Час читання ~ 3 хв.

Що робити, якщо ви втратили карту

заблокувати картку

Перше і найважливіше: навіть якщо ти втратив карту це не страшно. Карта - це всього лише шматок пластика, який ви використовуєте для доступу до свого рахунку. Тобто гроші в будь-якому випадку зберігаються не на самій карті, а на рахунку в банку, так що втрата картки сама по собі не несе за собою жодних наслідків. Тим не менш, ви можете зробити кілька простих кроків, щоб убезпечити себе від втрати коштів у разі втрати.

Отримати кредит

Як убезпечити свої гроші

  • Магнітні картки - найпростіші, завжди вимагає введення пін-коду для здійснення будь-якої операції, навіть щоб розплатитися в супермаркеті. Якщо людина знайшла вашу карту, але не знає пін-код, скористатися нею він не зможе. НІКОЛИ не зберігайте записаний пін-код разом з вашою карткою. Навіть якщо ви зовсім не пам'ятаєте цифр, не варто зберігати записку з пін-кодом в гаманці. Це все одно, що написати домашню адресу на брелоку з ключами. Якщо запам'ятати 4 цифри для вас - непосильне завдання, запишіть їх так, щоб стороння людина не здогадався, куди саме дивитися. Наприклад, у вигляді адреси.
  • НІКОЛИ не промовляйте пін-код вголос. Вкрасти карту найпростіше в той момент, коли ви нею користуєтеся. Нікому не повідомляйте заповітні цифри і вводите їх завжди самостійно. Так, про всяк випадок.

оповіщення банку

  • Налаштуйте СМС-оповіщення про рух коштів. Як тільки ви отримали повідомлення про платіж, який не скоювали - негайно блокуйте карту! Зробити це можна за телефоном гарячої лінії вашого банку або через додаток мобільного банкінгу, причому останнє вже точно є в будь-який час доби.
  • Картки з чіпом, як правило, не вимагають введення пін-коду. Особливо якщо нею хочуть розплатитися там, де ви вже робили це. Чипованниє карти містять на звороті фото власника, яке по-ідеї продавець повинен звіряти з вами. На практиці продавці цього не роблять. Вихід: налаштуйте обмеження по сумі платежу. Наприклад, щоб при оплаті понад 500 грн завжди запитували пін-код. Так, це принесе деякі незручності. Зате втративши пластик, ви збережете свої гроші. І пам'ятайте про пунктах 1-3.
  • NFC, як і чіп, вас захищає. Карта з можливістю безконтактної оплати - одна з найбільш безпечних сьогодні. Ви можете налаштувати списання коштів через смартфон і взагалі її не діставати для оплати. За фактом при кожному платежі такою картою система запитує пін-код або відбиток пальця, так що втративши пластик ви нічим не ризикуєте. Аналогічно і з телефоном: якщо ваша карта прив'язана до Apple Pay або GPay і ви втратили телефон, скористатися картою без знання вашого пароля, графічного ключа або без відбитка вашого пальця ніхто не зможе. Як саме захищені платіжні дані залежить від марки і моделі вашого смартфона. Маленький лайфхак: подбайте про захисний склі з олеофобним покриттям (це спеціальне самоочищаються покриття, на якому не залишаються відбитки пальців). Без нього на екрані смартфона можуть залишатися сліди від пальця, коли ви вводите той самий графічний ключ.

Отримати кредит

Що далі

Якщо ви втратили карту, заблокували її, а потім знайшли - будьте готові, що розблокувати її навряд чи вдасться. Швидше за все, пластик доведеться перевипускати. Якщо ж стара карта вам дорога як пам'ять і ви хочете користуватися саме їй, а значить, вам її потрібно розблокувати, будьте готові «згадати все». Так що звертаючись на гарячу лінію, не дивуйтеся допиту з боку оператора.

Важливий момент: перевипуск пластику, як правило, не безкоштовний. Ціна залежить від банку і класу вашої карти. Зате, користуючись нагодою, ви можете випустити карту класом вище, з кращим захистом.

Користуйтеся нашими порадами і ніколи не втрачайте гроші!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(3 голосу, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх