Час читання ~ 3 хв.

Робота в країні далекій

робота за кордоном

Чи варто влаштовуватися на роботу за кордоном? В яку країну найлегше виїхати українцям? Як змінюється ставлення до наших співвітчизників за кордоном? Постараємося розібратися тут.

Тенденції українського ринку праці ми вже розглянули, але що якщо ви замислюєтеся про працевлаштування за кордоном? Звичайно, воно привабливо вищими зарплатами, але є свої мінуси і особливості.

 • Некваліфіковану працю затребуваний, але оплачується досить низько і передбачає некомфортні умови роботи і життя. Наприклад, якщо ви їдете в чужу країну без знання мови, будьте готові жити в дуже «скромних» умовах. «Житло надається» може бути таким сараєм, в який в Україні ви навіть не зайшли б, а ось на чужині вибору вже не буде.
 • Зі знанням мови - завжди краще. Куди б ви не відправилися, це дає вам додатковий плюс і можливості зростання. Якщо ви не просто плануєте попрацювати півроку і повернутися, а хочете закріпитися і побудувати кар'єру там - почніть з вивчення мови країни, в яку їсте.
 • Англійська все ще актуальний. Знання його досконало, як і раніше відкриває для вас масу можливостей, особливо якщо ви працюєте в сфері обслуговування. Більше мов - більше можливостей, навіть якщо ви - кухар.

Отримати кредит

Як Європа залучає персонал: тенденції

працевлаштування в ЄвропіЗалучення робочих рук і світлих голів не тільки з країн ЄС - основна тенденція в Євросоюзі останнім часом. Для українців це означає, що виїхати стало легше, а працювати - вигідніше. Які країни і що роблять для залучення робочої сили?

 • Німеччина традиційно орієнтована на залучення робочої сили з більш бідних країн ЄС. Якщо раніше влаштуватися на роботу в Німеччині могли тільки висококваліфіковані українці, то грудні 2018 німецький уряд затвердив закон, який дозволяє мігрантам влаштуватися на роботу вже після приїзду в країну. Тобто раніше офіційне запрошення від роботодавця було необхідною умовою отримання робочої візи, а тепер вибрати роботодавця і влаштуватися на роботу можна вже «по приїзду». Послаблення і для німецьких роботодавців - тепер їм не потрібно доводити, чому на певну посаду не взяли громадянина ЄС.
  Особливість німецького ринку праці - тут затребувана кваліфікована робоча сила. Так що диплом, як мінімум бакалавра, вам стане в нагоді.
 • Некваліфіковані працівники та технічні фахівці затребувані і в Словаччині. У травні 2018 роки там дозволили брати в штат до 30% іноземців. Умови отримання робочої візи за останній рік теж значно спростилися.
 • Чехія оголосила про наявність 250 тисяч вакансій і про свій намір в 2019 році видати 40 тисяч робочих віз українцям. Можливо, ваша віза теж буде серед них.
 • Польща скасувала тестування працевлаштування іноземців на деякі посади. Це стосується, перш за все, висококваліфікованого персоналу. Проте, тепер польським роботодавцям не потрібно доводити, чому на ту чи іншу посаду взяли мігранта, а не поляка. Деякі нововведення стосуються і дозвіл на перебування в країні по робочій візі, навіть якщо мігрант втратив роботу.
  Крім того, в 2019 році польський уряд планує збільшити термін перебування мігрантів в країні - очікується, що робочу візу можна буде вже отримати на рік, а не на 6 місяців, як зараз.

Отримати кредит

Робота за кордоном - це не тільки висока зарплата, але і велике випробування, тому багато мігрантів повертаються в Україну. Проте, досвід роботи в закордонній компанії може стати відмінним плюсом до вашого резюме. А робота на будь-який смак і для будь-якого рівня кваліфікації зараз є і в Україні - ми перевірили.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(39 голосів, в середньому: 3.6 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх