Час читання ~ 4 хв.

Сурогатне материнство в Україні: етапи, ризики, вартість

сурогатного материнство

Зовсім недавно ми публікували розповідь Віталія Коваленка, директора агентства репродуктивної медицини, про те, скільки варто дитина з пробірки. А тепер розповімо про те, скільки коштує сурогатне материнство в Україні.

зміст:

 1. Етапи та вартість
 2. ризики

Етапи та вартість

Весь процес зачаття і народження дитини методом СМ можна розділити на етапи:

1. Звернення за лікуванням. На цьому етапі перевіряються документи клієнтів (паспорт, свідоцтво про шлюб, меддокументи), які залишають заявку на замовлення послуги з виношування дитини. Далі, пара проходить повне медичне обстеження (для підтвердження діагнозу безпліддя). Після схвалення лікарями клініки клієнтів-батьків проводиться оплата послуг. Практично у всіх медустанов або агентств загальна сума розбивається на кілька платежів. Перший внесок в середньому становить близько 16 тис. Євро - оплата в клініку і супровід сурмами в перші місяці (сюди входять аналізи, процес запліднення, ПГД, підготовка донора і сурмами).

Читайте також: Недержавне медичне страхування в Україні

2. Забір біоматеріалу, штучне запліднення та пошук сурмами (Іншими словами, гестаційного кур'єра). Вимоги до неї стандартні і регламентовані законодавством України:

 • вік від 18 до 35 років;
 • наявність дитини, народженої природним шляхом;
 • хороший фізичний і психічний здоров'я тощо.

як стати сурогатною матір'ю в Україні вартість

3. Біологічні батьки в ряді клінік можуть схвалювати кандидата на сурматеринство.

В середньому вартість послуги з сурогатного материнства в Україні коштує від 40 до 70 тис. Євро.

Мені часто ставлять запитання, знайомиться чи пара з сурмами. Деякі медустанови обмежують таку можливість, особливо якщо клієнти - іноземці. Частково це виправдано - через словесного бар'єру можуть виникнути непорозуміння, неприємні моменти, які потім доводиться залагоджувати.

Читайте також: Скільки коштує життя з собакою

Коли сурмама приїжджає для здачі аналізів, щоб проконтролювати перебіг вагітності, приїжджає і наш медпредставитель з перекладачем, дивиться на результати аналізів УЗД, телефонує по відеозв'язку з майбутніми батьками і спілкується з ними.

4. Народження дитини. Цей процес контролює або медустанову (у якого є свій пологовий будинок), або агентство (в цьому випадку клініка веде тільки медичну частину, а пологовий будинок шукає вже агенство). У Києві працює три медустанови зі своїми пологовими будинками - це Надія, Адоніс, Ісіда.

5. передача новонародженого батькам.

Під час народження малюка пара може брати участь в цьому процесі, а може і ні. Після вдалих пологів дитина відразу передається своїх біологічних батьків.

За часом етапи підписання договору, медобстеження і зачаття займають близько тижня. А ось момент передачі новонародженого і виїзд з країни може тривати 1-3 місяці, поки не будуть отримані всі документи для виїзду.

Читайте також: Скільки коштує життя з єнотом

Буває, що агентство продовжує спілкуватися з парою, оскільки найактивніше спілкується з клієнтами, але в цілому обов'язкових приписів на цей рахунок немає. Чи підтримують пари відносини з сурмами? Іноді так (відчувають зобов'язання перед жінкою, яка народила їх дитини), але на практиці через рік або два все закінчується.

ризики

Ціна питання велика, так які ж ризики існують для кожного з учасників процесу?

Для кого

Основні ризики

Що далі

біологічні батьки
 • викидень
 • Народження дитини до 32 тижнів вважається виконаним контрактом, оскільки його можна виходити. Частина клінік беруть на себе ці ризики і ведуть процес виношування і народження до кінця
 • Дитина з відхиленнями або мертвонароджений
 • Якщо дитина народилася мертвою, через якийсь час процес запліднення повторюється, в основному за рахунок клініки. Іноді батькам доводиться доплатити якусь суму. Правила ведення даної процедури в Україні законодавство не прописані, тому більшість ситуацій клініки вирішують за домовленістю з кожним окремим клієнтом
сурогатна мама
 • Шкоду здоров'ю під час пологів;
 • Призначення кесаревого розтину
 • Природні пологи - процес часто непередбачуваний. Страхувати життя сурмами чи ні - вирішують клініки або біородітелей на свій розсуд;
 • Якщо по медпоказаніям сурмами призначають кесарів розтин, повернутися в програму по СМ вона зможе тільки мінімум через рік. Але і в цьому випадку не кожне медзаклад візьметься працювати з нею
 • Народження дитини з відхиленнями
 • Призначати чи сурмами роботу з психологом в разі проблем з новонародженим чи ні? Це питання також віддано на відкуп клініці
клініка
 • Народження дитини з відхиленнями або мертвого
 • У разі проблем з дитиною (кожна ситуація розглядається індивідуально), клініка проводить розслідування - що і як могло статися і на якому етапі не помітили аномальне розвиток плода. Якщо вина за медучреждением, воно повинно компенсувати витрати батьків або провести процес заново за свій рахунок
 • Пара відмовляється брати дитину
 • Подібне трапляється дуже рідко. В такому випадку медустанову втрачає гроші

Для багатьох пар народження малюка через послугу по СМ - довгоочікуване диво, яке, на жаль, може захмаритися непередбаченими витратами або форс-мажорними ситуаціями. Знизити ризики і застрахуватися допоможуть агентства, які супроводжуватимуть пару весь процес.

Читайте також: Введення обов'язкового медичного страхування: європейський досвід

А редакція Олфін бажає вам і вашій майбутній чаду здоров'я!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Один коментар до “Суррогатное материнство в Украине: этапы, риски, стоимость”

 1. Аватар коментатораЛена :

  Мені здається, які б не були ризики в Україні, це все ж краще, ніж десь закордоном. Все таки тут як кажуть, вдома і стіни допоможуть! Як мінімум, ти розмовляєш з лікарями на одній мові, повністю розумієш, що відбувається навколо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх