Час читання ~ 4 хв.

Топ-3 проблеми, які вирішують процесинг і еквайринг

проблеми платежу картою

Ми вже розібралися з тим, що таке процесинг і еквайринг і для чого вони потрібні. Тепер поговоримо про проблеми, які можуть виникнути при оплаті онлайн, і які ці сервіси успішно вирішують.

Топ-3 таких проблеми:

 • ви ввели невірний номер карти;
 • платіж заборонений;
 • платіж відхилено.

Насправді проблем, які можуть виникнути саме у покупця, не так вже й багато. Банк-емітент - перша інстанція, куди ви повинні звернутися, якщо на етапі платежу щось пішло не так. Добре, якщо у вашого банку є тлумачний колл-центр і інтернет-банкінг. Тоді багато питань ви зможете вирішити самостійно.

Отримати кредит

зміст:

 1. Отже, ви ввели невірний номер карти
 2. платіж заборонений
 3. платіж відхилений

Отже, ви ввели невірний номер карти

І ... нічого не станеться. Еквайринг тут служить таким фейс-контролем, автоматично визначаючи платіжну систему, до якої належить ваша карта. Ні, гроші з чужої картки не знімуться. Просто система вкаже вам на помилку і дочекається, поки ви її виправите.

Окремий момент, якщо номер карти ви ввели правильно, але розрахуватися нею в інтернеті неможливо. Так, навіть у наш час таке буває. Це залежить від платіжної системи, до якої належить ваша карта. Детальніше про світові платіжні системи ви можете прочитати в нашій статті, а тут лише зазначимо, що є невеликі локальні платіжні системи, чиї карти не підійдуть для оплати в інтернеті. Є навіть такі карти, якими в супермаркеті можна розплатитися. Так-так, в наші дні.

платіж заборонений

Номер карти ви ввели правильно, платіж підтвердили, а він заборонений. Тут, швидше за все, справа в обмеженнях, встановлених по вашій картці. Багато банків для запобігання шахрайства автоматично встановлюють по картах ліміт на оплату в інтернеті. Ви про це можете навіть не знати. Іноді ліміт знімається на певний час і необхідно кожен раз його знімати вручну. Насамперед дзвонимо в свої банк, і з'ясовуємо, в чому справа. Як правило, подібні питання можна вирішити віддалено, без поїздки в банк, в перебігу дня.

Отримати кредит

платіж відхилений

Тут може бути кілька причин. Наприклад, проблеми з боку банку-одержувача. Ви намагаєтеся перевести гроші на рахунок, який вже закритий або тимчасово заблокований. Як правило, гроші на якийсь час зависнуть, але повернуться до вас на рахунок. Буває, продавці налаштовують оплату таким чином, що платіж знімається тільки після підтвердження наявності товару. А є й такі, які знімають гроші з клієнта, а потім повертають їх, якщо товару немає.

Окремо варто сказати про оплату товарів в зарубіжних магазинах. Тут нерідкі ситуації, коли ви не можете щось оплатити просто тому, що ваша картка емітована в Україні. З метою попередження шахрайства багато сайтів приймають оплату тільки з тих карт, у яких країна-емітент США, наприклад. Тут вже нічого не поробиш, обдурити систему ви не зможете. Єдиний вихід - оформити іноземну карту ... або замовити товар через посередника.

Але, спасибі глобалізації, таких прецедентів стає все менше.

Іноді в ситуацію втручаються політичні відносини. Наприклад, заборони, блоки та ембарго на міжнародному рівні можуть стати причиною, чому конкретна людина не може зробити платіж.

Хочете дізнатися про міжнародні платежі більше? Читайте нашу статтю про курсової різниці валют або про міжнародні платіжні системи

Отримати кредит

Взагалі, процесинг і еквайринг - прекрасні сервіси, які роблять наше життя легше. Ера автоматизованих електронних переказів, в якій ми живемо, дозволяє нам здійснювати покупки швидко і просто, захищаючи нас від помилок і від шахрайства.

активно розвивається система безконтактних платежів, Яка вирішує проблему крадіжки даних з банківських карт. Деякі платіжні системи, наприклад, PayPal, дозволяють користувачеві повернути гроші, якщо він не отримав товар, за який заплатив. Так що редакція ОлФін бажає вам, дорогий читачу, щоб баланс вашої карти завжди вас радував!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 голосу, в середньому: 4.5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх