Час читання ~ 3 хв.

Страхування вагітності в Україні: огляд пропозицій

страхування вагітності в Україні

Вагітність і пологи - захід дороге і дуже ризикована. У розвинених країнах медичні витрати, які неминуче виникають в цей період, покриває медична страховка. А що ж в Україні? 

Редакція ОлФін вирішила розібратися, які компанії пропонують страхування вагітності і що входить в пакет таких послуг.

Страхування вагітності - не найвигідніший для страхової компанії продукт, так що його особливо не рекламують. Можливо, тому про нього взагалі мало хто чув. При цьому оформити договір страхування може як звичайний громадянин, так і юридична особа - на користь свого співробітника. На жаль, практика ця поки поширена навіть менше, ніж добровільне медичне страхування.

Які ж страхові компанії в Україні пропонують страхування вагітності:

 1. Програма від СК Провідна
 2. «Захищена вагітність» від UPSK
 3. Програми від СК «Оранта»
 4. Разом

Розберемося докладніше з кожним з доступних варіантів страховок.

Програма від СК Провідна

вагітна на консультації

Програма ТУРБОТА «Про МАЙБУТНЬОЇ МАМІ» від СК Провідна передбачає покриття витрат на ведення вагітності. Страхування пологів оплачується окремо.

Сума страхової премії, тобто вартість страховки, коливається від 7 600 до 28 170 грн.

Що впливає на вартість страхового поліса?

 • рівень клініки, в якій хоче обслуговуватися майбутня мама: державна, відомча, комерційна;
 • термін вагітності, на якому жінка приймає рішення застрахуватися;
 • експертиза декларації про здоров'я.

Важливо! Страховка покриє тільки самий мінімум необхідних аналізів і обстежень. Якщо щось потрібно уточнити, пройти позаплановий огляд, перездати спірне аналіз - це все оплачується за рахунок вагітної.

Розмір страхової суми визначається обраною програмою і коливається від 80 до 100 тис. Грн. Страховка покриває перебування в стаціонарі, якщо таке знадобиться, і медикаменти, але тільки в межах страхової суми.

Блок «пологи» оплачується окремо. Його вартість становить від 5720 до 7040 грн, страхове покриття - 80 тис. Грн. Страховка покриває пологи в державному пологовому будинку і догляд за немовлям до моменту виписки з пологового відділення. Знову ж таки, в рамках страхової суми.

Висновок: страхування вагітності - ідея непогана, але вартість страховки дозволяє сплатити програму ведення вагітності у державній або приватній клініці. Чи варто платити через страхову? Вирішувати вам.

«Захищена вагітність» від UPSK

щаслива вагітність
Страховий поліс «Захищена вагітність» від страхової компанії UPSK. Цей цікавий продукт спочатку включений у вартість програм по веденню вагітності в клініці «Надія» та пологовому будинку «Лелека».

Вартість страховки від 1650 грн до 2700 грн в залежності від способу зачаття і того, скільки діток чекає майбутня мама. При цьому страховка діє тільки до 32 тижня вагітності і покриває тільки патології, такі як переливання крові при резус-конфлікті у матері і плоду, передчасні пологи, перебування у відділенні патології вагітності (2 дні).

Сума страхового покриття доходить до 435 900 грн і включає в себе не тільки медичні витрати для майбутньої мами, але і інтенсивну терапію для новонародженого.

Звичайно, хочеться, щоб все пройшло чудово і малюк народився здоровим і в строк. Але, на жаль, буває по-різному. Реанімація новонароджених, якщо малюк народився раніше терміну - дуже відповідальне і досить дорогий захід.

До речі, цей поліс майбутня мама може купити незалежно від клініки, де вона спостерігається, або пологового будинку, який вона обрала. Договір укладається на 6-12 тижні вагітності і діє до 32 тижні.

Програми від СК «Оранта»

страхування вагітності в Україні

На момент написання статті СК «Оранта» пропонує програми страхування вагітності і пологів тільки для корпоративних клієнтів, в рамках пакету добровільного медсрахованія для всього колективу. Умови страхового поліса і його вартість обговорюються індивідуально і залежать, перш за все, від кількості застрахованих осіб і обраного рівня клінік, в яких передбачаються обслуговуватися співробітники організації.

Для фізосіб програми страхування вагітності і пологів в «Оранті» - на жаль! - недоступні.

Разом

Програми страхування вагітності і пологів страхові компанії в Україні розвивають дуже неохоче. Воно й зрозуміло: поки такий продукт для страхової виходить збитковим, адже просто так такий страховий поліс ніхто не купить, а купили точно скористаються всіма доступними сервісами, а значить, витрати неминучі.

До речі, якщо у вас був досвід страхування вагітності в нашій країні, розкажіть про нього в коментарях!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(4 голосу, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх