Час читання ~ 3 хв.

Що буде, якщо не платити кредит

Що буде, якщо не платити кредит

Чи можна не погашати позику? Можна, можливо. Ніхто у вас не буде відбирати гроші силою. А ось, що вас чекає в такому випадку? Це вже інше питання. Наслідки ігнорування позикового зобов'язання складно назвати приємними. Для нервової системи так точно. Та й майна можна позбутися. Але про все по порядку.

зміст:

 1. Перші дії банку
 2. Передача боргу колекторам
 3. Судові тяжби з банком
 4. Шляхи вирішення

Перші дії банку

Якщо у вас з'явилися прострочення по платежах, банк почне нагадувати вам про заборгованість. Спочатку це будуть тактовні прохання, а потім загрози непомірними штрафами. До слова, ігнорування кредитних зобов'язань дійсно призведе до нарахування пені. І сума позики серйозно «підросте».

Можна, звичайно, все це ігнорувати. Але не варто, тому що ваші дані потраплять в «чорний список» позичальників. Тобто кредитна репутація буде неабияк зіпсована. Наступного разу, коли ви захочете взяти гроші в борг у банку або МФО, ймовірність отримання відмови буде вкрай високою.

Отримати кредит

Передача боргу колекторам

Якщо під напором банку ви не здалися і позику не погасили, заборгованість передається в руки колекторів. Тут і починається найцікавіше. Телефонний терор. Дзвонять вам, вашим поручителям, роботодавцям. Погрожують, шантажують. Мета - залякати і змусити повернути борг, сума якого на той час солідно збільшиться за рахунок штрафу і пені.

Що колектори не мають права робити?

 • Завдавати шкоди вашому майну і забирати його.
 • Погрожувати фізичною розправою вам і вашим родичам.
 • Подавати на вас в суд.
 • Позбавляти батьківських прав і так далі.

Що робити, якщо колектори загрожують? Запишіть розмову на диктофон і зверніться в поліцію. Вам потрібно, щоб передача вашого кредитного справи в колекторське бюро була визнана незаконною, так само як допуск третіх осіб до ваших особистих даних.

По суті, у повноваженнях колекторських контор тільки емоційний терор. Однак і він потужний і довгограючий. Нестійка психіка навряд чи витримає подібні випробування.

Судові тяжби з банком

Що буде, якщо не платити кредитБанк може вирішувати питання про повернення кредитного боргу без допомоги колекторів. У цьому випадку вас чекає суд. Як себе вести?

 • Чи не ховайтеся від представників банку.
 • Ходіть на кожне засідання суду.
 • Підготуйте пакет документів, які підтвердять, що у вас дійсно є вагома причина не погашати кредит (хвороба, скорочення на роботі, зменшення заробітної плати і так далі).

Чим закінчиться судова тяжба, передбачити складно. Один з варіантів - суддя змусить вас виплатити всю суму заборгованості без відсотків. Тобто тільки тіло позики. Банк також може піти на поступки і розтягнути термін повернення позикових коштів на кілька років. Важливо не нехтувати рішенням суду і своєчасно вносити платежі.

В іншому випадку не виключені більш жорсткі заходи. Можливий:

 • майна;
 • офіційних доходів;
 • рахунків ФОП.

Отримати кредит

Шляхи вирішення

Судовий процес, так само як і спілкування з колекторами, навряд залишать після себе приємні спогади. Краще відразу, як тільки виникли труднощі з грошима, домовлятися з банком. Вам можуть запропонувати мінімум три варіанти вирішення питання:

 • реструктуризація позики;
 • списання частини боргу;
 • рефінансування, тобто перекриття існуючого позики іншим.

Вирішуючи питання одним з цих способів, ви вбережете себе та своїх родичів від стресу, а також збережіть майно.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(4 голосу, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх