Час читання ~ 5 хв.

Топ-5 курсів з особистих фінансів, які ви можете освоїти онлайн

особисті фінанси

Ви вирішили зайнятися власним освітою в сфері фінансів. Найпростіший варіант - книги - ми обговорили в минулому матеріалі. Якщо вам потрібні не просто уривчасті знання з книг та статей і ви шукаєте щось більш грунтовне, зверніть увагу на онлайн-курси. Це як дисципліна у вищому навчальному закладі, тільки ... без ВНЗ.

зміст:

 1. освітні платформи
 2. Топ-5 курсів за версією порталу ОлФін
 3. Про що це
 4. Підведемо підсумки

У наш час існує безліч безкоштовних освітніх платформ, на яких ви можете вчитися в кращих університетах світу, не виходячи з дому. Курси з особистих фінансів можуть стати не просто базою для більш глибокого розуміння економічних процесів, але і відмінним пунктом у вашому резюме. А ще - прекрасним інструментом для тренування англійської мови, якщо ви нею володієте.

Отримати кредит

освітні платформи

Освітні онлайн-платформи створюються по всьому світу. Вибрати їх так само складно, як і ВНЗ для абітурієнта. Незважаючи на величезну кількість освітніх ресурсів, якісних курсів з економіки без реклами не так вже й багато.

Особливо непросто справи йдуть з російськомовними матеріалами: безліч проектів створюються з метою прихованої реклами, під благородним приводом «втягуючи» студента в трейдинг або інші ризикові інвестиції.

Редакція ОлФін склала для вас власну добірку справді вартісних курсів від провідних університетів по всьому світу. Більшість українців сьогодні цілком стерпно володіють англійською, так що освітні проекти ми вибрали російською та англійською мовами з трьох онлайн-платформ.

Топ-5 курсів за версією порталу ОлФін

онлайн навчання

 1. Coursera. Управління особистими фінансами (російською мовою);
 2. Khan Academy. Прості правила економії на кожен день | фінанси | Поради від С. Хана (російською);
 3. Coursera. Finance for Everyone: Decisions (англійською);
 4. Coursera. Finance for Non-Finance Professionals (англійською);
 5. edX. Personal Finance, Part 1: Investing in Yourself (англійською).

Першою ми вказали платформу, на якій доступний курс. Щоб убезпечити вас від неякісного контенту і недобросовісної реклами, ми відібрали кращі майданчики зі світовим ім'ям і мільйонами студентів, які успішно пройшли навчання. Їх всього 3: Coursera, Khan Academy і edX.

Принцип їх роботи простий: ви можете отримати доступ до матеріалів курсу та стати слухачем абсолютно безкоштовно, просто зареєструвавшись. Також ви можете стати «повноцінним» студентом, виконувати в рамках дисципліни домашні завдання, які будуть перевірятися, і готувати випускний проект, щоб отримати онлайн-сертифікат про закінчення курсу. Сам документ, на відміну від курсу, платний і обійдеться вам близько $50, але в подальшому ви зможете використовувати його як додатковий бонус у своєму резюме і навіть розмістити в соцмережах. На Coursera і зовсім створений механізм заохочення студентів - оплата курсу помісячна, тобто чим швидше ви закінчите, тим менше заплатите.

Отримати кредит

Про що це

Щоб вам було легше вибрати, ми склали короткий опис всіх курсів із зазначенням тривалості і вартості навчання.

 • «Управління особистими фінансами» - програма російською мовою, складена доктором економічних наук, професором Миколою Берзон для російського університету «Вища школа економіки». Займає 4 тижні і потребують всього 1-2 години на тиждень. Управління особистими фінансами - перший курс в спеціалізації «Спеціалізація Фінансові інструменти для приватного інвестора». Ви можете пройти його як самостійну дисципліну або продовжити навчання при бажанні.
 • Прості правила економії на кожен день | фінанси | Поради від С. Хана - це навіть не курс, а серія невеликих навчальних відео, які можна подивитися за вечір. Відео хороші тим, що вони російською мовою, та ще й містять Лайфхак, які дозволять вам впроваджувати отримані знання відразу ж.

онлайн освіту

 • «Finance for Everyone: Decisions» - курс англійською мовою з англійськими субтитрами. Програма розроблена професором Arshad Ahmad для Університету Макмастер, який входить в топ-100 кращих світових ВНЗ. Це прекрасна можливість не тільки розібратися з особистими фінансами, але і попрактикувати англійську мову. Лекції супроводжуються субтитрами, так що якщо «на слух» щось буде незрозуміло, ви завжди зможете поставити відео на паузу і подивитися переклад в словнику. Тривалість навчання - 5 тижнів, зайнятість 1-3 години в тиждень, але ви можете проходити його і в своєму темпі. При бажанні після цього курсу ви зможете продовжити навчання і отримати спеціалізацію «Finance for Everyone».
 • «Finance for Non-Finance Professionals» - це вже не тільки про особисте бюджеті, а й про корпоративні фінанси, облік та бюджетування. Відмінний вибір якщо ви - приватний підприємець. Лекції читає професор James Weston для університету Райса, який входить в Топ-20 кращих університетів США. Курс передбачає вільний графік і в цілому потребує від студента 22 години часу. Субтитри доступні англійською та арабською мовами. Серед економічних програм на Coursera ця одна з самих топових по рейтингу. 83% слухачів змогли почати нову кар'єру, пройшовши її.
 • «Personal Finance, Part 1: Investing in Yourself» - курс на освітньої платформі edX створений професором Ann Witte для коледжу WellesleyX. Курс фундаментальний, адже він розрахований на 7 тижнів з зайнятістю по 4-5 годин на тиждень. Ви можете пройти його безкоштовно, а можете і отримати сертифікат - в такому випадку будьте готові викласти $50. Матеріали доступні англійською мовою з англійськими субтитрами.

Підведемо підсумки

Тепер ви знаєте, де швидко отримати якісну освіту в економічній сфері. І пам'ятайте: ніхто не народився професіоналом в фінансах. Деяким розуміння того, як грамотно поводитися з грошима дається легше, іншим - складніше, але вчитися ніколи не пізно, і в ваших силах стати професіоналом в будь-який момент і абсолютно безкоштовно!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(9 голосів, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх