Час читання ~ 4 хв.

Топ-3 книги з особистих фінансів

особисті фінанси

Шкільна програма передбачає отримання знань про таких необхідних для обивателя речей, як основи астрономії, наприклад. Але коли справа стосується такої теми як особисті фінанси, ми потрапляємо в халепу.

Чомусь вважається, що основи грамотного поводження з фінансами кожен може освоїти самостійно. У підсумку все більше людей, не володіючи хоч якими-небудь знаннями про фундаментальні принципи грамотного поводження з грошима стають жертвами фінансової системи, грузнуть у боргах або непомірному споживанні. Що робити, якщо ви хочете заповнити пролом в знаннях?

Отримати кредит

зміст:

 1. З чого почати
 2. Чому варто вибрати книги
 3. Як вибрати книгу
 4. Топ-3 за версією порталу ОлФін

З чого почати

Знати основи грамотного поводження з грошима дуже важливо для кожного. Погодьтеся: вміння приймати вірні фінансові рішення стане в нагоді кожному, незалежно від професії і сфери роботи. Ми в редакції ОлФін вирішили підготувати цикл статей по темі фінансового самоосвіти.

Як освоїти основи грамотності для себе, якщо отримувати економічну освіту ви не збираєтеся? Є 3 шляхи:

 1. книги;
 2. ролики на Youtube;
 3. курси.

Що б ви не вибрали, будь самоосвіта буде на користь. Хоча у кожного шляху є свої «+» і «-».

Чому варто вибрати книги

фінансовий планЧому варто вибрати книги (до речі, вони можуть бути і в електронному, і в аудіоформаті):

 • Вони доступні за ціною;
 • Ви можете читати і перечитувати їх стільки разів, скільки вам буде потрібно;
 • Поради з хороших книг ніколи не втратять актуальності;
 • Це зручно і швидко.

Почавши досліджувати ринок друкованих видань по темі «бізнес, економіка і фінанси» ми виявили, що кожен рік виходить безліч прекрасних книг, які цікаві вузькому колу читачів. Наприклад, книжковий блог Yakaboo в своїй збірці топ-30 кращих праць з економічного напрямку за 2018 рік, пропонує нам працю Шелдона Натендерга «Опціони. Волатильність і оцінка вартості. Стратегії та методи опціонної торгівлі »і безліч подібних видань. Але ці опуси ніяк не допоможуть звичайній людині який хоче навести порядок в особистих фінансах.

Як вибрати книгу

Важливий момент при виборі «правильної» книги - ваш поточний рівень доходів. Якщо ви отримуєте мінімальну зарплату, на яку виховуєте дитину, оплачуєте комунальні, купуєте продукти і оплачуєте всі поточні рахунки, швидше за все, ви живете за порогом бідності. А значить, бестселери Роберта Кіосакі, який радить всім почати інвестувати, допоможуть розширити кругозір, але не стануть найкращим вибором для вас.

Часто зустрічається і інша ситуація: ви непогано заробляєте, але коштів хронічно не вистачає. Начебто і крутитесь як білка в колесі і усвідомлюєте, що у вас непоганий рівень доходів, тим не менш, гроші постійно кудись йдуть і ви ледве дотягуєте від зарплати до авансу.

Отримати кредит

Топ-3 за версією порталу ОлФін

Редакція ОлФін провела власний огляд книжкового ринку і вибрала для вас топ-3 книги, які будуть корисні кожному, хто хоче освоїти ази взаємин з грошима.

 1. Бодо Шефер «Пес на ім'я Мані»;
 2. Володимир Савенок «Як скласти особистий фінансовий план і як його реалізувати»;
 3. Костянтин Бакшт «Смак життя. Як досягати успіху, фінансової свободи і керувати своєю долею ».

книги з фінансівБодо Шефер - німецький експерт з фінансових питань і автор безлічі праць з управління особистим капіталом. «Пес на ім'я Мані» - прекрасне дитяче видання, яке буде цікаво і дорослим теж.

Гроші - не така вже й складна тема, якщо говорити про них простою мовою. Якщо ви відчуваєте, що вам не вистачає самих азів - сміливо беріть «Пса». Просто, зрозуміло, доступно і цікаво. Можете ще й дитині подарувати.

книги з фінансівВолодимир Савенок - автор з Білорусі, його книга хороша тим, що максимально наближено до «нашим», а не західним, реаліям. «Як скласти особистий фінансовий план» - відмінний вибір для тих, хто шукає більш серйозний матеріал. При цьому ази написані простою мовою, легко читаються завдяки безлічі прикладів з літератури і з життя.

«Смак Життя» Костянтина Бакшта хороший тим, що його автор писав на підставі свого власного життєвого досвіду. Безліч ідей і порад не тільки про те, як розібратися зі своїми грошима, а й про те, як управляти життям, роботою і кар'єрою. Приємне, корисне і надихаюче чтиво. Навіть якщо ви нічого не читали по цій темі раніше, гарантуємо: вам все буде зрозуміло. І дуже натхненно!

Особисті фінанси - це просто. Прочитайте будь-яку з цих книг і вам стане набагато зрозуміліше, що відбувається у вашому гаманці і в вашому житті. А редакція ОлФін завжди бажає вам благополуччя і достатку!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(4 голосу, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх