Час читання ~ 7 хв.

Де жити краще і вигідніше: Київ vs передмістя

де краще жити: в Обухові або в Києві?

Якось у нас в редакції Олфін розгорілася дискусія: де краще жити - в столиці або в передмісті поруч? Аргументи були і в однієї, і в іншої сторони. Сьогодні представляємо вашій увазі аргументи на користь життя в передмісті столиці. 

зміст:

 1. Передмістя - це ...
 2. Житло та комунальні послуги
 3. Транспорт і робота
 4. Розваги
 5. інфраструктура
 6. Екологія
 7. підводимо підсумки

Мене звати Максим. Я і моя невелика сім'я, що складається з дружини, 6-річну дитину і собаки, живе в 43 км від Києва, у відносно невеликому і затишному місті Обухів. Одного разу, сидячи в одній з колоритних кав'ярень і попиваючи ароматну каву з друзями, мені було поставлено цікавий питання, чому я до сих пір живу в передмісті, а не переїхав до столиці. Моїм першим аргументом став аргумент про те, що Обухів - моє рідне місто, де я і моя дружина провели більшу частину свого життя. Тут наші дитячі та юнацькі спогади, батьки, друзі і близькі родичі. Другим аргументом стала фінансова сторона питання - жити в передмісті вигідніше, з чим не погодився один з наших співрозмовників, є корінним киянином. Щоб не вступати в багатогодинну полеміку, ми вирішили порівняти рівень і особливості життя в Києві та Обухові, щоб з'ясувати, де жити краще і вигідніше.

Забігаючи наперед скажу, що кілька років тому ми з дружиною думали про переїзд до Києва. Зваживши всі за і проти, прийшли до висновку, що нам пощастило з географічним місцем проживання, хоча і воно не позбавлене недоліків. Але про все по порядку.

Передмістя - це ...

Перш ніж перейти до основного питання, давайте визначимося, що означає термін «передмістя». Офіційно передмістям вважається територія або населений пункт, що знаходиться за адміністративним кордоном міста. Він має власну назву, хоча, у міру розростання основного міста, може з ним зливатися. Але в той же час передмістя - самостійна адміністративна одиниця, якій можуть бути не тільки міста і селища міського типу, а й села.

Житло та комунальні послуги

Я зі своєю сім'єю живу в орендованій квартирі, повільно, але впевнено збираючи на покупку власного житла. Щомісяця ми плата 5000 грн за однокімнатну квартиру в центрі Обухова, де є все необхідне для комфортного проживання. Додатково ми платимо близько 800 грн за комунальні послуги в неопалювальний і близько 1500 грн - в опалювальний сезон. Правда при цьому варто враховувати, що в квартирі встановлені енергозберігаючі лампочки, лічильник на газ і воду.

Для порівняння вартість порівнянної квартири в Києві обходиться мінімум в 8000 грн, причому мова йде про житло, що розміщене не біля метро. Вартість комунальних послуг плюс-мінус порівнянна: 850-900 грн в неопалювальний і 1600 грн - в опалювальний сезон.

На окрему увагу заслуговує середня вартість квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку, яка за оцінкою 100realty.ua в середньому по Києву становить 27 558 грн. У той же час в Обухові ця вартість не перевищує 12500-13500 грн / кв.м. Виходить, що середня вартість однокімнатної квартири, площею в 40 кв.м, в Києві складе 1,102 млн грн, а в Обухові - 540 тис. Грн. Тобто більше, ніж в два рази!

Транспорт і робота

Одна з головних проблем передмістя - працевлаштування та хороший рівень заробітку. За цим параметром Обухів сильно поступається столиці, хоча на його території розташовано найбільше в Європі підприємство з виробництва картонно-паперової продукції - Київський картонно-паперовий комбінат. Середній рівень доходу в місті становить близько 13000 грн, в той час як середній рівень доходу по Київській області станом на листопад 2019 року дорівнює 11 313 грн (за даними minfin.com.ua). За даними того ж джерела, середня зарплата в Києві (аналогічний період) становила 15 974 грн., Але варто пам'ятати, що кількість вакансій і можливість працевлаштування в столиці в рази перевищує такі в моєму рідному місті.

З огляду на все вищесказане, більшість обуховчан вибрало своїм місцем роботи Київ. Вартість проїзду з Обухова до Києва зараз дорівнює 28 грн в одну сторону, або 56 грн в день без урахування метро і наземного київського транспорту. Виходить, що в місяць витрати на транспорт становлять мінімум 1 518 грн (56 грн маршрутка + 13 грн метро * 22 робочих дня), за умови поповнення карти метро на 50 поїздок (в цьому випадку вартість 1 поїздки складає 6,5 грн замість 8 грн ). Середньостатистичний киянин в місяць витрачає 638 грн, за умови, що він щодня користується маршруткою і метро (16 грн маршрутка + 13 грн метро * 22 робочих дня).

Читайте також: Топ-5 нових професій для віддаленої роботи в соцмережах

Ситуація дещо змінюється при використанні особистого транспорту - тоді можна брати попутників і практично «відбивати» вартість бензину. Але тут все сильно залежить від «апетиту» автомобіля.

Пару слів хочеться сказати про час, який займає дорога з Обухова до Києва. Так, працюючи в центрі Києва (р-н метро Університет), на дорогу я щодня витрачаю близько 70 хвилин (30 хвилин на маршрутку, 30 хвилин на метро (від станції Видубичі) і 10 хвилин на пішу прогулянку до місця роботи). Для порівняння мій колега, який проживає в районі Софіївської Борщагівки, добирається до місця роботи за аналогічний час, хоч і долає в рази меншу відстань, ніж я.

Розваги

Як би мені не хотілося похвалити своє місто, але з точки зору розваг тут все погано. Звичайно, в Обухові є різного роду ресторанчики, кав'ярні, музей Андрія Малишка (український поет, автор «Пісня про рушник») і навіть невеликий кінотеатр, але на тлі всього різноманіття культурно-розважальних закладів столиці це лише пшик. Саме тому обуховчанам, спраглим вражень і приємного проведення часу, доводиться їздити до Києва.

Неприємним моментом можна вважати той факт, що громадський транспорт, що прямував за маршрутом Київ-Обухів, «ходить» тільки до 23:30, а значить, повертаючись з концерту або зі столичного клубу після цього часу, доведеться викликати таксі (не найдешевше задоволення, тому що вартість проїзду від станції метро Видубичі до Обухова складе мінімум 330 грн) або «ловити» попутку, що в такий час перетворюється в квест мужності і удачі.

інфраструктура

У більшій частині міст, прилеглих до Києва, є все необхідне для комфортного життя - супермаркети, школи, дитячі садки. Але якщо копнути трохи глибше, то виявиться, що все не так добре, як хотілося б. Дитячих садків в Обухові не багато і щоб потрапити в них потрібно зайняти чергу мало не з моменту самого народження дитини. Ще є варіант з приватним дитячим садком, який обійдеться мінімум в 1100 грн / міс, але потрапити в нього ще складніше.

Раз вже ми заговорили про дітей, то ще одним неприємним моментом стане практично повна відсутність дитячих ігрових зон в кафешках і ресторанах, а також відсутність агентств, що надають послуги нянь. Хоча варто визнати, що в місцевій газеті зрідка зустрічаються оголошення людей, що пропонують за певну плату посидіти з вашою дитиною. Правда, тут мова йде не про професійних нянь з педагогічною освітою, а про медсестер на пенсії.
Також існують проблеми з рівнем обслуговування в районній поліклініці, яка, як ви вже могли здогадатися, обслуговує людей не тільки з Обухова, але і з усього Обухівського району через що потрібно бути готовим до довгих черг (особливо до «популярним» категоріям лікарів) .

Читайте також: Куди поїхати в лютому в Україні

Проблем із середньою освітою місцеві діти не відчувають, але щоб отримати вищу освіту доведеться їхати в столицю. Зі зрозумілих причин в Києві подібних проблем немає: тут достатньо дитсадків, шкіл, а також вищих навчальних закладів. Більш того в столиці величезна кількість державних і приватних клінік, де, як правило, працюють лікарі вищої кваліфікації.

Екологія

Хоч Київ і носить звання одного з самих «зелених» столиць в Європі (за даними Archdaily), Екологія тут дещо гірше, ніж в моєму рідному місті, який буквально оточений лісами і різного калібру водоймами. Та й вихлопних газів тут в рази менше ніж в столиці. Хоча варто визнати, що з точки зору екологічної чистоти Обухів все-таки далекий від ідеалу, а все тому, що в 8 км від нього знаходиться Трипільська ТЕС.

Також Обухів припаде до душі рибалкам, мисливцям і грибникам, тому що в його околицях є достатня кількість місць для риболовлі, полювання, а також збору ягід та грибів.

підводимо підсумки

Отже, Київ істотно перевершує моє місто в плані інфраструктури: тут багато дитячих шкіл і освітніх секцій, вищих навчальних закладів та ліцеїв, ресторанчиків і невеликих кав'ярень, театрів і торгових центрів, державних і приватних клінік і т.п. Обухів ж, завдяки відмінній транспортній розв'язці і вигідному географічному розташуванню, дозволяє швидко і без пробок добиратися до столиці, має кращу екологію і більше місць для усамітнення з природою. Ну і головне - тут набагато менше вартість оренди і покупки власного житла, що особливо актуально для молодих сімей як моя.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(3 голосу, в середньому: 4.7 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх