Час читання ~ 4 хв.

Скільки коштує кредит і розстрочка: особистий досвід

споживчий кредит

Оформити споживчий кредит зараз пропонують практично на кожному розі. Дійсно, дуже зручно - бери і користуйся вже зараз, а плати поступово. Навіть покупки в інтернеті тепер доступні в борг, який ви можете оформити самостійно прямо на сайті інтернет-магазину!

Найголовніше - купити в кредит або в розстрочку ви можете практично будь-який товар, незалежно від його вартості. Навіть туалетний папір.

Редакція ОлФін вирішила перевірити, чи всі кредити однакові і на прикладі показати підводні камені кредитування, які можуть варто вам до 21 000 гривен, як в нашому прикладі.

Отримати кредит

Споживчий кредит

Розглянемо варіанти споживчого кредитування на прикладі мобільного телефону Apple iPhone 8 Plus, який в інтернет-магазині коштує 29 999 грн.

кредит айфон

Прямо на сайті доступно 8 пропозицій по кредиту, від 5 різних банків. Деякі банки пропонують відразу кілька видів кредиту, наприклад, кредит і розстрочка. Як бачите, доступні варіанти на різні термін. Давайте порівняємо, скільки нам обійдеться телефон, якщо ми скористаємося кожним з цих позик.

Банк і назва кредиту / розстрочкиТермін кредиту, місЩомісячний платіж, грнПідсумкова вартість телефону, грн
Приватбанк "Миттєва розстрочка»24212050 880
Альфа-Банк «Стандарт»24185044 400
ОТП Кредит до 24 платежів24196347 112
Приватбанк Оплата частинами15200030 000
Альфа-банк 25 місяців25120030 000
монобанк6500030 000
ОТП Банк 6 місяців6500030 000

Отже, просто використовуючи дані, які є прямо на сайті, ми вже отримуємо розкид ціни на телефон в кредит від 30 тис. Грн за розстрочення, до майже 51 тис. Грн.

Здавалося б, вибір очевидний. Але немає.

Отримати кредит

Підступна розстрочка, або Не безкоштовний сир у мишоловці

Оплата частинами або розстрочки - ще одна послуга, яку навперебій пропонують банки. На сайті при оплаті частинами ви бачите нульову переплату, так в чому ж підступ?

Відмінність оплати частинами або розстрочки від кредиту:

  1. За користування кредитом ви платите відсотки. Цей відсоток і називається вартістю позики;
  2. За користування розстрочкою / оплатою частинами ви платите щомісячну комісію, тому банки сміливо показують, що переплати немає, хоча насправді вона є.
  3. Оплату частинами або розстрочку вам можуть і не оформити. Наприклад, в Приваті кредитний ліміт, який є у вас по карті, і ваш ліміт на покупки в розстрочку - це різні ліміти, які встановлюються окремо.

Оплата частинами від Приватбанку обійдеться вам в 2,9% в місяць. Це комісія банку за надання послуги, тому він і декларує нульову переплату по кредиту, який обійдеться вам 15 * 2,9% = 43,5%, тоді як підсумкова вартість телефону буде 43 048 грн.

Така ж історія виходить і з Альфа-банком, І з ОТП, І з монобанк. Комісія в монобанк складе 1,9% в місяць, а в ОТП при погашенні позики за рахунок кредитних коштів - 4,9%. Альфа-банк декларує комісію 1,8% в місяць, але тільки для розстрочок на термін від 3 до 12 місяців.

Додатково вартість розстрочки буде змінюватися в залежності від того, чи сплачуєте ви її за рахунок власних або за рахунок позикових коштів. Якщо ви оформляєте розстрочку без комісії - уважно придивіться до умов. Така опція є, але вона доступна, як правило, на дуже невелику суму і термін. Так, ОТП пропонує оформити безкоштовну і без комісії розстрочку на суму до 6000 грн і на термін до 3 місяців. При цьому банк може вводити опціональні платежі по розстрочці - платне поповнення, платні виписки з карти або СМС-інформування за 50 грн / міс.

Чим вище вартість вашої покупки і чим довше термін кредиту, тим більш пильну увагу зверніть на усі обов'язкові платежі.

Отримати кредит

Що ж робити

У нашому прикладі з айфоном найвигіднішим виявився варіант, який пропонує монобанк - на 6 місяців, всього під 1,9%. Переплата в цьому випадку складе 1,9% * 6 = 11,4%, що в грошах виходить 3 420 грн за півроку, та ще й за умови щомісячних платежів в 5000 грн. Оформити розстрочку може будь-який власник карти монобанк прямо в мобільному додатку.

За підсумком можемо сказати, що розстрочка все таки вигідніше кредиту, особливо, якщо ви плануєте швидко її погасити. Тепер, пан читач, ви справжній експерт в плані споживчого кредитування і точно зможете вибрати найвигідніший для себе варіант. А редакція Олфін бажає вам вдалих покупок!

 

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(8 голосів, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх