржником.

У першому випадку, на жаль, вам не допоможе жодна стаття на тему «як боротися з колекторами Приватбанку і МФО », так як ви несете таку ж фінансову і юридичну відповідальність, як і боржник.

У другому випадку ви можете сміливо йти до юриста і подавати позов до суду, так ви не виступаєте поручителем і не несете ніякої юридичної відповідальності за дії недобросовісного позичальника.

Ну а в третьому досить звернутися в головний офіс колекторської компанії і пояснити, що цей номер у вас зовсім недавно. При цьому від вас можуть зажадати надати своє ПІБ і адресу місця проживання, після чого номер буде видалений з бази боржників.

Сподіваємося, тепер ви знаєте, як розмовляти з колекторами по телефону. На закінчення хочемо відзначити, що якщо у вас виникли фінансові труднощі і ви не маєте можливості платити по кредиту, постарайтеся вирішити проблему з банком або мікрофінансової організацією, не доводячи справу до того, як доведеться говорити з колекторами. В цьому випадку можна розраховувати на часткове списання боргу і можливість реструктуризувати позику на більш вигідних, ніж кредит умовах.

Що чекає колекторів в 2021 році

Можливо, незабаром фінансові компанії зобов'яжуть попереджати позичальників про можливість залучення колекторських компаній. Над законопроектом № 4241, зареєстрованому у Верховній Раді, про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості. Над документом працювали нардепи, центробанк і Уповноважений з прав людини. Також законопроект передбачає:

 1. Створення центробанком публічного реєстру колекторських компаній;
 2. Нагляд НБУ за поведінкою колекторів по відношенню до споживачів. Неналежну поведінку може привести до штрафу і навіть виключення з вищезазначеного Реєстру.

Сподіваємося, незабаром

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(7 голосів, в середньому: 4.4 з 5)

Один коментар до “Как разговаривать с коллекторами: 5 советов”

 1. Аватар коментатораВасиль :

  Якшо я зараз за кордоном шоб віддати ,кошти а на разі телефонують дружині з прями погрозами на здоровя,а можливо і більше.
  Є скріншоти погроз

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх