Час читання ~ 3 хв.

Одна або кілька кредитних карт

кредитні картки

Багато банків сьогодні оформляють кредитні картки своїм клієнтам як «додатковий» продукт, не особливо цікавлячись, чи потрібна їм чергова кредитка чи ні. Скільки кредиток варто використовувати одночасно? Більше - значить краще ... або не завжди?

Чим погано мати одну кредитну карту? А кілька? Розберемо плюси і мінуси від обох ситуацій.

зміст:

 1. Одна кредитна карта
 2. Кредитна полігамія
 3. висновок

Одна кредитна карта

В принципі, однією кредитки цілком достатньо. Кожен банк оформляє своїм клієнтам тільки 1 кредитну карту, так що отримати кілька ви можете тільки звернувшись в різні фінустанови.

Що, якщо банк «нав'язує» вам кредитку, яка вам не потрібна? Спробуйте відмовитися від неї прямо у відділенні або відразу уточніть у менеджера, як її заблокувати. Не просто викиньте або поріжте - а саме заблокуйте офіційно, щоб у банку, в разі чого, не могло бути до вас ніяких претензій.

У чому мінус однієї кредитки?

 • Обмежений ліміт, який банк може змінювати в односторонньому порядку. Наприклад, ви розраховували на кредитку, а вам урізали ліміт з 15 до 3 тис. Грн.
 • З кредиткою щось трапилося: розмагнітилася, заблокували, вкрали і т.п., а ви як раз збиралися нею скористатися.
 • Одна карта означає менше можливостей. У кожної є свої умови. У чомусь вони можуть бути вигідними, а в чомусь - ні. Це як з взуттям: складно вибрати одну універсальну пару, яка буде зручною, носінням і при цьому - елегантною і дешевою.

Отримати кредит

Кредитна полігамія

одна або кілька кредитокЧим хороша чи погана така ситуація? Перш за все, важливо те, як ви їх використовуєте. Якщо одночасно і по всьому у вас є заборгованість, потрібні Неабияку здатності фінансиста, щоб не заплутатися в графіку платежів і погашень. А ще кілька карт - це кілька інтернет-банкінгів. І купа пластику. І пін-коди, які ви постійно плутаєте (якщо не встановите один пін на всі карти).

Які плюси декількох кредиток?

 • Більше можливостей. Використовуйте карти по черзі і продовжуєте грейс-період за своїм займу майже до безкінечності.
 • Все по-максимуму. Використовуйте карти Visa і Mastercard тоді, коли для вас це найбільш вигідно. Кожен банк пропонує свої «фішки», які варто вивчити.
 • Завжди є підстраховка. Карту не приймають - є інша. Це додає спокою і впевненості.

Отримати кредит

висновок

Якщо бухгалтер в вашій душі помер або ви знаєте, що схильні до спонтанних покупок і можете спустити гроші зі всіх кредиток на свої забаганки, краще не відкривайте кілька кредитних карт. Якщо ж ви відмінно вмієте рахувати гроші і точно знаєте, що кредитний ліміт без потреби не рушить - оформите 2 різні кредитки. Цього буде достатньо, щоб використовувати можливості різних карт по-максимуму.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 голосу, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх