Статті про особисті фінанси

Скільки грошей дарувати на весілля: думка

що подарувати племінниці на весілля

З кожним роком традиція святкувати пишні весілля йде в минуле. Все більше пар воліють тиху розпис або запрошують на торжество тільки найближчих друзів і родичів. Тим актуальнішим стає питання: скільки дарують на весілля в Україні в 2020 році? Чітко встановлених рамок в соціумі немає, і все ж, постараємося разом розібратися: в якому разі і коли треба дарувати гроші, скільки кровних покласти в конверт (або не в конверт), та й взагалі, наскільки актуальні шелестять купюри в якості весільного подарунка. Читати далі "

Як перестати витрачати гроші на всяку маячню

поради як не витрачати гроші на непотрібні речі

Як перестати витрачати гроші і почати їх збирати? Хто б що не говорив, але час від часу непотрібні і імпульсивні покупки робить кожен. Якщо вірити дослідженням в області поведінкових наук, це нормально. Людям не можна постійно відмовляти собі в невеликих задоволеннях, так як це пряма дорога до депресії і втрати «смаку» до життя. Інша справа, коли незначні і нешкідливі для бюджету витрати переростають в шопоголізм і людині доводиться в буквальному сенсі «дотягувати» до получки.

Щоб не шукати відповіді на запитання як не витрачати гроші на всяку фігню досить дотримуватися простих правил, дотримуючись яких життя стане простіше і комфортніше, а кількість грошей в кишені збільшиться. Читати далі "

Де і як заховати гроші вдома від злодіїв

де краще зберігати гроші вдома або в банку

Щорічно в Україні відбувається понад 200 тис. Крадіжок, більше третини з яких - квартирні. І хоча в останні кілька років тенденція йде на спад, питання, де краще зберігати гроші вдома або в банку (наприклад, в банківському сейфі) турбує багатьох українців. І все ж, іноді потрібно ненадовго притримати кругленьку суму вдома, - наприклад, перед покупкою автомобіля або квартири. Так де в будинку краще зберігати гроші, щоб до них не дісталися грабіжники і надмірно цікаві гості? Розбираємося разом. Читати далі "

Недержавні пенсійні фонди

пенсійне страхування

Як накопичити на пенсію? Які є варіанти недержавного пенсійного страхування? Як зібрати грошей на гідну старість і як, в кінці-кінців, вийти на заслужених відпочинок раніше, ніж дозволить держава?

Сьогодні пенсіонери з достатком - в Україні дуже рідкісний виняток. І в нашій країні пенсіонери скоріше змушені «доживати» життя, тоді як у багатьох країнах на пенсії життя тільки починається. Читати далі "

Топ-3 додатки для планування особистого бюджету

кращі програми

Якщо слово «бюджетування» звучить для вас страхітливо - ви не самотні. Для багатьох людей скласти особистий фінансовий план - справжня проблема. Як зробити це вручну ми писали тут. Але можна цей процес автоматизувати. Ми відібрали для вас 3 додатка для смартфона, які допоможуть у нелегкій справі. Читати далі "

Коментарі (1)

Заплати собі першого: як відкладати гроші

як почати інвестувати

Кожен з нас хоча б раз замислювався про те, щоб почати збирати гроші. А ще краще - інвестувати їх. Ось тільки плани на зарплату часто приходять раніше її самої ... Що ж це за принцип «спочатку заплати собі» і як він допоможе на шляху до фінансової незалежності? Читайте тут. Читати далі "

Коментарі (10)

Віртуальна карта: що, як, навіщо?

віртуальна карта

Віртуальна карта, онлайн-карта або інтернет-карта - що це і навіщо вона потрібна? Віртуальна карта - це відносно новий банківський продукт, створений для підвищення безпеки онлайн-платежів. Така карта не існує в пластиці. Все, що у вас є - це дані для оплати: номер карти, термін дії та CVV код. При цьому рахунок для віртуальної карти існує окремо від вашого основного рахунку в банку. Читати далі "

Особистий бюджет: облік і контроль

фінансовий план

Особистий бюджет починається з обліку доходів і витрат. Щоб спланувати бюджет, для початку потрібно зрозуміти, куди і на що йдуть гроші. Найпростіший спосіб - просто почніть записувати всі свої витрати. Навіть ті, які здаються вам незначними, такі як кава з собою в кав'ярні вранці. Сьогодні майже у кожного є смартфон - дуже зручно фіксувати витрати в заметах, відмінно з цим завданням справляються гугл таблиці. А можна піти далі і поставити спеціальний додаток для обліку витрат. Якщо ви не фанат смартфона, просто почніть вести записи в ручкою в блокноті. Читати далі "

Пенсійний фонд онлайн: міфи і реальність

пенсійний фонд України

Пенсійний фонд. При цих словах в уяві постає нескінченні черги лаються дідусів та бабусь, спантеличених і засмиканих інспекторів і масу часу на рішення навіть невеликого питання ... Але, на щастя, все це в минулому! Тепер дуже багато в ПФУ можна зробити онлайн. Що для цього потрібно? Читати далі "

наверх