Час читання ~ 6 хв.

Взяти іпотечний кредит: де, як і варто

іпотека в Україні

У свідомості більшості українців іпотека і іпотечний кредит - це одне і те ж. Але немає. Що таке іпотека? Це позика під заставу нерухомості. Тобто коли ви закладаєте нерухомість, яка вже знаходиться у вашій власності, якою продовжував користуватися, але банк отримує право реалізувати заставу, якщо ви не виплатите борг. Тобто взяти іпотечний кредит означає отримати кредит під заставу свого житла. І ви ризикуєте його втратити, якщо не погасите його.

зміст:

 1. Як отримати кредит на квартиру
 2. державні програми

Іпотечне кредитування - це довгостроковий займ на придбання житла. Тобто житла у вас ще немає, і ви купуєте його в кредит. Тут можуть бути реалізовані різні схеми, іноді житло залишається у власності банку, поки ви його не викупите, іноді житло спочатку в вашій власності, але є запорукою по позиці. Іпотечний кредит може бути виданий як на 100% вартості квартири, так і на частину вартості. Точніше, якщо вашого доходу не вистачає, щоб оформити іпотеку на повну вартість квартири, ви можете домовитися із забудовником і оформити іпотеку на частину квадратних метрів вашого майбутнього житла.

Отримати кредит

А ще можна оформити у забудовника розстрочку. Розстрочка - це можливість оплачувати квартиру частинами, без відсотків. Як правило, квартиру в розстрочку можна купити ще на етапі котловану. Ви вносите частину вартості майбутньої квартири - 20-30%, а потім виплачуєте залишок вартості квартири рівними частинами, без відсотків. Для забудовника такий варіант - прекрасний спосіб привернути фінансування на етапі будівництва, для вас - заощадити. В розстрочку можна взяти як всю квартиру, так і її частину.

Підіб'ємо підсумки - кредити на квартиру і інше житло можна умовно розділити на 3 групи:

 • іпотека - позика під заставу житла;
 • іпотечний кредит - кредит на придбання житла;
 • квартира в розстрочку - спеціальні умови оплати житла від забудовника.

Як отримати кредит на квартиру

Взяти іпотечний кредит досить просто. Для цього необхідно:

 • бути громадянином України віком від 18 років;
 • мати офіційне працевлаштування;
 • ваш стаж роботи повинен перевищувати 6 місяців;
 • ваш офіційний дохід повинен дозволяти взяти іпотечний кредит.

Стандартний термін іпотечного кредитування - 30 років, і це накладає деякі обмеження на вік позичальника. Взяти кредит на квартиру ви можете тільки на той термін, який залишився вам до пенсії. Наприклад, якщо ви вирішили оформити іпотеку в 45 років, а на пенсію вам в 60 років, банки іпотеку вам запропонують тільки на 15 років.

Максимально допустимий платіж по іпотеці розраховується так:

Ваша зарплата мінус офіційний прожитковий мінімум = максимальний платіж по іпотеці.

Зарплата береться середня офіційна, на підставі довідки про доходи, яку ви надаєте. Якщо платіж по іпотеці більше, ви не зможете оформити кредит. Вихід - початковий внесок. Чим більше ви заплатите відразу, тим на меншу суму доведеться брати іпотеку.

Варто пам'ятати і про те, що квартира викуповується не як цілісний об'єкт, якщо ми говоримо і первинному ринку, а за квадратними метрами. Взявши кредит іпотеку на частину квартири ви також зменшите щомісячний платіж.

Отримати кредит

державні програми

Квартиру в кредит ви можете купити самостійно, а можете за допомогою держави. Як отримати іпотечний кредит з державною допомогою? Розбираємося разом.

В Україні діють дві програми державної підтримки для забезпечення житлом:

 • Доступне житло;
 • Пільгове кредитування молоді.

Програма «Доступне житло» розрахована на всіх українців, будь-якого віку, навіть у тих, у кого є квартира, але умови дуже обмежені - менше 13,65 м2 на члена сім'ї.

доступне житло Україна

Програма передбачає не тільки початкову покупку житла, але і поліпшення житлових умов. Додатковий бонус: ви можете стати на учасником цієї програми в будь-якому віці.

Без ложки дьогтю теж, на жаль, не обійшлося: незважаючи на відмінну задумку, реалізація поки не так хороша. На якийсь час програма навіть була припинена, але зараз знову працює.

Отримати кредит

Важливо! До моменту, коли підійде ваша черга, потрібно бути готовим фінансово. Так, 30-50% від вартості житла заплатить держава, але решту доведеться гасити зі своєї кишені. Погодьтеся, не у всіх є гроші на півквартири. Програма працює за принципом єдиного прозорого реєстру: ви можете спостерігати, як рухається черга. Коли підійде ваша черга, будьте готові надати об'єкт, який ви хочете купити. Іншими словами: квартиру мрії варто підібрати заздалегідь. Якщо житло, яке ви вибрали, задовольняє всім вимогам програми, держава оплатить свою частину в перебігу 5 днів, після чого у вас буде ще 15 днів, щоб сплатити свою. Якщо грошей у вас на цей момент часу не опиниться, чергу автоматично переходить до наступного учасника, але ви при цьому не відсуває в кінець, а залишаєтеся на своєму місці - наступний шанс знову буде надано вам.

Для молоді діє також програма «Молодіжний кредит», яка допомагає отримати житло в іпотеку з державною підтримкою. Програма розрахована на молоді сім'ї, вік учасників обмежений 35 роками на момент подачі заяви про участь. Сьогодні за цією програмою можна отримати кредит тільки в Укргазбанку і банку Глобус, але є шанс на популяризацію програми і залучення інших банків.

молодіжне кредитування

Особливість цієї програми - рейтингова система. Термін очікування житла залежить не від того, коли ви подали документи, а від рейтингу вашої сім'ї в загальному списку учасників програми. Сім'ї з дітьми мають переваги перед парами без дітей, багатодітні - в першу чергу. Вище в рейтингу просунуться і кандидати, які мають заслуги і досягнення: вчений ступінь, спортивні досягнення і т.п. Важливий фактор - сім'я повинна бути платоспроможна.

Що стосується вартості іпотеки, вона залежить від наявності та кількості дітей в сім'ї. Якщо в сім'ї немає дітей, іпотека за цією програмою буде коштувати не більше 3%. Тут варто зауважити, що банки йдуть на хитрість, знижуючи процентну ставку і при цьому вводячи додаткову комісію. Так, в банку Глобус кредит за цією програмою пропонують всього за 1,99% річних, при цьому щомісячна комісія складе 3,2%.

Сім'ї з однією дитиною звільняються від сплати відсотків за позикою. Сім'ям з двома дітьми держава оплачує 25% від вартості житла, а з трьома - половину. Умови програми можуть бути змінені вже за фактом появи малюка в сім'ї.

Мінус програми «Молодіжний кредит» - обмежена кількість місць і зростаюче число учасників. Програма фінансується з державного бюджету, що не дозволяє робити прогнози, скільки квартир може бути по ній куплено. Так, за кожен рік очікування сім'ї присвоюються додаткові бали, які просувають її вгору в загальному рейтингу, але і кредит доступний тільки для молоді. Ще плюс - на відміну від «Доступного житла» учасникам програми не потрібно мати значних заощаджень - для покупки житла буде достатньо всього 6% від його вартості.

Чи варто користуватися державними програмами чи ні - вирішувати вам. Ми ж можемо з упевненістю сказати, що оплачувати іпотеку можна і без підтримки держави. І чекати нічого не потрібно.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(10 голосів, в середньому: 4.9 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх