Час читання ~ 3 хв.

Куди дивитися в кредитному договорі: приховані комісії

Кредитний договір

«Кредит під низькі відсотки». «Позика під 0%». «Кредити без прихованих платежів». Такими позитивними гаслами фінансові організації заманюють клієнтів. Але так чи все райдужно насправді? Давайте розбиратися.

зміст:

 1. Ставки нижче, а переплати більше
 2. Мінлива процентна ставка
 3. Дострокове погашення
 4. Страхові платежі
 5. Пильність понад усе
 6. Відсотки за смс-оповіщення та користування інтернет банком
 7. Дрібний шрифт не такий небезпечний

Ставки нижче, а переплати більше

Мізерні процентні ставки - це приманка. Якщо вам пропонують позику з невеликою комісією, варто звернути увагу на наявність додаткових платежів. Це може бути разовий внесок, який для солідності маскується під цільове призначення:

 • оформлення кредиту;
 • розгляд заявки;
 • надання позики;
 • внесення грошей на рахунок;
 • відкриття рахунку;
 • конвертація валюти і так далі.

Вас можуть «обкласти» щомісячними платежами. Природно, під пристойними приводами:

 • за обслуговування кредиту;
 • за ведення кредитної справи і так далі.

На думку фінансових аналітиків, підступні саме щомісячні платежі. З них-то і виросте сума, яка солідно утяжелит ваш позику.

Отримати кредит

Розглянемо приклад. Один банк пропонує позику під 10,5%, але в «доважок» йдуть щомісячні платежі в розмірі 0,1% від суми, а також разова комісія - 1% від суми. Інший банк видає позику під 12,5% з одноразовим платежем в 100 доларів. Питання: яку пропозицію вигідніше - перше чи друге?

Спокусившись більш низькою процентною ставкою, деякі позичальники виберуть перший варіант. Але в дійсності з фінансової точки зору друге речення зі ставкою в 12,5% привабливіше. При підрахунку всіх витрат на оплату комісії перший кредит виявиться дорожчим.

Мінлива процентна ставка

Кредитний договір Вам пропонують позику під 12% річних, а в угоді зазначено, що така ставка діє тільки протягом 12 місяців, а далі - 24%. Це і є змінна ставка. Якщо вчасно не розглянути підступ, то позику обійдеться вам дорожче, ніж ви припускали спочатку.

Дострокове погашення

Комісія за погашення позики до настання крайнього терміну - це ще один прихований платіж, який нерідко присутній в іпотечних кредитах на тривалий термін. Як правило, фінансові організації не афішують наявність відсотків за дострокову виплату позики. Можна, звичайно, говорити про неправомірність стягнення такої комісії, але, якщо ви не прочитали договір перед підписанням, доведеться змиритися. І платити.

На щастя, в споживчих кредитах такої комісії немає.

Страхові платежі

Наявність страховки в позиках на покупку житла або автотранспорту давно стало правилом. Однак віднедавна страхові платежі можна виявити і в споживчих позиках. Суми різні. Наприклад, 2% від суми позики.

Важливо знати: банк не може змусити вас оформити страховий договір і ваш відмова від страховки не впливає на рішення по кредиту. Страхуватися чи ні - це ваша особиста справа.

Отримати кредит

Пильність понад усе

Слід уважно ставитися до того, що написано в угоді. Звертайте увагу на фрази, особливо ті, які описують додаткові комісії. Наприклад, в назві комісії може бути зазначено «від залишку по кредиту», «від суми кредиту», «від вартості товару». У першому випадку сума комісії з виплатами буде зменшуватися. У двох інших - залишиться все на тому ж рівні. Природно, вам це невигідно.

Відсотки за смс-оповіщення та користування інтернет банком

У договорі позики ви можете виявити пункт про оплату за СМС-оповіщення та користування інтернет банком. Сума невелика, але тим не менше. При бажанні ви маєте право відмовитися від подібних послуг.

Дрібний шрифт не такий небезпечний

Банківські організації все рідше вдаються до використання дрібного шрифту. Досвідчені позичальники вже знають, що часто там криється підступ і ретельно вчитуються в ці частини угоди. Так що редакція ОлФін радить вам уважно вивчати не тільки текст, написаний дрібним шрифтом, але і весь кредитний договір.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(7 голосів, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх