Час читання ~ 2 хв.

Страховка ОСАГО: особливості та правила оформлення

страховка ОСАГО

Страховка ОСАГО - обов'язкове страхування, регламентоване законом України. «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» №1961-IV від 01.07.2004 року. Їзда без страховки ОСАЦВ вважається правопорушенням і карається штрафом в розмірі 425 грн.

зміст:

 1. Що дає страховка ОСАГО
 2. Страхування ОСАГО: суми, передбачені законом
 3. Хто зобов'язаний отримати страховку ОСАЦВ
 4. Як розрахувати страховку ОСАЦВ

Що дає страховка ОСАГО

Наявність полісу дає серйозну фінансову захист в разі ДТП. Слід знати, що ви страхуєте не своє транспортний засіб, а майно і здоров'я інших учасників дорожнього руху.

Якщо ви стали винуватцем ДТП страховка частково або повністю компенсує шкоду, яку було завдано іншим учасникам дорожнього руху. Це може бути як матеріальний збиток, так і шкоди, заподіяну здоров'ю або життю. Оформити страховку ОСАЦВ значить (частково або повністю) перекласти рішення проблеми, пов'язаної з ДТП, на «плечі» страхової компанії.

Страхування ОСАГО: суми, передбачені законом

З лютого 2016 відповідно до Розпорядження Нацкомфінпослуг від 29.12.2015 №3470 страхові суми за внутрішніми договорами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності встановлені в таких розмірах:

 • за шкоду майну потерпілих - 100 000 грн на одну людину, але не більше 500 000 грн на одну страхову подію;
 • за шкоду життю і здоров'ю - 200 000 грн на одну людину, незалежно від кількості потерпілих.

Отримати кредит

Чи передбачено відшкодування моральної шкоди зі страхування ОСАЦВ для постраждалих в ДТП? Так! У розмірі 5% від останньої суми.

Хто зобов'язаний отримати страховку ОСАЦВ

Оформити страховку ОСАЦВ в 2019 році слід кожній фізичній особі, яка є власником транспортного засобу або експлуатує його в рамках закону. Також страховка ОСАГО зі знижкою або без оформляється юридичними особами, компаніями або організаціями, що мають в своєму розпорядженні автотранспорт. Якщо ДТП сталося з вини працівника компанії, який виконував службові обов'язки, відповідальність несе безпосередньо юридична особа, а не працівник.

За правилами страхування ОСАЦВ від оформлення поліса звільняються:

 • учасники бойових дій та інваліди війни, що визначені законом;
 • інваліди I групи, які особисто керують, що належить їм транспортом;
 • особи, які водять автомобіль, що належить інваліду I групи в його присутності.

Як розрахувати страховку ОСАЦВ

При розрахунку страховки ОСАЦВ до уваги береться кілька факторів. Перш за все, це тип транспортного засобу, зокрема обсяг двигуна. Також місце реєстрації і термін експлуатації автотранспорту. Важливий водійський стаж власника або особи, яка керує машиною. Розраховується страховка ОСАГО з урахуванням сфери, в якій використовується транспортний засіб.

Придбати автоцивілку можна в будь-якій страховій компанії країни, яка має ліцензію на продаж полісів ОСАЦВ.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(4 голосу, в середньому: 5 з 5)
наверх