
З кожним роком традиція святкувати пишні весілля йде в минуле. Все більше пар воліють тиху розпис або запрошують на торжество тільки найближчих друзів і родичів. Тим актуальнішим стає питання: скільки дарують на весілля в Україні в 2020 році? Чітко встановлених рамок в соціумі немає, і все ж, постараємося разом розібратися: в якому разі і коли треба дарувати гроші, скільки кровних покласти в конверт (або не в конверт), та й взагалі, наскільки актуальні шелестять купюри в якості весільного подарунка.
зміст:
- Коли гроші доречні
- Коли гроші дарувати не варто
- Скільки дарують на весілля батьки
- Яку суму дарують друзі та колеги
- Кращий час для вручення подарунка
- Як вручати грошовий подарунок
- Скільки дарують в інших країнах
- висновок
Коли гроші доречні
Часто можна почути вираз: теплі побажання необхідно приносити в серці, в подарунок - в конверті. В цьому є зерно істини. Підготовка до весілля обходиться в кругленьку суму, тому не дивно, що молодята сподіваються повернути хоча б частину понесених витрат.
Читайте також: Топ-5 ідей для подарунка на День святого Валентина
До того ж, гроші - універсальне рішення, яке не тільки економить час і нерви дарує, але і виключає ризик піднесення непотрібного подарунка. Наприклад, якщо ви задалися питанням, що подарувати племінниці на весілля в 2020 році, яка живе далеко від вас, тому ви так вже й обізнані про її смаки та потреби. Тоді гроші стануть доречним подарунком.
Коли гроші дарувати не варто
Бувають випадки, коли дарувати гроші все ж недоречно. Втім, їх можна перерахувати по пальцях. Турбуватися вибором пам'ятного подарунка і пошукати ідеї на форумі того, що дарують на весілля, доведеться, якщо:
- наречені істотно старше гостя;
- молодята добре забезпечені;
- ви йдете на весілля до свого керівника.
Скільки дарують на весілля батьки
Найголовніший подарунок молодятам - життя - вони вже зробили багато років тому. Тому то, скільки грошей дарують на весілля в Україні в 2020 році батьки, залежить від їх фінансових можливостей. Тим більше, нерідко на плечі старшого покоління лягає левова частка весільних витрат. При цьому вони намагаються піднести найбільш дорогі, що запам'ятовуються і корисні подарунки: туристичні путівки, машини, квартири, земельні ділянки тощо
Читайте також: Молодіжний кредит на житло: кому покладено і як отримати
Однак буває, що і вони вважають за краще дарувати на весілля молодятам гроші, даючи молодятам можливість самостійно підібрати подарунок.
Так само найчастіше діють і хресні, будь то розпис без весілля або пишне торжество.
Яку суму дарують друзі та колеги
Найчастіше середній вік молодят варіюється в межах 21-32 років. Друзі та колеги, як правило, є їх же ровесниками. У цьому віці люди тільки закінчують навчання в вузі, починають будувати кар'єру і обзаводитися сім'ями, а значить, їх доходи невисокі.
У такому випадку фахівці рекомендують дарувати суму, яка на 30-40% перевищує вартість святкового обіду в ресторані з розрахунку на одного гостя. Зазвичай вона коливається в межах 1000-2000 грн, в залежності від місця розташування і рівня закладу.
До речі, в мережі часто зустрічається запит, чи можна дарувати парну кількість грошей в Одесі. Відповідь - можна. Але якщо у вас на це є свої погляди, ніхто не заважає додати до суми подарунка кілька зайвих купюр.
Кращий час для вручення подарунка
Коли дарують гроші на весіллі в Києві? Тут наші традиції сильно відрізняються від європейських. Так, в Україні прийнято дарувати подарунки під час застілля, коли гості по черзі виголошують святковий тост і передають молодим свої подарунки.
Читайте також: Що почитати у вересні: книжкові новинки і не тільки
Втім, останнім часом все частіше зустрічається і європейський варіант: молодята зустрічають гостей біля входу в ресторан або банкетний зал, а гості в порядку черги підходять до них і вручають свої «дари», після чого проходять всередину залу і розсідаються по місцях.
Зрідка гості формують невеликі групи по 5-7 чоловік, а ведучий по черзі надає слово кожної з них. В ході привітання запрошені виходять в зал або до столу наречених і вимовляють короткі привітання, після чого дарують подарунки.
Як вручати грошовий подарунок
Найпростіший і, не побоїмося цього слова, банальний спосіб подарувати гроші на весілля - покласти їх в конверт або святкову листівку. Куди більш оригінальним (але не завжди зручним ні для вас, ні для молодят) рішенням буде:
- «Закатати» гроші в банку і обклеїти її тематичними наклейками;
- використовувати пляшку від шампанського або вина, прикрасивши її ексклюзивною етикеткою;
- згорнути гроші в букет або викласти з них якусь подобу святкового торта;
- використовувати фотоальбом з грошовими купюрами замість фотографій;
- помістити гроші в гелієві кулі та ін.
Скільки зараз дарують в інших країнах
Як ліричного відступу пропонуємо вам ознайомитися з тим, скільки грошей зараз дарують гості на весіллях в різних куточках світу:
Країна | Сума з людини, $ |
Іспанія | 300 |
Японія | 280 |
Італія | 260 |
Швеція | 220 |
Франція | 150 |
Німеччина | 140 |
Бразилія | 88 |
Мексика | 75 |
висновок
Переймаючись питанням, скільки дарують на весілля, пам'ятайте: незважаючи на всю універсальність грошей їх вважають безликими. Тому багато хто воліє дарувати пам'ятні речі, які не тільки будуть корисні молодій парі, але і нагадають про себе через довгі роки. Як би там не було, головне, щоб подарунок був щирим, а буде це конверт з грошима або холодильник не так вже й важливо.