Час читання ~ 2 хв.

Рейтинг надійності українських банків

рейтинг банків

У багатьох українських банків можна побачити рейтинг надійності ua1 + / uaAAA. Що то значить? Хто і на підставі чого визначає цей самий рейтинг? Чи варто вірити подібним абревіатур і взагалі звертати на них увагу?

Отримати кредит

Перш за все, рейтинг банків становить Нацбанк за національною рейтинговою шкалою, затвердженою постановою Кабміну. Рейтингування - це інструмент НБУ для визначення комплексного фінансового стану банку. Оцінка рейтингу за національною шкалою може застосовуватися не тільки для банківської установи в цілому, але і для конкретного інвестиційного інструменту. «Ua» на початку абревіатури якраз означає, що оцінка була проведена за національною шкалою.

Читайте також: Банки, яких більше немає

Найбільш позитивними вважаються такі рейтинги:

  • UaAAA - рейтинг на рівні ААА характеризує високу кредитоспроможність і незалежність банку від можливих коливань в економіці;
  • UaAA - висока кредитоспроможність банку або окремого фінансового інструмента, здатність повністю покривати свої боргові зобов'язання;
  • UaA - кредитоспроможність банку висока, але чутлива до зміни економічної ситуації в країні;
  • UaBBB - кредитоспроможність достатня, але сильно залежить від соціально-економічного клімату, велика нестабільність.

Є також кредитний рейтинг B, C, D, K але всі вони говорять про нестабільність, а рейтинг KD і зовсім означає оголошення дефолту.

Читайте також: Ліміти по карті: які бувають і навіщо потрібні

що означає рейтинг банкуЧасто кредитний рейтинг банку позначається зі знаком «+/-» - тут все як в школі, «+» використовується, щоб показати що рейтинг вище заявленої категорії, але не дотягує до наступної, а «-», що трохи нижче заявленої.

Отримати кредит

Хто ще оцінює рейтинги банків

Рейтинг як систему присвоєння деяких оцінок може використовувати хто завгодно. Ця система дозволяє формалізувати і описати загальний фінансовий стан банку, не розкриваючи цифр його операційної діяльності, тому її в своїй роботі використовують багато міжнародні аудиторські фірми і незалежні рейтингові агентства, такі як Standard & Poor's, Moody's Investors Service, Fitch Ratings та інші.

Читайте також: Рейтинг страхових компаній України

Багато фінансові портали також складають власні рейтинги, які можуть бути засновані як на одному показнику (наприклад, рейтинг українських банків за обсягом капіталу), так і на основі суми факторів. Як правило, авторитетні видання і портали призводять свою методику розрахунку рейтингу. Якщо рейтинг складений, але не зрозуміло, на підставі чого і яких даних, він запросто може виявитися просто рекламної качкою.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх