Час читання ~ 5 хв.

Молодіжний кредит на житло: кому покладено і як отримати

молодіжний кредит на житло

У 2012 році Кабмін України схвалив державну програму, завдання якої забезпечити молодих людей доступним житлом. Тепер, звернувшись до Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву, українці до 35 років отримали шанс взяти житло в кредит під якихось 3% річних.

Єдиний недолік програми в фінансуванні. Охочих отримати доступне житло значно більше, ніж коштів держбюджету. Проте, в 2018 році (даних за 2019 рік ще немає) виділили кошти на 299 молодіжних кредитів. Працювати програма буде до 2020 року включно. Тож покваптеся!

зміст:

 1. Житло в кредит від держави
 2. Ставки по молодіжному кредитуванню
 3. Скільки дадуть і на яку квартиру
 4. Доступне житло в Україні: порядок дій
 5. Скільки на це виділяється грошей

Житло в кредит від держави

Фінансує купівлю житла учасникам програми Фонд молодіжного кредитування. При цьому з 2015 року кошти з державного бюджету виділяти перестали, передавши цю відповідальність місцевої влади. В результаті відбір претендентів на участь у програмі посилився. Молодіжний кредит стали отримувати переважно сім'ї з дітьми і сім'ї, що проживають в неприйнятних умовах.

Читайте також: Іпотека в банку: де взяти

Згідно з програмою Кабміну, кредит на нерухомість належить:

 • молода сім'я, де вік її членів не перевищує 35 років;
 • батько до 35 років з неповнолітньою дитиною;
 • неодружені люди, знову ж таки не старше 35-ти років.

Ставки по молодіжному кредитуванню

Річний відсоток по кредиту на житло в Україні залежить від сімейних обставин позичальника. Умови молодіжного кредиту виглядають так:

Категорія позичальниківПроцентна ставкаКомпенсація від тіла позики
самотні люди і бездітні сім'ї3%немає
військовослужбовці0%

Сім'ї з дітьми

одна дитина0%немає
дві дитини25%
три дитини50%

 

Скільки дадуть і на яку квартиру

Якщо ви хочете отримати житло в кредит за цією програмою, знайте: вибрати можна будь-яку нерухомість будь-якої вартості.

Обмежень за все два:

 • будинок не повинен бути старше 20-ти років;
 • житло повинне знаходитися в тій же області, де прописаний позичальник.

При цьому, в 2001 році Кабмін прийняв розпорядження, яке дає право кожному громадянину України мати 21 м², крім того, ще 20 м² виділяється на всю сім'ю. Тобто, ви берете 41 м² в кредит, а за все, що вище цих нормативів платите самі. Причому робиться це одночасно з обов'язковим першим внеском, його розмір становить 6%. Тільки після оплати вам виділять решту суми.

кредити на житло

Пам'ятайте: ціна на метр в кожному регіоні своя. Їх визначає Мінрегіонбуд. Наприклад, найдорожчі квадратні метри в столиці ー 12 Ціна: 128 грн. В області вона трохи нижче і дорівнює 10 365 грн.

Читайте також: Як заробити на іпотеці

Доступне житло в Україні: порядок дій

Знадобиться лише два кроки, щоб випробувати удачу і якщо вона посміхнеться вам, отримати кредит на квартиру в Києві або в будь-якому іншому населеному пункті країни:

1.Стати на квартирний облік. Це робиться в міськвиконкомі за місцем прописки, районному або сільській раді. З документів захопіть:

 • паспорт громадянина України;
 • ІПН;
 • свідоцтво про шлюб;
 • свідоцтво про народження дитини;
 • довідку про наявність чи відсутність житла (видає БТІ);

Майте на увазі: в чергу вас поставлять тільки за умови, що кожен член сім'ї зараз займає значно менше передбачуваної нормативами площі. До речі, їх також встановлює місцева влада, тому в кожному регіоні вони свої.

молодіжне кредитування

2. Подати заяву до Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Заява повинна супроводжуватися довідками:

 • з квартирного бюро ㅡ про знаходження на квартирному обліку;
 • з ЖЕКу або ЦНАП ㅡ про склад сім'ї та прописку (раніше називалася Форма 3);
 • з місця роботи або з податкової ㅡ про доходи за останні півроку.

Документи, які ви приносили в міськвиконком теж знадобляться. За кожну довідку ви отримаєте бали, які в сумі визначають ваше становище в черзі. До речі, вчені, спортсмени з національними досягненнями і ті, кому в поточному році виповнюється 35 років, отримують перевагу. Якщо ви ставитеся до однієї з цих категорій, обов'язково захопіть підтверджуючі документи!

Читайте також: Нерухомість, яка потребує догляду: йдіть від неї подалі

Найскладніше: очікування

Отже, ви зібрали пакет документів і подали їх до відповідних органів. Що тепер?

 1. На сайті фонду відстежуєте свій рейтинг і місце в черзі. Якщо місцеві бюджети зможуть виділити гроші, і за цей час ваші життєві обставини не зміняться, є шанс отримати квартиру і через півроку. А можна і через 10 років.
 2. Ви перший в рейтингу? Вітаємо! Якщо у фонду до цього часу ще будуть гроші, вважайте, ви вже щасливий володар молодіжного кредиту! Чекайте приємного дзвінка і терміново доглядайте житло! Нагадаємо: це можна зробити як на вторинному ринку, так і у одного з 92 забудовників, які підтримали програму по всій країні.
 3. Укладіть інвестиційний договір із забудовником, Принесіть його в фонд, підпишіть кредитну угоду і відкрийте рахунок в банку.
 4. Останній крок на шляху до мрії: у вас є 5 днів, щоб перерахувати обов'язковий платіж ー 6% від тіла позики. Важливо: якщо ви берете квартиру у забудовника, платіж можна розділити: другу частину виплатити після того, як отримаєте в БТІ паспорт на побудовану нерухомість. Не забудьте закласти в сімейний (або особистий) бюджет гроші на страховку об'єкта нерухомості і себе.
 5. Далі все кошти перераховуються продавцю житла - забудовнику або колишньому власнику нерухомості. Кредит доведеться виплачувати поквартально.

Читайте також: Іпотека в Києві: реальна історія

Період оформлення після схвалення кредиту ー від 14 до 21 дня.

Скільки на це виділяється грошей

Оскільки даних за 2019 рік ще немає, ми підготували для вас звіт про те, скільки грошей було виділено в 2018 році і скільки сімей отримали житло по регіонах.

Місто квартир отримано Сума, млн
Миколаїв4127,4
Харків3722,3
Полтава3418,3
Львів2015
Запоріжжя1911,4
Херсон1811
Київ128,7
Всього по Україні299182,6

 

На жаль, не всі в цій програмі в ваших руках, але редакція Олфін бажає вам удачі в отриманні заповітної квартири!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(15 голосів, в середньому: 4 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх