Час читання ~ 5 хв.

Страхові компанії ОСАГО: як убезпечити себе від неприємностей

заяву в страхову компанію осаго

У 2018 році економіка України поступово оживає, а разом з нею і ринок страхових послуг.

У порівнянні з 2015 роком, коли стався загальний спад припливу клієнтів, що тривав весь 2016 році, в 2018 році намітилися зміни в позитивному ключі. 

зміст:

 1. Список страхових компаній ОСАГО, куди варто звернутися
 2. Що потрібно знати перед оформленням поліса ОСАЦВ

Ще в 2017 році кількість звернень фізичних осіб в страхові компанії зросла на 15%, а вже в 2018 році зросли виплати премій по страховці на:

 • нещасні випадки (+ 38%);
 • страхування авіаперельотів (+ 37%)
 • страхування на медичні витрати (+ 23,5%);
 • добровільне медичне страхування (+ 13%);
 • автострахування (14%).

Однак оплата за страховкою вантажів, ризиків пожежі і стихійних явищ навпаки - скоротилася.

Страхові компанії ОСАГО в 2017 році збільшили виплати премій на 37% в порівнянні з 2016 роком. При цьому частка медичного страхування склала 9%, а страховка від нещасних випадків - всього 3%.

Кількість звернень клієнтів в страхові компанії за ОСАЦВ в 2018 році також продовжило рости в зв'язку з впровадженням онлайн полісів, завдяки чому поліс можна отримати, не виходячи з дому!

Отримати кредит

Список страхових компаній ОСАГО, куди варто звернутися

Ринок страхових послуг динамічно розвивається, тільки за перше півріччя 2018 року було відкрито більше 300 страхових компаній, що говорить про підвищення попиту населення України на страхування від безлічі нещасних випадків, що відбуваються кожен день.

Така динаміка дозволила сформувати рейтинг п'яти кращих страхових компаній ОСАГО:

 1. компанія Uniqa, Заснована в 1994 році, є однією з 5 найнадійніших страхових компаній, пропонує безліч страхових полісів, серед яких можна оформити страховку ОСАЦВ онлайн. На вибір клієнта дається три варіанти ОСАГО, з якими можна ознайомитися на сайті компанії.
 2. компанія AXA Страхування, Входить до міжнародної групи «AXA», до неї постійно звертаються понад 500 тисяч клієнтів, 95% з яких залишаються задоволеними наданими компанією послугами. Клієнт може укласти договір на термін до 1 року, якщо транспортному засобу заборонено проходження технічного огляду або наступний техогляд буде не раніше, ніж через 1 рік. Укладення договору строком більше 1 року можливе до проходження наступного техогляду.
 3. Наступна компанія - PZU Україна - є однією з десяти найбільш надійних страхових компаній в Україні. Компанія PZU веде свою діяльність відповідно до законодавства та виплати страхової компанії по ОСАГО своїм клієнтам відбуваються регулярно. Компанія PZU надає більше 75 комплексних програм страхування на всі випадки життя. У випадку з ОСАГО клієнт отримає страхове відшкодування не тільки зі своєї вини, а й у випадках, коли сталося ДТП за участю автомобіля, застрахованого в іншій страховій компанії. PZU відшкодовує збитки клієнту, і в подальшому без залучення свого клієнта-потерпілого чекає стягнення від винуватця ДТП або страхової компанії.
 4. Інго Україна має 26 філій і 100 відділень на території України для зручності обслуговування клієнтів. Компанія надає понад 40 пропозицій страхування на всі випадки життя, в тому числі і автострахування.
 5. Страхова компанія ТАС діє на українському ринку 20 років, досить надійний і швидкий страховик, оцінка збитку за страховкою ОСАЦВ проводиться за 35 хвилин, протягом 2 днів потерпілим відшкодовуються збитки по так званій експрес-виплати, що підходить для 28% страхових випадків. В середньому оцінка збитків за полісом ОСЦПВ відбувається за 26 днів - дуже хороший показник на ринку страхування України.

Що потрібно знати перед оформленням поліса ОСАЦВ

заяву в страхову компанію осаго

Кожна з цих компаній-лідерів страхового ринку пропонує різні умови страхування життя і вашого майна. Однак навіть лідерські позиції не завжди можуть позбавити клієнта від застосування різних прийомів страхових компаній по ОСАГО:

 • виплата страховки з урахуванням зносу транспортного засобу, яким користується клієнт більше 7 років;
 • скорочення компенсації при знаходженні клієнта на лікуванні в лікарні;
 • затягування виплати потерпілому від ДТП може становити до 154 днів, тоді як максимально встановлений законом України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» термін виплати - до 90 днів.

Всі ці хитрощі так чи інакше використовуються страховими компаніями, які хочуть заощадити на клієнті. У 2016 році, протягом законних 90 днів, було виплачено тільки 48% відшкодувань за страховкою ОСАЦВ! Ситуація в цьому році змінюється в кращу сторону, але дуже малими темпами. Тому перед подачею заяви в страхову компанію ОСАГО уважно ознайомтеся з умовами надання поліса страхування, з обмеженнями, при яких ви не зможете отримати компенсацію за заподіяну вам шкоду, а також з репутацією компанії-страховика.

Отримати кредит

Якщо ви попалися на одну з таких прийомів, вам необхідно подати скаргу на страхову компанію по ОСАГО. Для цього вам потрібно звернутися в органи, які мають пряме відношення до регулювання страхового ринку України:

 • в Національну комісію з регулювання ринків фінансових послуг;
 • в Моторне транспортне страхове бюро України;
 • в Управління із захисту прав споживачів.

виверти страхових компаній по осаго

Грамотне складання скарги позбавить вас від зайвого головного болю з документами. Вам необхідно вказати:

 • назва і реквізити органу, в який буде відправлена скарга;
 • ініціали керівника органу;
 • повнішу інформацію про себе - ініціали, адреса і контакти;
 • назва і реквізити страхової компанії, на яку буде подаватися скарга;
 • страховий випадок, бажано при цьому послатися на документи, що підтверджують правомірність страхового відшкодування;
 • нормативну базу страхового випадку;
 • очікування від органу, куди ви звертаєтеся;
 • список порушень, скоєних страховою компанією.

До скарги також прикладіть копії документів і не забудьте отримати відмітку про отримання скарги на своєму екземплярі від регулюючого органу.

Якщо з якихось причин ваша скарга не була задоволена регулюючим органом, останньою інстанцією залишається суд,

Після досвіду користування полісом ОСЦПВ відгуки про страхові компанії дуже сильно різняться, саме тому ми рекомендуємо вам звертатися в зазначені вище топ-5 страхових компаній, які заслужили право називатися лідерами завдяки своїй спрямованості на клієнтів, а не на миттєву вигоду.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 голосу, в середньому: 4.5 з 5)
наверх