Час читання ~ 2 хв.

Брати чи не брати: квартирне питання

квартири до виборів

Весна - традиційний час пожвавлення ринку нерухомості. Але 2019 рік багатий на особливі події, які можуть істотно вплинути на ситуацію в країні, а значить, і вартість нерухомості. Йдеться про президентські вибори навесні і парламентських восени.

Як вибори впливають на ринок нерухомості? Чи варто купувати квартиру до них? Як вибрати квартиру на первинному і вторинному ринку і як не стати жертвою махінацій при покупці нерухомості читайте тут.

зміст:

 1. Що привело до зміцнення гривні
 2. Чи варто чекати подальшого зміцнення гривні
 3. Підведемо підсумки

Ринок нерухомості в Україні чітко прив'язаний до курсу долара, а курс останнім часом дуже радує: за останній місяць гривня істотно зміцнилася. Чим нижче курс долара, тим вигідніше придбання. Що впливає на курс і чи варто очікувати подальшого зміцнення гривні або варто користуватися моментом і купувати товари, включаючи нерухомість, прямо зараз?

Отримати кредит

ринок нерухомості

Що привело до зміцнення гривні

 • Потік валюти від агроекспортеров перед новим сезоном.
 • Стабільне надходження валютної виручки аграрних і металургійних компаній - все ще діє положення, яке зобов'язує підприємства продавати 50% валютної виручки.
 • активізація покупки валютних ОВДП іноземними інвесторами. Прибутковість по ОВДП, розміщених в січні-лютому 2019, склала 18,25-19,5%. За даними Мінфіну, нерезиденти з початку 2019 року інвестували в українську економіку більш як 262 млн доларів.
 • Приплив іноземних інвестицій з невідомих кіпрських фірм «під вибори».
 • Перевищення продажу валюти над її купівлею з боку населення.

Чи варто чекати подальшого зміцнення гривні

Розглянемо факти, які можуть сприяти зміцненню гривні. Або не сприяти.

 • Великі виплати за зовнішнім валютним держборгом плануються на березень, травень і вересень. Очікувано, що кожен транш стане навантаженням на держбюджет і може привести до ослаблення курсу гривні.
 • У НБУ заявили, що з початку березня планується знизити норму обов'язкового продажу валютної виручки з 50% до 30%. У зв'язку з виборами підприємства можуть захотіти притримувати валютну виручку, а значить, стабільного надходження валюти чекати не варто.
 • Приплив іноземних інвестицій з Кіпру очікувано припиниться після виборів.

Отримати кредит

Підведемо підсумки

В цілому, є підстави вважати, що гривня і надалі продовжить зміцнюватися по відношенню до долара. Але ця тенденція буде досить короткостроковій. Так що, якщо ви знайшли цікавий варіант - радимо не відкладати покупку. Ринок нерухомості на зміцнення гривні реагує підвищенням цін. Повільно, але все ж. Поки ціни не занадто виросли, а курс досить привабливий, радимо не зволікати з придбанням. Але рішення, як завжди, залишається за вами.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(7 голосів, в середньому: 4.9 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх