Час читання ~ 4 хв.

10 простих кроків для реєстрації ФОП в 2019 році

реєстрація ФОП

Ми вже з'ясували, які переваги дає реєстрація ФОП. Тепер давайте розберемося, як це зробити з мінімальними зусиллями. Реєстрація першого ФОП безкоштовна, що не може не радувати.

Зареєструвати ФОП ви можете онлайн або самостійно, подавши заяву до органу реєстрації за місцем прописки. Третій варіант - відправити всі необхідні документи поштою, але ми не станемо його радити.

зміст:

 1. Що за часом: 24-10-10
 2. Групи та КВЕД
 3. Адреси, явки і паролі

Десять простих кроків, які вам потрібно буде пройти, незалежно від того, як ви вирішили реєструватися.

 1. Вибрати групу, яка вам підходить, згідно із спрощеною системою оподаткування;
 2. Визначитися з видом (або видами) діяльності, згідно класифікатора видів економічної діяльності;
 3. Подати документи на реєстрацію ФОП (можна онлайн);
 4. Зареєструвати електронний цифровий підпис. Це не обов'язково, але якщо ви в подальшому хочете звітувати онлайн, вона вам дуже придасться, а отримати її можна безкоштовно.
 5. Отримати виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб - в ідеалі, на протязі 24 годин після подання заяви;
 6. За бажанням можете відкрити рахунок ФОПа в будь-якому банку України (вибирайте з хорошим мобільним банкінгом - це в подальшому сильно спростить вам життя);
 7. Купити книгу обліку доходів в канцелярському магазині або в податковій;
 8. Навідатися до податкової: написати заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та подати книгу обліку для реєстрації в податковій;
 9. Отримати зареєстровану книгу обліку протягом 10 днів з моменту її подачі;
 10. Відсвяткувати офіційний початок власної справи.

Отримати кредит

скільки реєструється фоп

Що за часом: 24-10-10

Якщо ви подаєте заяву на реєстрацію ФОП онлайн і правильно заповнили нескладну онлайн-форму, ваша заява буде розглянута і схвалена на протязі 24 годин. Після отримання виписки з єдиного державного реєстру у вас є 10 днів, щоб навідатися до податкової. З моменту, як ви подали книгу обліку доходів на реєстрацію і до моменту її отримання також пройде 10 днів. Разом, якщо все добре, на реєстрацію ФОП у вас піде 3 тижні. Це безкоштовний варіант, який цілком вам під силу. Якщо ви хочете ще швидше і простіше - безліч юридичних фірм зараз надають послуги зі сприяння реєстрації ФОП, буквально за 3 дні, але вже за додаткову плату.

Групи та КВЕД

Спрощена система оподаткування передбачає, що ваш бізнес може бути віднесений до однієї з трьох груп. Податок, який ви будете платити, визначається в залежності від розміру річного доходу, який ви плануєте отримувати, наявності найманих працівників і видів діяльності, якими ви можете займатися.

Група123
Максимальний розмір річного доходу, грндо 300 тис. грн на рікдо 1,5 млн грн на рік, але якщо більше 1 млн. грн - потрібно встановлювати касовий апаратдо 5 млн. грн
наймані працівникинемаєдо 10 співробітниківбудь-яку кількість співробітників
Види діяльностітільки роздрібна торгівля / надання послуг населеннюнадання послуг, виробництво, торгівля і т.п.всі види діяльності
Розмір єдиного податку, грн на рік1110,161752,66918,06 + єдиний податок

При реєстрації ФОП ще на етапі подачі заявки вам потрібно буде вибрати види діяльності, згідно з класифікатором видів економічної діяльності. Порада: вибирайте відразу кілька видів діяльності, які можуть вам стане в нагоді - це безкоштовно, але в майбутньому вам не доведеться проходити перереєстрацію, якщо ви вирішите зайнятися чимось новим або суміжних.

Отримати кредит

Адреси, явки і паролі

Куди йти, щоб зареєструватися? Якщо ви хочете подати заяву «вживу», зверніться в управління юстиції - районне, міське чи територіальне за місцем проживання, або ж в міську або районну адміністрацію або до нотаріуса (за гроші).

Якщо вас цікавить реєстрація онлайн, подати заявку ви можете в інтернет-сервісі «Будинок Юстиції» або на порталі державних послуг. Але для цього вам потрібна електронний цифровий підпис, яку ви можете безкоштовно отримати в Приват24 або через онлайн-будинок юстиції.

Свіжі та актуальні реквізити для сплати податків ви завжди можете знайти на сайті, а ще їх досить часто «підтягує» онлайн банкінг.
Ну ось, начебто все.

Реєструйте ФОП, ведіть бізнес чесно, прозоро і прибутково, а де взяти кредит для бізнесу можете прочитати тут.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(3 голосу, в середньому: 4.7 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх