Час читання ~ 4 хв.

Райдшерінг: подорожуємо економно

автомобіль

Якщо ви їсте за кордон, можете вивчити акції лоукост-авіакомпаній, сервісів з оренди житла і пропозиції хостелів ... А що якщо хочеться проїхатися по українським пам'яткам, не заплативши при цьому більше, ніж за екскурсію до Кракова або відпочинок в Туреччині?

Ціни на житло в провінційних містечках помірні, а ось транспортні витрати часто стають на шляху поставленої мети. Добре якщо вдається поїхати компанією на машині і розділити витрати на паливо. Можна заощадити і отримати мобільність, плануючи маршрут по ситуації. Але не завжди так виходить і не завжди знаходиться людина, яка готова багато годин їхати за кермом і нести відповідальність за життя інших пасажирів.

зміст:

 1. Кому це може стати в нагоді
 2. Сервіси для пошуку попутників
 3. потенційні ризики

Кому це може стати в нагоді

блаблакар

Так як попит народжує пропозицію, дедалі популярнішими в усьому світі стає так званий райдшерінг або карпулінг. Суть всіх подібних сервісів полягає в тому, що водії реєструють на сайті свій маршрут, час, проміжні пункти, ціну, кількість осіб, яких вони можуть взяти на борт, а пасажири можуть вибрати найкраще відповідає вашим потребам і заощадити до 50% транспортних витрат.

Це вигідно обом сторонам.

 • Господарі авто, яким доводиться самотужки мотатися по країні на великі відстані, знаходять попутників. Вони не тільки оплатять витрати на пальне, але і не дадуть заснути за кермом.
 • Пасажири - мало того, що економлять на поїздці, так ще й отримують більше можливостей щодо вибору маршруту, дати і часу поїздки.

Сервіси для пошуку попутників

В Україні знайти попутників можна на таких сайтах:

 • BlaBlaCar;
 • Bananacar;
 • Mobiliuscar;
 • OLX (пошук попутників);
 • а також на численних тематичних сторінках в Facebook і форумах.

Безсумнівний лідер ринку - Blablacar. Це важливо, тому що чим більше на сайті пропозицій, тим вищі шанси знайти бажане.

Популярність BananaCar серед водіїв і пасажирів в Україні істотно нижче і, як результат, вибір маршрутів скромніше. А ось якщо ви плануєте поїздку по Європі або іншим країнам ближнього зарубіжжя він прекрасно підійде.

Як і у більшості популярних веб-сервісів, у Blablacar і у BananaCar є власні додатки для смартфонів.

А ще BlaBlaCar доступний в Privat24, в розділі «Всі послуги».

потенційні ризики

мандрівник

При всіх перевагах подібних сервісів ми просто зобов'язані попередити вас: їх використання пов'язане з безліччю незручностей та ризиків:

 • Ніяких реальних гарантій того, що поїздка відбудеться або пасажир прийме в ній участь, немає. Користувачі з обох сторін нерідко скаржаться, що їх візаві не виходять на зв'язок і не є в обумовлене місце зустрічі.
 • Водій або пасажир можуть запізнитися на місце зустрічі. Майте це на увазі, якщо прибути в місце призначення вам необхідний у чітко визначений час.
 • Заявлена ціна може змінитися. Буває, що на сайті вказана одна вартість поїздки, а при підтвердженні деталей по телефону водій її збільшує.
 • Інформація щодо максимальної кількості 2 людини на задньому сидінні може виявитися неправдивою. Вам доведеться потіснитися, що при поїздках на далекі відстані особливо неприємно.
 • Невідповідність звичок водія і пасажира. Наприклад, хтось курить або занадто багато базікає, або занадто часто робить "технічні зупинки". Тому варто вказувати свої побажання в профілі або в коментарях до поїздки або хоча б обговорювати по телефону. Це дійсно важливо.
 • Не виключена ймовірність зіткнутися з агресивно налаштованим пасажиром або водієм. З точки зору безпеки ми радимо пасажиру залишати близьким номер машини, на якій ви подорожуєте.
 • Забронювати або скасувати поїздку менш ніж за півгодини можна.
 • Відсутність достовірної інформації про технічний стан автомобіля, стан здоров'я водія.
 • Хоча BlaBlaCar створювався виключно для приватних осіб, багато професійні водії неофіційно використовують його для реклами своїх послуг. У цьому є і переваги, і недоліки, але в будь-якому випадку: при плануванні поїздки це слід мати на увазі.

І все ж, використовувати подібні сервіси безпечніше, ніж автостоп. І дешевше, ніж подорожувати поїздом або автобусом.

Хочете дізнатися більше? Слідкуйте за публікаціями. Найближчим часом ми дамо докладну інструкцію по тому, як користуватися BlaBlaCar. Вона буде актуальна і для пасажирів, і для водіїв.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(3 голосу, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх